Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja szaty pudla - wystawy


Anaa

Recommended Posts

[FONT=Arial]Gośka - poważnie :cool3:[/FONT]
[FONT=Arial]Są różne rodzaje silikonu, trudniej lub łatwiej zmywające się z włosa[/FONT]
[FONT=Arial]Silikon nie jest zły, osadzając się na włosie wygładza go, więc sierść można łatwo rozczesać oraz nadaje bardzo silny połysk :) . Ale działa to w drugą stronę, włos oklejony silikonem, nie wchłania składników odżywczych. Więc od czasu do czasu trzeba nadmiar silikonu z włosa usunąć :roll:.[/FONT]
[FONT=Arial]Silikon jest też w kosmetykach psich, zwłaszcza tych do skołtunionej sierści :evil_lol:[/FONT]
[FONT=Arial]Gośka - dokładnie są ludzie, psy i ... pudle :evil_lol:[/FONT]
[FONT=Arial]Fakt, zmiękczony włos jest elastyczniejszy w czesaniu i nie łamie się :)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Gośka']No kurcze to już teraz mamy odpowiedż dlaczego pudel to nie pies:lol: Patrzysz na tego pudla i widzisz jak on spogląda na inne rasy i na Ciebie i "mówi" - My Ludzie i te psy:evil_lol:
[/quote]
Czytaliście "Tajemnice psiego umysłu" Corena? Pisze tam o tym, że porównano genom człowieka i pudla i wyszła 75% zgodność ;)

Link to comment
Share on other sites

To się tyczy chyba wszytskich psów
[B]Zsekwencjonowano genom psa[/B]

Autor: Redakcja Animalia.pl, 2006-01-04
[URL="javascript:show_zoom("zdjecia_art/org/__1136334422.jpg")"][/URL]Opublikowano oficjalne wyniki badań z Uniwersytetu Harvarda oraz Massachusetts Institute of Technology - grupie naukowców, kierowanych przez Kerstin Lindblad-Toh, udało się odczytać genom psa domowego [I](Canis familiaris)[/I].

Psi genom tworzy 39 chromosomów i 2,4 miliarda "cegiełek" DNA. Jest to piąty w kolejności poznany genom ssaka (po myszy, szczurze, szympansie i człowieku). Co ciekawe, podobieństwo genomu psa do genomu człowieka wynosi około 80% (człowiek jest zatem genetycznie bliższy psu, niż np. myszy)...

Link to comment
Share on other sites

Z silikonem są też doskonałe kosmetyki końskie, polskiej firmy hippika. Mam szampon i odżywkę, szampon kosztował 21 zł za butlę 500 ml a odżywka 18 za 250 ml, kąpałam już ze trzy razy moją malamutkę plus raz samojeda waciaka i doskonale się sprawdza a zostało mi jeszcze 3/4 szamponu i połowa odżywki, a samojed był mocno namaczany w odżywce bo kołtun jeden. Można na necie zamawiać ich www to nazwa kropka com.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosowałam ten szampon z silikonem, szampon plus i odżywkę, doskonale wypłukuje liniejącą sierść (no malamuty linieją) i usuwał kołtuny, sierść miękka, jedwabista a nie obciążona. Na malamuta z wzorcową szatą używałam szampon w rozcieńczeniu tak mniej więcej łyżka na litr wody, pienił się bosko, zmywał wszystko z psa, nie pachniał za bardzo. Odżywka na malamuta rozcieńczana powiedzmy też łyżka, może dwie na litr wody, a samojed bez rozcieńczania na sierśc i mimo iż ta odżywka to sam silikon, to nie obciążała włosa ani nie sklejała. Był on wreszcie zdatny do rozczesania, nawet jak się po śniegu skołtunił, to rzadki grzebień a potem pudlówka i było ok. I ważna rzecz, zasilikonowana sierść nie trzyma brudu. Przecierasz psa i jest czysty. Dlatego końskie odżywki mają silikon, żeby się konia szybko robiło na glanc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna.']Dziękuje bardzo za info, ja mam własnie straaasznie filcującego się pudla to może spróbuje takie końskie kosmetyki :)[/quote]


Polecam. Nie żółcą sierści ani nic, oczywiście nie znaczy to, że u Twojego się sprawdzą. Szamponu mogę Ci odlać do jakiegoś pojemniczka i wysłać, odżywki też, to sobie spróbujesz.

Link to comment
Share on other sites

Mieszanie kosmetyków ludzko - psich to jak widzę tajemnica poliszynela :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Ja używam Elsev do szybkiego rozczesywania, ostatnio kupiłam Gliss-Kur ale on wręcz strasznie zmiękcza włos, jak potrafił położyć włos nawet Carewiczowi który ma z natury sztywny to już przesada :shake: Ale np. koleżanka uzywa do swoich i go b.chwali ;)
I trzeba oczywiście dobrać kosmetyk do psa :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Ja używam Elsev do szybkiego rozczesywania, [/quote]
Odżywki Elseve zmieszanej z wodą? Do rozczesywania codziennego czy wykąpanego psa?
Wiecie, od dwóch lat lecę na 1# All System, KW, Herry. Toż miałabym już profesjonalną maszynkę za te ceny :roll: a ciułam na nią od jakiegoś czasu, bo już nie chodzimy do groomerów - sama go strzygę nożyczkami (w końcu nie musi być bardzo piękny ;))
Bardzo jestem ciekawa, jak zniesie ludzkie kosmetyki :)

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę znaleźć wątku, w ktorym ktoraś z Forumowiczek zamieściła swoje fotki z suszenia pudelka za pomocą zwykłej suszarki zatkniętej w damskie ustrojstwo pt. biustonosz, co w warunkach domowych zastępuje trzecią rękę. Bardzo mnie te fotki natchnęły i właśnie dziś wypróbowałam (na tę okoliczność stabilne ustrojstwo na fiszbinach :cool3:) no i super się sprawdziło. Sama nie wpadłabym na to udogodnienie. Chciałam podziękować za fotki i inspirację, ale nie znajduję wątku. Więc piszę tutaj - może akurat dotrze. No, prosta rzecz, a tak cieszy - dzięki. :)

Link to comment
Share on other sites

Hihi, ja osobiście nie wyobrażam sobie suszenia pudla z suszarką w ręce :oops: Kiedyś też praktykowałam "numer z biustonoszem", ale odkąd mam uchwyt na suszare to tylko jego używam :) W ogóle, polecam taki uchwyt, to naprawde duże udogodnienie :)

Link to comment
Share on other sites

jeszcze chciałąm zapytac o jedna rzecz...
moze nie tyczy sie to szaty ale pielegnacji;)
jak czesto myjecie zęby??
Ja mojemu jeszcze nie mylam, ale widze ze juz sa zaczatki osadu;/
wiec chyba zeby go usunac powinnam zgloscic sie do weterynarza,
czy jezeli teraz zaczne regularne mycie to osad zejdzie??

Link to comment
Share on other sites

Ja myłam, kilka razy w tygodniu, ale nie widziałam żadnych efektów więc już nie myje.Mamba naszczęście ma zero osadu, Uno ma, ale będzie to trzeba usunąć u weterynarza.Jeśli ma się wprawę i spokojnego psa to są takie specjalne scalery, do kupienia chyba w germapolu o ile dobrze pamiętam ;) Ja już nie raz zdejmowałam tym kamień przed wystawą, bardzo przydatna rzecz, tylko trzeba uważać, bo łatwo można zrobić psu wielką krzywde.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...