Jump to content
Dogomania

SARA!Owczarek Niemiecki - Zostaje w DT na stałe!


Doda_

Recommended Posts

witam jestem nieslyszaca osoba, wczoraj znalazlam suczke owczarka niemieckiego, blakala sie po parkingu, byla ranna ( pogryzione lapki, rany pod nosem ) i miala rope w oczy. Bylam juz u weterynarza, bierze antybiotyki i krople do oczu ( 9 stycznia kontrola ). Jest lagodna jak baranek, merda ogonem jak daje jej jesc.. Brzuch ma taki, mi sie wydaje ze urodzila szczeniaki. Jest u kolegi, moze u niego przebywac jeszcze kilka dni, a pozniej nie wiem gdzie bedzie.. Dlatego poszukuje domu, jesli nie mozecie go wziac na stale to bardzo prosze o tymczasowy dom.. Ona nie moze trafic do schroniska, ja nie mam serca zeby ja oddac do schroniska. A, z wygladu widac ze mloda jest, na poczatku myslalam ze ma kilkanascie miesiecy ale lekarz powiedzial ze nie ma miesiecy tylko lat. wiec mysle ze 2-....? nie wiadomo.. Blagam o tymczasowy dom, lub staly...

Zdjecie psa wysle na email, bo tu wstawic nie umiem. Na forum bylam juz wiele razy ale nigdy zdjec nie wystawialam wiec nie wiem jak ;)

Pozdrawiam ( mam nadzieje ze pies trafi do cieplego domu, a nie do schroniska... )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 963
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doda_ jak długo możesz przetrzymać ją? Ty, twój znajomy, czy babcia? Muszę wiedzieć, ile mamy czasu na szukanie domu.

Czy wet powiedział, co suni dolega? Widzę na zdjęciach, że ma łapkę owiniętą bandażem.

Jak ona się zachowuje? Czy w domu jest spokojna? Czy wygląda na to, ze mieszkała w domu?

Sugeruję też wydrukować jak najwięcej ogłoszeń ze zdjęciem i rozwiesić gdzie się da w Sosnowcu. Ona nie wygląda na zaniedbaną. Ma obrożę. Może komuś uciekła i się zgubiła.

Link to comment
Share on other sites

Ma obrożę, to jest moja, pożyczyłam jej bo była bez obroży. Teraz wygląda lepiej, ale jak ją znalazłam, okropnie wyglądała, strasznie smutne oczy miała, i siersci takie sztywne przez mrozy i brudna strasznie byla. Tak, ma bandaz, w tym miejscu ma rane ( prawdopodobnie jakis pies ją pogryzl ). Jest bardzo spokojna, merda ogonem na widok wszystkich, do samochodu wsiada bez problemu, jeździ bardzo spokojnie, spi w samochodzie, ale zeby wysiadla z samochodu, jest trudno, bo tak bardzo uwielbia jazde samochodem :D nadaje sie do domu z ogrodem, albo do mieszkania, nie sprawia zadnego problemu. Nie gryzie nic. Bardzo pilnuje bliskiej osoby, np. Wczoraj moj kolega poszedl do pokoju na gore, to pies plakal. I jak ja poszlam do lazienki, to szukala mnie po calym mieszkaniu. Dzisiaj kolega mowil ze zaczela pilnowac dom. Nie jest agresywna wogóle. Kolega moze opiekowac sie sunia do 1-2 tygodni ( jego babcia sie zgodzila, ale moze zmienic zdanie, narazie moze do 1 tyg, jak sie uda ublagac jego babcie, moze do 2 tyg. do mojej babci niestety nie moze, ma psa suke agresywna, na pewno sie nie dogada z tym owczarkiem ). Lekarz narazie tylko zbadal lapki, oczy. za tydzien ma byc kontrola to chyba zbada jej dokladniej...

Link to comment
Share on other sites

I nadal cicho...;( Pytalismy ludzi, czy chcieliby tego psa, odpowiadali ze z powodu choroby ich rodziny nie mogą, albo brak czasu, albo ktoś z ich rodziny się nie zgadza... ech... a to taka kochana psinka... W środę idzie na kontrolę, może ktoś mi powie co lekarz ma jej zbadać? ;)

Link to comment
Share on other sites

Doda_ powiedz wetowi, że to znaleziony pies, że może być chory. Wet powinien wtedy obejrzeć ją całą dokładnie.
Oczy, czy nie są przekrwione, czy nie ma w nich ropy, itd.
Uszy, czy nie są brudne, nie ma w nich wydzieliny, itd.
Skórę, czy nie ma choroby, łupieżu, pcheł, itd.
Zęby, czy nie ma kamienia. Niech też określi jej wiek.
Może ją odrobaczyć.
Poproś też, aby sprawdził stawy, czy nie ma dysplazji.
Niech obejrzy i obmaca brzuch. Być może po tym będziemy wiedzieć, czy miała sterylkę. Choć to ostatecznie wiadomo tylko po USG.
No i niech obejrzy pogryzioną łapę.

To takie podstawowe czynności.

Link to comment
Share on other sites

Pozwoliłem sobie umieścić sunie na allegro.
Mam nadzieję że to zwiększy jej szanse.
To co napisała GrubbaRubba to taki standard. Badania krwi kosztują różnie - w zależności od gabinetu, rodzaju badania krwi. Za wizytę myślę że tak do 50 zł (za badanie standardowe). Badanie krwi - nie wiem - my płacimy ok 85 zł z pobraniem krwi (szczegółowe - piesek ma raka). Ale podstawowe powinno być tańsze.

[URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=292770671[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...