Jump to content
Dogomania

Suka po porodzie niepokojące objawy


missdee

Recommended Posts

Witam,
Mamy problem z nasza "przy pracową suką"
Tu jest jej wątek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76792[/URL]
a teraz do rzeczy:
Dziś zaobserwowaliśmy u Soni suchy i gorący nosek, podobnie jak sutki. Zaobserwowaliśmy również niewielki krwisto- śluzowy przejrzysty wyciek z pochwy. Mniej zjadła niż zwykle ale pije wodę. Karmi normalnie, jest przymilna jak zwykle. czy ktos wie co moze jej dolegac. Prosimy o pilną informacje.

Link to comment
Share on other sites

wyciek z pochwy po porodzie jest normalnym objawem, suka musi się "oczyścić". Jeśli nie jest ropny i śmierdzący to ok. Różne źródła różnie podają czas oczyszczania jedne ok 21 dni inne ok 5 tygodni. To zależy od suki. Sutki mogą świadczyć o jakimś robiącym się zapaleniu, lepiej żeby zobaczył to wet. A suchy nos zdarza się i u zdrowych psów i nie można mówić, że cokolwiek psu sie dzieje bo ma suchy nos, niektóre psiaki tak mają i już.
Najlepiej by było zmierzyć suce temperaturę, powinna mieć 38.5, może być trochę mnie po porodzie moja przez prawie 3 tygodnie miała 38.-38.2, jeśli jest powyżej 39* to wet będzie konieczny.
Właśnie doczytałam, że jesteś z Krakowa a szkoda bo ja mam do oddania mleko zastępcze dla maluchów. Moje nie zużyły a teraz nie potrzebuję i w efekcie prawie 2 kg mleka stoi i czeka na chętnego. Może masz jakiś pomysł na transport?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']wyciek z pochwy po porodzie jest normalnym objawem, suka musi się "oczyścić". Jeśli nie jest ropny i śmierdzący to ok. Różne źródła różnie podają czas oczyszczania jedne ok 21 dni inne ok 5 tygodni. To zależy od suki. Sutki mogą świadczyć o jakimś robiącym się zapaleniu, lepiej żeby zobaczył to wet. A suchy nos zdarza się i u zdrowych psów i nie można mówić, że cokolwiek psu sie dzieje bo ma suchy nos, niektóre psiaki tak mają i już.
Najlepiej by było zmierzyć suce temperaturę, powinna mieć 38.5, może być trochę mnie po porodzie moja przez prawie 3 tygodnie miała 38.-38.2, jeśli jest powyżej 39* to wet będzie konieczny.
Właśnie doczytałam, że jesteś z Krakowa a szkoda bo ja mam do oddania mleko zastępcze dla maluchów. Moje nie zużyły a teraz nie potrzebuję i w efekcie prawie 2 kg mleka stoi i czeka na chętnego. Może masz jakiś pomysł na transport?[/quote]
Postaram się jej zmierzyć temp. tylko jeszcze nie wiem jak się do tego zabiorę bo może się nie dac po pupce macac ;) Co do mleczka to jeżeli masz do oddania to bardzo chetnioe przyjme i pokryję koszty przesyłania paczki, jak cos to pisz na pw.

A dzwoniłam do lecznicy i wet. powiedział,ze to normalne i że skoro suka nie jest apatyczna i osowiała to ok po prostu ma dużo małych jak powiedział za dużo...nie wiem czy to miała być sugestia zeby się ich pozbyć ale tak zabrzmiało brrr...

Pozdrawiam i dziekuję.

Link to comment
Share on other sites

Eeee jak by miała za dużo, to sutki nie byłyby rozgrzane i gorące. To bzdura, radzę jednak konsultować u innego lekarza. Takie coś to często są zastoje mleka, zobacz czy nie ma w tych miejscach takich twardszych grudek, guzków, jeśliby były to trzeba je rozmasować i przyłożyć szczeniaki do najbliższego sutka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Eeee jak by miała za dużo, to sutki nie byłyby rozgrzane i gorące. To bzdura, radzę jednak konsultować u innego lekarza. Takie coś to często są zastoje mleka, zobacz czy nie ma w tych miejscach takich twardszych grudek, guzków, jeśliby były to trzeba je rozmasować i przyłożyć szczeniaki do najbliższego sutka.[/quote]
Suczka już lepiej się czuła jak wychodziłam z pracy..Też pomyślałam o zastojach bo znam je z własnego doświadczenia przy moich dzieciach ;) Dużo dzisiaj karmiła więc myślę,że pod świadomie czuła co robi hehe o ile pies ma taką świadomość..ale instynkt na pewno. Jutro ją dokładnie oglądnę ale jestem dobrej myśli.
Dzięki za pomoc.
[b]boksiedwa[/b] dzięki za mleczko:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]postanowiłam odświeżyć temat
moja sucz (Yorkshire Terrier) 16 grudnia przez cesarkę urodziła jedno szczenię - pieska
szczeniak ma już ponad 3 miesiące a suka ma cały czas wyciek
jest go bardzo dużo i wygląda to tak jakby sucz nie trzymała moczu

