Jump to content
Dogomania

Cieczka po sterylizacji???


LAZY

Recommended Posts

Lazy byla wysterylizowana pod koniec lutego. Teraz przypada czas kiedy normalnie mialaby miec cieczke. Od paru dni wylizuje sobie srom (tak jak to robila przed cieczka0, a dzis rano na lozku (bo spimy razem :lol: )zauwazylam wylizywana przez nia niewielka plame, chyba krwi, dobrze nie widac bo przescieradlo jest rozowe. Czytslam cos kiedys o 3 jajniku czy cos w tym stylu i ewentualnej cieczce po steryzacji. Ale czyzby akurat moja psina? A moze suczka sie "czysci" i to tylko kilka kropel/ A moze zabieg byl zle wykonanay, a moze jest chora?Glupieje od tych pytan. Ona zachowuje sie normalnie, psy za nia nie chodza (dzis jeszcze nie bylam ale wczoraj ltala z nimi i bylo OK). Moze wiecie cos o tym. Pewno zadzwonie do weta, ale najpierw musze sprawdzic czy i ile krwawi. Ale prosze o pomoc. Moze u was bylo podobnie. Sterylizacja i tak byla ze wzgedow zdrowotnych, wiec pal dilabli ta cieczke ale martwie sie czy to niee jakos zle przeprowadzony zabieg, zeby jej sie tam nic nie zrobilo w srodku :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mimo iż suka jest wysterylizowana może mieć normalne regularne cieczki, przyczynami moga być (przepraszam jeśli coś pokręce, ale dokładnie już nie pamiętam z rozmowy z moim wetem), tzw. strzęp jajnika (chyba Ty go określiłaś jako 3 jajnik), albo tzw. jajnik rozproszony znajdujący się w krezce jelitowej. Zadzwoń do weta to Ci to powie bardziej mądrze, ale niestety po sterylizacji suki cieczki są możliwe, podobno u kotek zdarza się to częściej, u suk rzadziej. Ciąża wiadomo nie grozi bo nie ma macicy, ale meczyć się trzeba będzie.

Link to comment
Share on other sites

AGA nie martw sie moze to nie to. U mnie (odpukac) na razie sie uspokoilo i nic sie nie dzieje. Juz sobie tak nie lize sromu i na razie nie krwawi, ale caly czas ja obserwuje. Pomyslalam soebie ze to moze tak jak u nas sa upławy tak i u suczek jest pewna wydzielina i dlatego sie liza, a te psie uplawy moga wystepowac nawet bez cieczki. Poobserwuj sunie i na razie sie nie martw. Ja mam nadzieje ze u mnie alarm odwolany.Ale bede dawac nac co i jak. Napisz jak to wyglada u twojej suni.

Link to comment
Share on other sites

:( chyba niestety, cieczka przyszła, ale to już 8 miesięcy od dnia ostatniej cieczki i 3 miesiące od sterylki. Krwawienie jest bardzo malutkie, prawie wcale, ale jest, srom nie jest wogóle opuchnięty tak jak to było przy cieczce, sama nie wiem co mam o tym myśleć :roll: a sika tak jak przy cieczce, czyli co kawałek po troche :roll:

Link to comment
Share on other sites

To ciekawe :-? U mojej spokoj ale kto wie czy nie przed burza. Moze zadzwon do weta ktory ja operowal i zapytaj czy takie delikatne krwawienie to normalne. Moja jes prawie 3 miesiace po operacji, a po cieczce okolo 5 miesiecy ( w zasadzie planowo teraz mialaby ja dostac). Obserwuje ja caly czas. W zasadzie to ta operacja i tak byla dla jej zdrowia a nie dla mojej wygody ale po co sunia ma sie meczyc chodzac w majtkach i zjadajac podpaski :D skoro swoje juz przeszla podczas sterylizacji. Obserwuj sunie, moze przejdzie tak samo niespodziewanie jak przyszlo, ale na wszelki wypadek zapytaj weta skoro juz sie pojawilo to krwawieni. trzymamy kciuki i lapki zeby to byl falszywy alarm. daj znac jak juz bedziesz cos wiedziala!

Link to comment
Share on other sites

No to już wiem, dzwoniłam i wet mi powiedział, że to się bardzo rzadko zdarza, i ,że on sterylizując suczki, specjalnie zostawia kawałek jajnika, żeby uniknąć np. nietrzymania moczu, czy zakłucenia gospodarki hormonalnalnej :roll: , powiedził, też, że pierwsza cieczka po sterylce może się pojawić, ale potem powinna zaniknąć,.....hmmm i co mam o tym myśleć :-?

