Jump to content
Dogomania

co to jest field-trials, konkursy polowe... ?


szaraduszka

Recommended Posts

Ahoj "starsi" właściciele wyżłów!

W nowym regulaminie Zkp są dodatkowe wymogi dla wyżłów hodowlanych...

" SUKI - dyplom minimum III stopnia na próbach pracy wyżłów

lub na field-trialsach lub konkursach polowych wielo- bądź wszechstronnych"

Terminarz takich imprez jest wszędzie, ale opisu nie znalazłam:(

próby pracy wyżłów znalazłam na stronie Polskiego Związku łowieckiego.

Na czym polega field-trials i konkursy polowe wielo- i wszechstronne???

Link to comment
Share on other sites

czolem

wiec tak:

regulaminy juz wiesz gdzie znalesc :P

wiekszosc jest w encyklopedii na www.wyzel.pl

roznica zasadniczo pomiedzy FT a probami polowymi jest taka ze na FT pies nie moze pogonic pod zadnym wzgledem zwierzyny reszta jak na probach polowych.

Konkursy to juz wieksza historia.

regulaminy pocxzytaj to bedzxiesz wiedziala wszystko

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za adresy do regulaminów.

Byłam na wyżełkowych stronach ale sama bym ich nie znalazła.

Szczerze powiem, że to wciąż czarna magia:)

Zrozumiałam z tego tylko, że musimy jechać na próby polowe bo tam jest największa samowolka:)

Do wody jakoś po łokcie wejdzie (za mną przynajmniej)

Tylko okładanie pola to katastrofa:( w moich okolicach nie ma ptaków, jest mnóstwo saren. Nie mam pojecia jak mam się do tego zabrać więc chyba będę liczyć na jej wrodzoną inteligencję:)

Kupiłam sobie książkę o wyżłach... zaczynam podziwiać te psy za anielską cierpliwość do ludzi:)

na gwizdek waruj, na gwizdek wróć, na gwizdek zmień kierunek okładania pola... tego mój pies robić nie będzie na pewno:)

Link to comment
Share on other sites

Jaka samowolka?

Patrząc na niektóre Field Trialsy w tym kraju to tam dopiero jest samowolka! Czasami niestety Field Trialsy łatwiej zrobic niż próby polowe.

Ale to inny temat...

Zrób PP, tylko nie trenuj wody w tej chwili, bo ci pies zamarznie i w ogóle odmówi pływania. (A weimary niestety zimna nie lubią.) I do łokcia nie wystarczy. Pies musi pływać!

Co do okładania pola, to w jakim wieku jest twój pies? Bo jakoś nie jestem na bieżąco.

W zasadzie do PP psa nie powinno sie w ogóle przygotowywać, bo to ma byc badanie instynktu, chociaż z drugiej strony jak pies ma instynktownie wejść do wody NA ROZKAZ?

Są tacy co psy na PP przyprowadzaja już przygotowane jak na konkurs...

Moim zdaniem jesli pies ma cokolwiek między uszami , to próby zrobi, zwłaszcza, że sukom wystarcza dyplom III stopnia, co osobiście jako kobieta uważam za dyskryminacje i meski szowinizm....

W końcu weimarki to nie są jakies głupie blondynki...

Link to comment
Share on other sites

Draka ma 13 miesięcy.

W regulaminie prób polowych wyczytałam, że:

"- jeżeli pies wszedł do wody do wysokości łokci i nie wykazuje chęci poruszania się w niej, nie może otrzymać oceny wyższej niż „1". "

A żeby dostać dyplom nie może mieć za nic "0" więc jeśli resztę robiłaby super to nie musiałaby pływać... pływaczki nie będzie z niej na pewno. Latem próbowałam i choć inne psy pływały ona wolała sobie pobrodzić.

Właśnie jak nauczyć psa wchodzenia do wody na rozkaz?

Co do samowolki to chodzi mi o to, że nie wymaga się bezwzględnego posłuszeństwa i np. może zwierzynę pogonić i to jeszcze nie będzie koniec świata:) piszą, że to młode, niedoświadczone psy itp.

Inteligentna to ona jest... i robi wszystko żeby nie utrudniać sobie życia!

A dla mnie to i ten III dyplom jest wystarczającym stresem, a o I niech sobie walczą faceci żeby ją w przyszłości zdobyć bo, że blondynką nie jest, byle kim się nie zadowoli:)

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale jeżeli do łokci wejdzie po rzuceniu kamykiem, albo po twoim "miss mokrego podkoszulka", to ten jeden punkt odejma jak nic. Więc jakby na to nie patrzeć to lepiej żeby jednak pływała. Takie psy na próbach bywaja zdenerwowane, zestresowane, albo roztaragnione i róznie może byc z tym przekonaniem jej do pływania.

Nasze weimary mają wybitna skłonność do wody i przed próbami nie przygotowywalismy ich do niczego. Do wody tez nie. Ale próby robiły w sierpniu więc miały cały sezon pływacki za sobą, bo ogólnie pływaja z nami w jeziorach.

Jeżeli Draka ma 13 miesięcy, to chociaż jest w dobrym wieku do prób, to jednak poczekałabym do późnego lata. W wakacje niech sie przekona do wody, a potem módl sie o próby w 35 stopniowym upale, to ci wygrzany pies sam wejdzie.

Na logike psa można z łatwościa nauczyc wchodzenia do wody, a potem do pływania. Polecenie zwykłe jak każde inne. Tyle, że jeżeli ona wody ogólnie nie znosi, to trzeba z nia postepowac jak z jajkiem. No i te próby tylko w ciepłej wodzie!

Poza tym moze akurat tego roku będzie chciała pływać. W zeszłe wakacje może było dla niej za wczesnie.

Poza tym jeżeli ci zależy na zrobieniu PP, a jestes niepewna co do jej umiejetności to znajdż jakiegos menera i niech ci psa sprawdzi. Bo rozumiem, ze suka jest lutowa, więc ten rok jest ostatni na próby. To znaczy musi zrobic do sierpnia (ostatnie próby w Biskupinie), bo potem w nastepnym roku zabawa zaczyna sie z nowu dopiero od kwietnia.

Powodzenia

wyzel_pl!

"wskazane jest zaznaczanie tropów"? Na Field Trialsach? Górnym wiatrem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...