Jump to content
Dogomania

problem z seterem


aneta_zyleta

Recommended Posts

Witam wielbicieli seterkow irlandzkich;) i mam pytanie moj pies jest jeszcze mlody jak na setera{ma 2 lata} i kiedy chociaz na chwile zostawie go samego w domu czy pod sklepem wyje,piszczy...co moge zrobic zeby nie "plakal" tak mi go wtedy szkoda:shake:...a chcialabym go zabierac najczesciej na spacerki bo on to kocha...a do np sklepu z nim nie pojde...


jak chcecie mozecie tu tez pisac o swoich seterkach

Link to comment
Share on other sites

Nie mam setera irlandzkiego, ale myślę, że nie tylko pieski tej rasy tak się zachowują. To raczej kwestia wychowania. Nie można pieska bić za to, że piszczy czy coś w tym rodzaju, tylko należy go tego oduczyć. Jak nie będzie wariował musisz go jakoś nagradzać. Wiem, że nie jest to proste zadanie, ale spróbuj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada_1994']Nie mam setera irlandzkiego, ale myślę, że nie tylko pieski tej rasy tak się zachowują. To raczej kwestia wychowania. Nie można pieska bić za to, że piszczy czy coś w tym rodzaju, tylko należy go tego oduczyć. Jak nie będzie wariował musisz go jakoś nagradzać. Wiem, że nie jest to proste zadanie, ale spróbuj.[/quote]
wiem nie mam zamiaru go bic....ale probuje go tego oduczyc....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta_zyleta']wiem nie mam zamiaru go bic....ale probuje go tego oduczyc....[/quote]

A w jaki sposób?
Możesz się jeszcze udać do działu wychowanie. Tam niekoniecznie o seterach, ale jest podforum o zostawianiu psiaka samego w domu.

Link to comment
Share on other sites

Aneta, zastanow sie nad zostawianiem psa przed sklepem, setery to ladne zwierzatka, 'chodliwy towar", wiec moze sie znalezc chetny albo po prostu ktos bezmyslny i ..... roznie to sie moze skonczyc.
Natomiast na spacerach mozesz go uczyc zostawania stopniowo, odchodzisz np. krok, pies siedzi w miejscu, przywolanie i nagroda, potem na dwa kroki i stopniowo zwiekszasz odleglosc, potem mozna chodzic dookola psa (siedzacego w miejscu i czekajacego, az podejdziesz).
Na "Wychowaniu" jest tez sporo rad, jak nauczyc psa zostawania w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Aneta, zastanow sie nad zostawianiem psa przed sklepem, setery to ladne zwierzatka, 'chodliwy towar", wiec moze sie znalezc chetny albo po prostu ktos bezmyslny i ..... roznie to sie moze skonczyc.
Natomiast na spacerach mozesz go uczyc zostawania stopniowo, odchodzisz np. krok, pies siedzi w miejscu, przywolanie i nagroda, potem na dwa kroki i stopniowo zwiekszasz odleglosc, potem mozna chodzic dookola psa (siedzacego w miejscu i czekajacego, az podejdziesz).
Na "Wychowaniu" jest tez sporo rad, jak nauczyc psa zostawania w domu.[/quote]
wiem zostawiam go tylko przed takimi sklepami gdzie caly czas go widze

:bluepaw:ps mozecie tu tez pisac o swoich seterkach:bluepaw:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Natomiast na spacerach mozesz go uczyc zostawania stopniowo, odchodzisz np. krok, pies siedzi w miejscu, przywolanie i nagroda, potem na dwa kroki i stopniowo zwiekszasz odleglosc, potem mozna chodzic dookola psa (siedzacego w miejscu i czekajacego, az podejdziesz).
Na "Wychowaniu" jest tez sporo rad, jak nauczyc psa zostawania w domu.[/quote]
Bardzo dobry,pozytywny sposób nauczenia psa pozostawania spokojnym podczas nieobecności właściciela:).stopniowo powinnaś dojść do tego,że bedziesz go mogła zostawiać samego przed sklepem.
Co do pozostawiania psa w domu to moze pomogly by jakieś zabawki,coś do gryzienia...

