Jump to content
Dogomania

Karma dla chudzielca... :)


Marta !!!

Recommended Posts

Witajcie..

Mam takie pytanko.. Za jakieś 3 miesiące skończę podawać mojemu bokserkowi karmę Junior i będę musiała wybrać coś w wersji Adult..

Mój psiak jest jednak troche niejadkiem i jak dla mnie jest stale za chudy - jak nie ma ochoty to nawet wołowinkę,kurczaka czy szyneczkę wypluwa !!! :o

Pytanie jest takie.. Czy sa jakieś karmy (w umiarkowanych cenach) które pozwoliły by mi odrobinkę go podtuczyć? Nie chce by był gruby ale żeby chociaz tak bardzo mu zeberka nie wystawały..

Myślałam o karmach High Energy.. One chyba są wysoko kaloryczne (zwłaszcza,ze mój zwierz duuużo biega, szaleje i wogóle.. )

Co polecacie? A moze jakieś inne sposoby?

Link to comment
Share on other sites

sa karmy, ktore maja wiecej skladnikow potrzebnych psu niz inne np w royalu masz kolo 30 % bialka a w przypadku adult 27, natomiast w karmach takich jak proplan,belcando to w wersji junior jest kolo 27 a u adult 24. pdobnei z wiekszoscia skladnikow. moze warto by bylo kupic nawet mniejszy worek rc i i mieszac w proporcji 1 czesc royal 2 cz tej innej karmy. wielu hodowcow tak robi.

Link to comment
Share on other sites

Ale czy takie mieszanie nie jest dla psa "szkodliwe" Sporo ludzi tak twierdzi.. Że im mniej się psu miesza i kombinuje tym lepiej.. Mój coprawda często ma takie mieszanie karm i chyba nie ma w związku z tym problemów ale ludzie raczej tego nie pochwalają..

Link to comment
Share on other sites

tyle teorii co i ludzi plus jedna wiecej.

ja uwazam,ze nie szkodzi a wrecz daje jakas roznorodnosc bo jak bym miala karmic tylko royalem ,ktory ma maxymalne illosci skladnikow to moglo by sie to skonczyc tym, ze miala by nadmiar jakiegos skladnika a to bylo by niebezpieczne

hodowca od, ktorego mam, karmi 2cz eukanuba 1cz royal i od ponad 15 lat ma psy olbrzymie i duze

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Marto skoro Twój boxik jest chudy a do tego jestr aktywny nie ma sie co zastanawiac tylko kupowac mu karme dla psów aktywnych:)ruch i taka karma spowoduje że zacznie nabierać ładnej masy mięśniowej a o takowa chodzi w przypadku bokserów :D a w jakim Twój jest wieku?

pozdrawiam marysia

Link to comment
Share on other sites

No własnie jestem już niemalze przekonana do karmy dla psów aktywnych.. :) Nadal jednak nie wiem którą wybrać..

Warunki są dwa :

-cena do ok 150 zł

-dobra jakość (co by faktycznie miała takie działanie na jakie liczę ;) )

Rozważam Boscha, Belcando, Chicopee i kilka innych.. Zobaczymy.. A mozę i wy coś dodacie do tej kolekcji wartej przemyslenia.. ? :)

Link to comment
Share on other sites

ja tez Hadze mieszam royala z eukanuba chwilowo, hodowczyni mieszala do tego jeszcze troche bewi doga. A tak na dobra sprawe twoj piesek jest jeszcze bardzo mlody i dopiero przed nim nabieranie masy, wiec nie masz co sie martwic.

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...