Jump to content
Dogomania

Inwazja kłaków


Bura

Recommended Posts

Czy Wasze też tak oszalały?? Moja właśnie na grandę zrzuca włos, kosmos totalny... Jak Wy sobie z tym radzicie?? Co 2 dzień odkurzam i co z tego, dalej mam biało w domu, czeszę psiura i nic. Czy ktoś z Was używał może Furminatora do odkłaczania? A jeśli tak to z jakim skutkiem?? Czy to działa?? Bo już mam ochotę dorwać trymer!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Czy Wasze też tak oszalały?? Moja właśnie na grandę zrzuca włos, kosmos totalny... Jak Wy sobie z tym radzicie?? Co 2 dzień odkurzam i co z tego, dalej mam biało w domu, czeszę psiura i nic!!![/quote]

Jeżeli linienie to szaleństwo to nasze stado szaleje bez przerwy :evil_lol:
Kiedy podczas linienia wykąpiesz psa- zrzuci włos szybciej. Poza tym w okresie linienia najlepiej zwierzaka raz a porządnie wyczesać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia']Jeżeli linienie to szaleństwo to nasze stado szaleje bez przerwy :evil_lol:
Kiedy podczas linienia wykąpiesz psa- zrzuci włos szybciej. Poza tym w okresie linienia najlepiej zwierzaka raz a porządnie wyczesać.[/QUOTE]
Jaaasne, od 12 lat ją za każdym razem czeszę raz a porządnie. I niby mniej tych kłaków już jest na psie a tu nadal wokół biało. Dziś ją kąpałam, zeszło duuużo kłaków, zobaczymy czy pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alcazar']zawsze mam dwie garście[/QUOTE] Ja czesze raz razy w tygodniu i ... mam cała torebke foliową + to co na mnie i po całym podwórku ;)
U mnie kapanie + suszenie pomogło bo mniej sie sypało przez kilka dni,ale kłaki i tak były :roll:
Kilka dni temu byłam w salonie pieknosci dla psów.Wyczesanie martwego włosa kapiel i delikatne podciecie poduszek kosztuje 150 zł.Zastanawiam sie czy spróbowac jesli to moze pomóc i mi i mojemu AM, tylko ciekawi mnie na jak długo :roll:

Link to comment
Share on other sites

To wszystko to chyba pół środki- czesanie, kąpiele, odkurzanie.
Trzeba to przeczekać chyba..... Moja Gina liniała od początku wiosny do października :angryy: Na razie mam spokój, ale czekam co będzie dalej bo paskuda śpi obok pieca!! To jej ulubione miejsce!!
A propos odkurzacza polecam wodny!! Bez worków- bo szkoda siana na nie!! Woda wraz z zawartością-fuj-ląduje w wc i mam czysty pojemnik i można dalej jechać z tym koksem!! Zdarzało się,że odkurzałam dwa razy dziennie!!! Po psiuńci...

Link to comment
Share on other sites

Groomerzy i handlerzy mówią, żeby kąpać nawet co 5 dni, bo ciepła woda powoduje przyspieszenie odrostu włosa. No i w kąpieli zostaje duuużo kłaków, ja mojej pannicy założyłam kubraczek (mam w domu zimno a ona babcia już jest) i działa świetnie, kłaki zostają na kubraku a nie latają wokoło. Odrasta też szybciej niż zwykle, bo już mamy ok 1,5 - 2 cm nowego. Może dlatego, że pod kubrakiem cieplej i lepsze ukrwienie. Plus odżywki i czesanie oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

shilla ma krotsza i delikatniejsza siersc a seth ma duzo dluzszy i twardy wlos oj mozna odroznic ja jestem w nie tak zapatrzona ze ciagle je obserwuje i tylko roznic szukam u moich klonów hhiihihihihihihi podam link do naszej galerii tam sa widoczne moje klony i naprawde trudno je odroznic od siebie rodzince do tej pory sie to zdarza nie wiem jak oni moga je mylic...hiihihhihihihihi [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=102012[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...