Jump to content
Dogomania

*GABI* - piękna sunia, podobna do Białego Owczarka Szwajcarskiego, NIE ŻYJE :(((


fizia

Recommended Posts

  • Replies 763
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[LEFT]Nie mam pojęcia ile może ważyć ale raczej niezbyt dużo bo jest dosyć szczupła tylko futerko ma puszyste. A co do wzrostu,nie wiem czy to w czymś pomoże ale mnie jest mniej więcej przed kolano ale ja jestem niska (160 cm).
Chyba muszę zacząć jeździć do schroniska z miarką i wagą:evil_lol:
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Miarki i wagi nie trzeba wozic ;), ale na serio czasami na zdjeciach psiaki wygladaja zupełnie i naczej niż w rzeczywistości. Jakis czas temu wystawiałam śliczna sunię (kaliską Indis) i dałabym sobie rękę odciąc, że ona wielkości owczarka niemieckiego. Dopiero po wielu miesiącach (szczęśliwie juz po adopcji) okazało się, że ona była taka przed kolano i ważyła ok 15 kg. Na zdjeciach wyglądała spokojnie na 30kg.
Pytam tak z ciekawości, bo często niestety gabaryty są ważne przy adopcjach.
Tak samo było w piatek, gdy po naszą łódzka Zytę przyjechały kobitki z niemieckiej fundacji. Jakież było ich zdziwienie, gdy zobaczyły sukę "na żywo". Sądziły, że to psina do połowy łydki, ważąca ok 10kg a tu wyskoczyła im sunia w gabarytach niezłego Onka (ok 25kg) z tym, że na krótszych łapkach :cool3:.

Jesli Gabi jest średnim psiakiem ważacym do 20 kg, to może to działac tylko na jej korzyśc.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Ja oczywiście wiem,że to ważne,połowa osób dzwoniąca do mnie pyta o wymiary psa i to najchętniej dokładne w cm i kg:evil_lol:
"Na oko" boję się oceniać wymiary a to co dla mnie jest małe/średnie/duże nie koniecznie musi być takie samo dla kogoś innego. No i do tego niektóre psy tak szaleją jak sie je wypuści z boksu (to oczywiście nic dziwnego ale mogłyby trochę współpracować:evil_lol:),że po prostu nie mogą ustać w miejscu ani sekundy,żebym przynajmniej "na oko" mogła je ocenić. Przydało by się mieć miarkę w oczach ale niestety:lol: Chyba na serio wezmę ze sobą jakiś przyrząd do mierzenia:cool3:
Chyba "średnia" będzie dla panny Gabi najlepszym określeniem.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Taki puchaty średniak wszędzie się zmieści!!

Tak spobie myślę, że może zaspokoiłoby trochę ciekawośc pytających, jakby część zdjęć była zrobiona w porównainu z czymś - np. koło czyichś nóg - tak niektóre nasze psiaki mają zrobione zdjęcia - albo na czyichś rękach albo obok jakiegoś przedmiotu, którego wielkość każdy zna.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]To dobrze,że jej dzisiaj nie widział:) Gabi sie wytarzała w brudnej wodzie,właściwie błocie i była brązowo-żółta:evil_lol:
Jak ja ją wystawiałam to też miała zawsze obserwatora lub dwóch ale nigdy nic z tego nie wyszło,ludzie tylko obserwują:( Oby tym razem się udało!
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...