Link to comment
Share on other sites

mój seter początkowo strasznie hałasował jak go zostawialiśmy samego. Poprostu masakraaaa... tym bardziej, że sąsiedzi z bloku średnio przychylnie na to reagowali ( w sumie trudno się dziwić). Próbowałam różnych metod, skuteczne okazało się taka: zamykałam psa w jednym pomieszczeniu mówiąc zostań, sama idąc do drugiego. Pies zaczynał wyć.... czekałam chwilkę i wchodziłam do niego aby mu pokazać, że jestem, (nie reagując na niego, nie głaszcząc, nie patrząc, po prostu szłam niby coś zrobić w pokoju). Jak się uspokoił znowu wychodziłam mówiąc zostań, Początkowo przerwy w wyciu trwały 1-2 minuty od razu nagradzałam, stopniowo czas ten się wydłużał, obecnie generalnie nie ma problemu.. Całość trwała jakieś 4 dni intensywnej nauki.... ale warto było...

ps. powodzenia i cierpliwości

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam suczke setera irlandzkiego.Nuka ma 6 lat i nie ma z nią problemów wychowawczych.Moge ją zostawiac samą w domu i pod sklepem (chociaż to zdarza się mi bardzo rzadko gdyż boją się o kradzierz).Gdy Nuka byla jeszcze paromiesięcznych szczeniaczkiem zostawala w domu zamknięta w pokoju, by nie poniszczyła nic.Później zostawała na coraz większej przestrzeni.Niechciałam jej zamykać w klatce tak jak niektórzy polecaja bo wtedy by piszczała bez przerwy :(.Na poczatku zostawiałam ja na krótki okres czasu, a stopniowo go wydłużałam.Teraz Nuka bez problemu zostaje sama w domciu.Wymęcz swojego psiaka p[rzed pozostawieniem go w domu i daj jakieś zabawki, żeby się nie nudził.Powinno poskutkować.Z poczatku zostawiaj go na parę minut i stopniowo wydłużaj czas.
Setery to pojętne psiaki, życze powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

no a ja uważam , że psiaka nie powinno zostawiac się przed sklepem , u nas jeszcze taki zwyczaj zakaz dla psów, więc albo na zakupy albo z psem i sprawa rozwiązna, żeby mnie źle nie odebrano tez popełniam błędy , kto z nas ich nie popełnia, tez zostawiałem ,też był płacz teraz tego nie robie ale mogę podzielić się jak u irlanda to przełamać, u mojego się udało : tak jak ktoś pisał już tu w wątku odejście od psa nie może mu się kojarzyć z czymś złym, pierwsza lekcja jest na widoku , pies "zostań " i odchodzimy na pare kroków stajemy możemy na początku powtarzać zostań aż do utrwalenia , gdy pies siedzi lub waruje ( to zależy w jakiej pozycji go zostawiamy ) wracamy nagradzamy i tu dowolnosć w zależności od psa samkołyk, głaskanie lub klikier według upodobań, póżniej z czasem staramy się wydłużać odłegłość , następnie najlepiej blisko drzew chowamy się za drzewo ( cały czas zostań ) a póżniej proponuje jakieś pomieszczenie z drzwiami i to samo tyle że tu wydłużamy zaś czas , na poczatku zaczynamy od około 15-20 sek i wydłużamy. I tu już mogę podejrzewac że po tym czasie nie macie już z tym problemu , nawet z takim psem jak seter , zresztą wydaję mi się dla każdej rasy odp.
p.s.
ale lepiej go nie zostawiać , nie chodzi tu czy zostanie czy nie ale o tak zwaną ludzką zawiść jak nie ukradnie i to przepraszam wszystkich to np pod sklepem odwiąże , żeby tylko nazłość zrobić wszędzie są ludzie i ludziska

ale wypociłem , mam nadzieje , że nie nudzę

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...