Jump to content
Dogomania

Cartrofen


athene

Recommended Posts

Witam
Stosowałam ten lek u kilku pacjentów z osteoarthritis. We wszystkich przypadkach właściciele tych psów zauważali wyraźną i dość szybką poprawe (po 1-2 inj.). Psy były sprawniejsze, więcej się ruszały, zachęcały do zabawy, wchodziły same po schodach - robiły to co przedtem sprawiało im kłopot. Jedyny "problem" to po całej kuracji poprawa często utrzymywała się znacznie krócej niż 3 miesiące (około 1-1.5 miesiąca).

Link to comment
Share on other sites

A ile to kosztuje??
Czy bardzo starej suce, która nie ma objawów bólowych, ale ma już zanik mięśni w tylnych nogach to by mogło pomóc????
Co jakiś czas dostaje dożylnie bonharen- myśle, ze to jej b pomoga, bo nogi jej nie bolą ale ma coraz większy problem z podniesieniem się:-( łapy jej się jak żabie z tyłu rozjeżdzają:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arima']A ile to kosztuje??
Czy bardzo starej suce, która nie ma objawów bólowych, ale ma już zanik mięśni w tylnych nogach to by mogło pomóc????
Co jakiś czas dostaje dożylnie bonharen- myśle, ze to jej b pomoga, bo nogi jej nie bolą ale ma coraz większy problem z podniesieniem się:-( łapy jej się jak żabie z tyłu rozjeżdzają:placz:[/QUOTE]

To ja czegoś nie rozumiem. Skoro nic jej nie boli a mimo to się nie rysza, więc ma zaniki mięśni.To tutaj trzeba zadziałać rehabilitacją. Poza tym, jeśli nie chce się ruszać to może jednak ją boli? Bo co innego ją przed ruchem powstrzymuje? Rozumiem, że zanik mięśni - problem z ruchem, ale tu należy pierwotną przyczynę wyeliminować. Mi długo zajęło zanim pojęłam, że im więcej pies ma mięśni tym lepiej chodzi... Im więcej spokojnych spacerów, rehabilitacji, ćwiczeń biernych, w wodzie, masaży, tym lepiej...

Link to comment
Share on other sites

Bura to jest bardzo stary pies.Ona wychodzi już dosłownie tylko na siku.Zadna rehabilitacja nie wchodzi w gre. Ma chore serce- po zejsciu ze schodów jest już strasznie zmęczna. Do tego ma cukrzyce i jest kompletnie ślepa. Ona chce się ruszać, poblem w tym ze nogi odmawiają posłuszeństwa. Kiedy się ją postawi jest już ok.

Link to comment
Share on other sites

Hm, no ale np masaże i ćwiczenia bierne sercu chyba by nie zaszkodziły? Mojej serducho bardzo się poprawiło po tym jak zaczełyśmy się rehabilitować.
Na zaniki mięśni dobra jest L Glutamina a na serce i mięśnie też tauryna. Na zachodzie tym wspomagają starsze psiaki z takimi problemami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Bonharenu miałam chyba ostatnią fiolkę w Polsce... Niestety teraz przerwali produkcję, mają do mnie mailować jak wznowią z Contipro. Myślę, że warto Cartrophenowi dać szansę, mnie kuracja koszotwała coś ok. 80 zł. Z tego co pamiętam. Albo 60. Nie mam pojęcia ale poniżej stówy na pewno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Bonharenu miałam chyba ostatnią fiolkę w Polsce... Niestety teraz przerwali produkcję, mają do mnie mailować jak wznowią z Contipro.[/quote]
O, nie miałam o tym pojęcia... Czy Contipro to nazwa leku, czy firmy produkującej Bonharen?

[quote name='Bura']Myślę, że warto Cartrophenowi dać szansę, mnie kuracja koszotwała coś ok. 80 zł. Z tego co pamiętam. Albo 60. Nie mam pojęcia ale poniżej stówy na pewno.[/quote]
Ale cała seria, czy jeden zastrzyk?
Bo mnie lekarz uprzedził, że kuracja jest dość kosztowna. Nie wnikałam na razie w szczegoły, ale spodziewałam się, że skoro kosztowna, to będą to raczej setki,a nie dziesiątki PLN ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='asher']Ja zapłacę 2 razy więcej. Jeden zastrzyk to 40 zł, więc cała kuracja 160 (pies 34 kg). A i tak nie jest to dużo, w innej lecznicy zaśpiewali 240 zł :-o

Bura, a znasz może Cortaflex?[/quote]
Tiaaa, Cortaflex HA pisze, że dawka taka a taka a na prawdę żeby zadziałało to trzeba dawać kilka razy więcej. Jak przyciśniej przedstawicieli to sie przyznają, że dziadostwo pod względem ceny. Taniej jest kupić kwas hialuronowy z puritan.com i dać psu do dzioba. Ja tak robię.

Link to comment
Share on other sites

A moja suczke cortaflex postawil na lapy. Ma dysplazje i nadwyrezyla powaznie stawy. Plakala przy kazdym ruchu. Juz na 3 dzien byla ogromna poprawa. Uwazam, ze to doskonale dziala. Przez ostatnie 5 miesiecy podawalam Arthroflex ale efekty nigdy nie byly tak dobre jak po Cortaflexie:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...