Link to comment
Share on other sites

Zostawia kawałek jajnika? :o Ja sie nie znam, wiec nie bede sie madrzyc ale pierwsze slysze. A czy ten wet to dobry specjalista?Moj nic mi nie mowil o zostawieniu jajnika. Ciekawe, moze jest jakis doswiadczony wet na forum i powie czy tak sie robi? A jak tam sunia i cieczka? dalej slabe krwawienie bez powiekszenia sromu czy cos sie zmienilo?

Link to comment
Share on other sites

Ten wet to najlepszy w naszym mieście - przynajmniej ma taką opinie wśród psiarzy, też mnie to zdziwiło, że zostawił kawałek jajnika, no ale cóż, powiedział, że zawsze tak robi i cieczki się nie pojawiają...

A sunia dalej krwawi bardzo malutko, srom się nie powiększył, czyli nic się ne zmieniło :roll:

Link to comment
Share on other sites

no mama nadzieję ,że będzie dobrze i że następnych cieczek nie będzie

Pozdrawiam :fadein:

Nie chcę Cię martwić, ale znam suki po sterylkach (matka i córka), które obie mają regularne cieczki parę lat po zabiegu, ale może Ty będziesz miała szczęście.

Jeśli chodzi o to zostawianie kawałka jajnika, to nie wiem też pierwsze słyszę :o , nie wymądrzam się, mnie mówiono tak jak napisałem w mojej wypowiedzi powyżej i nie są to opinie jakie zebrałem tylko u jednego lekarza. :)

Link to comment
Share on other sites

ale może Ty będziesz miała szczęście.

teraz tylko na to licze :roll:

i nie są to opinie jakie zebrałem tylko u jednego lekarza.

no ja też czytałam na wielu stronach o tym. No ale cóż został kawałek jajnika no to trudno, albo się będziemy dalej męczyć, albo jednak cieczka zaniknie, kto wie .... :-?

Link to comment
Share on other sites

No to już wiem, dzwoniłam i wet mi powiedział, że to się bardzo rzadko zdarza, i ,że on sterylizując suczki, specjalnie zostawia kawałek jajnika, żeby uniknąć np. nietrzymania moczu, czy zakłucenia gospodarki hormonalnalnej :roll: , powiedził, też, że pierwsza cieczka po sterylce może się pojawić, ale potem powinna zaniknąć,.....hmmm i co mam o tym myśleć :-?
Zostawianie kawalka jajnika jest absolutnie wbrew nowoczesnej praktyce weterynaryjnej. Wlasnie ta "ingerencja w gospodarke hormonalna" poprzez usuniecie jajnikow zabezpiecza suki przed guzami sutkow - czyli ta zaleta sterylki u Ciebie odpada (ale jesli to byla suczka, ktora juz miala kilka cieczek, to i tak tego efektu prawie nie ma, wiec to moze nie miec znaczenia). Oczywiscie ten szczatkowy jajnik pozostawia tez mozliwosc ew. raka jajnika, ale te wystepuja u suk raczej rzadko (w odroznieniu od raka sutkow, ktore wystepuja bardzo czesto). Wet ma racje, ze to, co robi moze zmniejszyc prawdopodobienstwo nietrzymania moczu, choc brak badan, ktoreby to potwierdzily lub nie. Ale nietrzymanie moczu jest tak rzadkim skutkiem ubocznym, a zaleta zmniejszenia prawie do zera prawdopodobienstwa raka sutkow poprzez wczesna i calkowita sterylke tak, moim zdaniem, waznym efektem, ze praktyka weterynaryjna na swiecie (choc niekoniecznie w Polsce) robi sterylki inaczej, niz ten wet. Nie mnie sie wypowiadac, kto ma racje...
Link to comment
Share on other sites

... że zostawił kawałek jajnika, no ale cóż, powiedział, że zawsze tak robi i cieczki się nie pojawiają...

A sunia dalej krwawi bardzo malutko, srom się nie powiększył, czyli nic się ne zmieniło :roll:

Miejmy nadzieję, że cieczki jednak zanikną jeżeli ten wet tak robi i twierdzi, że zawsze jest ok. to może faktycznie jest to jakaś sprawdzona metoda, o której mało kto wie, albo jak napisał Flaire może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Optymizmem może napawać fakt, że krwawienie jest mniejsze, a srom się nie powiększył. W każdym bądź razie obserwujcie rozwój wypadków i dajcie znać czy cieczki za parę miesięcy się pojawiły. Może będą zanikać stopniowo, (jeśli już wystąpią) czyli każda następna będzie słabsza i słabsza itd. :)

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, już od dwóch dni sunia chodzi bez gaci na pupie i nie zostawia plam, nie widze też żeby krwawiła, albo krwawienie jest tak małe że go nie zauważam :roll: Zachowuje się dalej tak samo, ciągnie do każdego psa, podsikuje co chwila na spacerach, a nawet dziś przez nią o mało w nocy nie dostałam zawału serca - zaczęła wyć :o , pierwszy raz słyszałam jak wyje - jak ją klepnęłam to przestała i zasnęła. Czyżby to już koniec cieczki (trwa dopiero tydzień), a może cisza przed burzą, a może sposób weta jest skuteczny?

