Jump to content
Dogomania

przygarnięty posokowiec - agresja i prośba o radę


Aleksandra81

Recommended Posts

Dwa dni temu przygarnęłam ok. 4 letniego posokowca, który przybłąkał się pod moje osiedle. Był trochę wygłodzony i chyba pogryziony (parę starych ran i jedna, mała świeża), ale ogólnie w nie najgorszej kondycji. Problemem jest jego zachowanie, nie wiem czy to przejściowe czy to problem na szkolenie, czy w o ogóle da sie coś z tym zrobić. Jest tak : czasem jest łagodny i kochany, przychodzi sie połasić, chociaż głównie leży na kanapie i śpi, ale czasem na mnie powarkuje i raz na mnie kłapnął kiedy go głaskałam (nie z zaskoczenia, siedziałam obok na kanapie i gładziłam go, a on sie nagle odwinął i kłapnął, ale nie ugryzł, a pewnie mógł). wyraźnie lubi być głaskany po głowie, ale warczy jeśli zaczynam głaskać go gdzie indziej. dzis u weterynarza kłapnął na panią dr. jak nakładała mu preparat przeciw pchłom. martwi mnie to, bo nie jestem przyzwyczajona do nie ufania reakcjom własnego psa (miałam 15 lat suczkę wyżliczkę, której mogłabym bezpiecznie włożyć głowę do pyska;-). oczywiście wiem, że dorosły przygarnięty pies to inna sprawa i że to dopiero dwa dni, ale po prostu potrzebuje rady co z tym dalej zrobić, moze ktoś ma podobne doświadczenia i wie czy jest sznasa, że mu to samo minie czy konieczne jest szkolenie.
staram się z nim zaprzyjaźnić, ale na razie nasze porozumienie jest bardzo kruche...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Kazdy pies potrzebuje wskazowek, jak ma sie zachowywac, zwlaszcza przygarniety.
Nie wiesz, gdzie psa boli jeszcze, skoro byl pogryziony - wiec daj spokoj z glaskaniem, a poza tym - nie glaszcz psa za darmo, tylko jak cos zrobi, co chcesz nagrodzic.
Szkolenie jest moim zdaniem koniecznie potrzebne, niech ktos zobaczy zachowanie psa. Sprawdzilas, czy pies nie ma tatuazu, moze ktos go szuka?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Słuchaj,potrzeba mnóstwa czasu,aby pies się do ciebie przyzwyczaił.Co prawda ja nie miałam takiego przypadku,ale mam Posokowca,a on jak każdy pies musi się do ciebie oswoić.Masz go mało czasu,jest pewnie zawstydzony,lękliwy troszeczkę,płochliwy,może się ciebie bać,bo jeszcze się nie przyzwyczaił.Posokowce są z natury łagodne i wierne,nie wiesz co ten pies przeżył w przeszłości,ale jak zapewnisz mu odpowiedni dom,będziesz poświęcała mu dużo czasu (Ta rasa lubi być zazwyczaj w centrum uwagi) to szybko się do Ciebie przywiąże,uwierz mi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...