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/88/76c0a73a1688b328.jpg[/IMG][/URL]

nie wspominam już o tym, że co 3 dni musi być kąpana ze względu na tą wydzielinę :shake:

byliśmy u weta 4 razy
za pierwszym powiedział, że to normalne
za drugim, że nic jej nie jest przejdzie jak skończy karmić szczeniaka
za trzecim powiedział, że on tu nie widzi nieprawidłowości i dał zastrzyk
a za czwartym powiedziałam, że ma zrobić USG na badaniu nie wyszło nic z macicą wszystko ok nie ma ropy w kanale :p
dał jakiś zastrzyk i powiedział, że powinno przejść
sucz jak chodzi zostawia za sobą plamy :mad:
wiecie już o nic mi nie chodzi o to, że trzeba po niej sprzątać
czy o to, że trzeba ją częściej kąpać
ale widzę, że dla niej to również jest dyskomfort :angryy:
nie wspominam już o tym, że sama blizna jest wystająca i po przejechaniu ręką po brzuchu można ją wyczuć :-(

czy ktoś z was również miał tego typu problemy ?
gdzie jest najlepsza klinika w Polsce zajmująca się tego typu problemami ?
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]CHI to był 13 miot u nas w domu :cool1:
suki nigdy tak mocno się nie czyściły
zawsze był to wyciek ciemny i było go mało
(w porównaniu do tego teraz)
a po tej suczce zostają plamy wielkości kałuży po siuśkach :mad:
i zawsze jak suka leży czy to na kanapie czy na kolanach
wcześniej miałyśmy 2 cesarki u innych sucz i wszystko było ok
jak przy normalnym porodzie
a teraz :shake:
tym bardziej, że łożysko było ładne
nie była to ciąża przenoszona :p
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

nane -suka czyści się nawet do 12 tygodnia.. tak było u moich. Już szczeniaków nie było a jeszcze "przeciekała"... Jak wet nie widzi zmian, to możesz potwierdzić u drugiego - jak pierwszemu nie wierzysz, ale to może być fizjologia...
Jeśli ktoś Ci powiedział, że psie macierzyństwo to sama radość to Cię okłamał..
Pozdrawiam
CHI

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Madzik77']Nane wycieki ustaly?
mi to wygladana uszkodzenie ukladu moczowego przy cesarce[/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]wycieki jak są tak są a wet nie widział nieprawidłowości
ale za to znajoma Wetka w Szczecinie powiedziała, że jest to przyrośnięcie pęcherza do macicy
albo samoistnie albo wet niechcący złapał przy cesarce
kazała podawać leki na pęcherz
wszystko powiedziała nie oglądając pacjenta :cool1:
jak sucz dostaje Rowatinex wszystko jest ok
jak przestajemy jej dawać leki to od nowa cieknie :roll:
na szczęście z pomoc przyszedł nasz znajomy z Wrocławia który jest wetem i wykłada na uczelni
kazał przede wszystkim pobrać mocz i zawieść do badania
gdzieś mam zapisane jakie badania maja być zrobione
powiedział, że mogą to być bakterie w pęcherzu
a jeśli jest to przyrośnięty pęcherz to jedziemy na operacje do niego ;)
wolimy już tu nie ryzykować :shake:
jakoś nie uśmiecha mi się robić suce cesarki i wtedy odczepiać pęcherz nawet jeżeli poród byłby naturalny
:roll:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

TO dobrze obstawiałam.
Mysle ze ten co cesarke robił to zwykłypartacz jest
i poznej głupa walił bo co miał pow. ze zle przeprowadził cesarke?
Nie, lepiej kolejny raz i kolejny Was naciągnąć.
No al emiejmy nadzieję ze to zapalenie pecherza,,,,
Powodzenia, trzymajcie sią

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzik77']TO dobrze obstawiałam.
Mysle ze ten co cesarke robił to zwykłypartacz jest
i poznej głupa walił bo co miał pow. ze zle przeprowadził cesarke?
Nie, lepiej kolejny raz i kolejny Was naciągnąć.
No al emiejmy nadzieję ze to zapalenie pecherza,,,,
Powodzenia, trzymajcie sią[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]dzięki wielkie za słowa otuchy ;)
mam nadzieję, że będzie to tylko zapalenie pęcherza :roll:
chociaż wątpię ... :-(
będę informować co i jak
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...