Jump to content
Dogomania

Dysplazja dwóch kończyn-poszukujemy porady i pomocy


kp9500

Recommended Posts

Witam wszystkich, mamy 7-mio miesięcznego owczarka podhalańskiego który jest kochany:multi:. Koleżanka zauważyła że jest coś nie tak z jego tylnymi łapkami, za jej radą poszliśmy zrobić rtg u lekarza w łodzi. Wyrok był koszmarny-dysplazja obustronna tylnich łap najgorsza z możliwych. Przy jego wadze zaproponowano nam operacje potrójnej osteotomi miednicy. Jest to bardzo ciężka operacja, zaproponowano nam szpital w Chorzowie ponieważ w łodzi takiego iktnie zrobi. APELUJĘ DO WSZYSTKICH KTO JEST NAM W STANIE POMOC O INFORMACJE CZY KOGOS PIESEK PRZESZEDŁ TAKĄ OPERACJĘ. Poszukujemy wszelkich informacij jak pies dochodzi do siebie po takim zabiegu i w jakim stopniu bedzie sprawny.
Jeszcze jedna sprawa, jest napisane na forum że zdarza sie źle zrobione zdjęcie rtg-jak to sprawdzić jak nie było nas przy badaniu??? czy jest możliwe że nasz piesek nie wymaga takiej drastycznej operacij.
ZWRACAM SIE DO WSZYSTKICH KTO MOŻE NAM POMÓC.
POZDRAWIAM SERDECZNIE I CZEKAM......

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Mam podhalana z dysplazją. Miał mieć zabieg w wieku chyba 7 miesięcy. Już byłam umówiona. Do tej pory żyje bez zabiegu - nie zdecydowałam się na operację - wybrałam leczenie zachowawcze.

Napisz, to ważne, kto robił zdjęcie psiakowi? Zwykły wet, chirurg czy radiolog?
Jak czuję się Twój pies? Czy go boli przy chodzeniu lub wstawaniu?

Zaloguj się na [URL="http://www.podhalan.fora.pl"]www.podhalan.fora.pl[/URL]

I nie martw się, będzie dobrze.

Danka

Link to comment
Share on other sites

Witaj dziekuje ci bardzo za odpowiedz. Zdjęcie robily dwie panie weterynarz ale wlasnie nie wiem czy one sie znaja dobrze na rzeczy bo caly opis robil inny lekarz -wlasciciel.
pies narazie czuje sie dobrze, prostuje te tylnie łapki ale nie wyglada na to żeby go coś bolało.
Boimy się zrobic tej operacij bo podobno ciezka jest dysplazja na dwie strony.
Najgorsze jest to że co bysmy nie zdecydowali to Roki chyba będzie cierpiał:-(
NAPISZ MI PROSZĘ JAKIE STOSUJESZ TO LECZENIE ZACHOWAWCZE-DZIEKUJE Z GORY
Pozdrawiam i życze również powodzenia
Kasia
[quote name='da-NUTKA']Cześć. Mam podhalana z dysplazją. Miał mieć zabieg w wieku chyba 7 miesięcy. Już byłam umówiona. Do tej pory żyje bez zabiegu - nie zdecydowałam się na operację - wybrałam leczenie zachowawcze.

Napisz, to ważne, kto robił zdjęcie psiakowi? Zwykły wet, chirurg czy radiolog?
Jak czuję się Twój pies? Czy go boli przy chodzeniu lub wstawaniu?

Zaloguj się na [URL="http://www.podhalan.fora.pl"]www.podhalan.fora.pl[/URL]

I nie martw się, będzie dobrze.

Danka[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.Strasznie mi przykro z powodu Twojego psiaczka.Wejdź na [URL]http://www.dysplazja.com/.Jak[/URL] mieszkasz w pobliżu Warszawy polecam dr.Janickiego jest specjalistą w dziedzinie dysplazji.Osobiście ja z jego usług nie musiałam korzystać,ale wiem,że przyjeżdżają do niego ludzie oczywiście ze swoimi pupilami z całej Polski i bardzo Go sobie chwalą.Życzę powodzenia i napisz co postanowiłaś.Pozdrawiam :hand:

Link to comment
Share on other sites

Leczenie zachowawcze - czyli leki, ale to musi ustalić weterynarz. Baster przyjmował duże dawki Arthroflexu, Ossopan, Metacam, witaminę C, magnez. Dawki zmieniały się w zależności od wyników badań krwi i moczu.

Kasiu, pierwszą jednak rzeczą, którą powinnaś zrobić, to pojechać do radiologa i zrobić zdjęcie. I dopiero na podstawie zdjęcia i opinii radiologa udać się do dobrego ! weta.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kp9500']Witam wszystkich, mamy 7-mio miesięcznego owczarka podhalańskiego który jest kochany:multi:. Koleżanka zauważyła że jest coś nie tak z jego tylnymi łapkami, za jej radą poszliśmy zrobić rtg u lekarza w łodzi. Wyrok był koszmarny-dysplazja obustronna tylnich łap najgorsza z możliwych. Przy jego wadze zaproponowano nam operacje potrójnej osteotomi miednicy. Jest to bardzo ciężka operacja, zaproponowano nam szpital w Chorzowie ponieważ w łodzi takiego iktnie zrobi. APELUJĘ DO WSZYSTKICH KTO JEST NAM W STANIE POMOC O INFORMACJE CZY KOGOS PIESEK PRZESZEDŁ TAKĄ OPERACJĘ. Poszukujemy wszelkich informacij jak pies dochodzi do siebie po takim zabiegu i w jakim stopniu bedzie sprawny.
Jeszcze jedna sprawa, jest napisane na forum że zdarza sie źle zrobione zdjęcie rtg-jak to sprawdzić jak nie było nas przy badaniu??? czy jest możliwe że nasz piesek nie wymaga takiej drastycznej operacij.
ZWRACAM SIE DO WSZYSTKICH KTO MOŻE NAM POMÓC.
POZDRAWIAM SERDECZNIE I CZEKAM......[/QUOTE]


Moja irlandka jest po osteotomii (zabieg przeprowadzony 2,5 roku temu w W-wie). Napisz dokładnie co chciałabyś wiedzieć. "najgorsza z możliwych dysplazja" nie jest już wskazaniem do tego typu zabiegu, są ograniczenia i nie każdy pies się do tego kwalifikuje. Pamiętaj też, że efekt po operacji jest nieodwracalny. U nas wyszło to wszystko super-pies jest w 100% sprawny. Jeśli jesteś z Łodzi to bliżej masz do W-wy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja nie polecam ani Chorzowa ani dr Fabisza!!!Natomiast namawiam na Wrocław na AR.Jest tam do dyspozycji aparat rtg cyfrowy!!!To nieporównywalna jakośc obrazu do "zwykłego' aparatu rtg.(ja robię zdj rtg i potrafię zobaczyć kolosalną róznicę)Poza tym masz tam doskonałego radiologa dr Atamaniuka(drugi dr Siembieda nie ,bo to straszny naciagacz i zdzierca).Następnie udaj się na chirurgię obok i do dr Janusza Bierzyńskiego to doskonały ortopeda i chirurg,przeważnie operuje z dr .Kiełbowiczem i staniowia doskonały duet operatorów.Jeżeli jeszcze się wachasz to naprawdę udaj się do wrocławia do nich.Zreszta jeżeli zrobisz "wywiad" to wroclawianie na 100% poleca tych ludzi!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...