Link to comment
Share on other sites

a może sposób weta jest skuteczny?
SKUTECZNY NA CO??? Najskuteczniejsza, wg ludzi, którzy takie zabiegi badaja, jest normalna sterylka. Nie jest jasne, co pozytywnego osiąga się przez zabieg, który miała Twoja sunia, natomiast negatywne skutki wydają mi się oczywiste.
Link to comment
Share on other sites

SKUTECZNY NA CO???

..przede wszystkim w zlikwidowaniu cieczki, o chorobach nie wspomne, no bo cóż, kawałek jajnika zostało. Co do guzów sutek to i tak sterylka by już nie pomogła bo sunia jest 4-ro latkiem.

Nawet jeśli to jest błąd wykonywać taką sterylke, to trudno, przecież nie będę wojny robić wetowi za to, bo po co mi to? Robi tak zawsze i problemów z tego powodu nie ma, gdyby cieczka nie pojawiła się to nawet bym o tym nie wiedziała... zresztą teraz już nic się nie da zrobić

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie idę dziś z moją sunią na sterylkę. Ponieważ jesteście już po tym zabiegu (szczęściarze) to proszę was o opisanie zachowania suczek po przebudzeniu. Wiem o wymiotach i otumanieniu po narkozie ale może jakies własne doświadczenia. Mam male obawy i troszkę się denerwuje. Już mi jej szkoda, że musi głodować. Ile dni po zabiegu powinien z nią ktoś siedzieć? (Muszę mężą na urlop wysłać).

Jakiś czas temu dyskutowaliście na temat wieku suki do sterylizacji. Mój wet powiedział, że najlepiej przed pierwszą cieczką wtedy ryzyko zachorowania na raka jest = 0,25%. I właśnie nasza sunia ma 8,5 miesiąca i nadszedł ren dzień.

Link to comment
Share on other sites

Runa, my juz mamy to za soba. Ale to dla mnie był koszmar, caly dzien bralam leki na uspokojenie zeby suni nie denerwowac moim zdenerwowaniem. Zabieg trwal godzinke. Moja mala ma juz 4 lata (niestety stereotypowy trach ze jej odbije po sterylce trwal dosc dlugo zanim wygral zdrowy rozsadek). Lazy budzila sie około 5 godzin. Co jakis czas podnosila glowe i widac bylo ze sie jej w niej kreci. Po 3 godzinach wstala ale tylko sie obrocila i polozyla sie z powrotem. Ona ez wymiotowala moze z 3 razy takim czyms smierdzacym i ciemnym i przy pierwszym wymiotowanu pokrwawila jej rana. Ja sie przerazilam i chcialam olac weta, ale mam powidizala ze brzuch przy wymiotach "pracuje" i to pewno resztki krwi z rany. I faktycznie nic sie nie stalo, szwy nie popekaly, ale mialam stracha (wiec jakby co to sie nie martw, tylko sprawd czy szwy sa cale). My z psiakiem staralismy sie byc w domu przez caly czas az do sciagniecia szwow. Lekarz twierdzil ze nie powinna sie interesowac szwami, ale moja sunia zawsze leczy si sma, wiec i teraz wylizywala rane a nie powina jej moczyc. Uszylismy jej wiec kombinezon (wygladala berdzo sexy), ale po paru dniach nauczyla sie go sciagac (nie wiem jak bo byl zakladany na 4 lapy, ogon i zapinany na zamek na grzbiecie :o )Pilnowalismy zeby nie biegala, a to bylo trudne, bo rwala sie do zabawy, a tak poza tym to bylo o.k. nie martw sie twoja sunia to mlody psiak, wiec pewno zniesie operacje lepiej niz starsze sunie a taki tu tez juz po sterylce mamy. trzymam kciuki. napisz co i jak.

Link to comment
Share on other sites

no już jesteśmy po zabiegu. Wszystko poszło dobrze teraz czekamy żeby się wybudzila bo na razie to wygląda jakby spała ale jak do niej mowię to zawsze zamacha ogonem więc chyba jest ok.

Całe szczęście żę już jest po bo dłużej bym tego nie zniosła

:)

Link to comment
Share on other sites

no Runka jest jakaś strasznie dziwna, wystraszona nie reaguje zbytnio na nas. Piła dopiero rano i oczywiście zwymiotowała, na spacer nie chciała iść, położyła się za drzwiami i nawet nie można jej było namówić żeby wrocila do domu.Całyczas leży, sprawia wrażenie jeszcze otumanionej. Zrywa się i przebiega z kąta w ką. Czy wy mieliście podobnie bo mam obawy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...