Jump to content
Dogomania

Karma


Charlize

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Moja sunia najlepiej to by jadła tylko Chapii, ale dostaje ją tylko jako nagrode. Teraz jesteśmy już na drugim 3 kilowym worku Eukanuby która nawet jej smakuje. Jedyną karmą którą nie chce zjadac jest Nutrena z jagnięciną. Nie marudzi oczywiście przy puszkach Animody .:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam nadzieję że nikt mnie nie zlinczuje za to że piszę w wątku w którym posty są z lutego, ale mam problem i właściwie pytanie odnośnie żywienia, a nie chcę robić bałaganu i zakładać nowego wątku... ;) No więc- mój pies jak był mały jadł makaron z mięsem mielonym lub puszką(wszystko z zoologa). Po pewnym czasie dostał problemów z układem pokarmowym (wet powiedział, że od tego),więc przestawiliśmy się na gotową karmę. Pies je Purinę Pro Plan, ale zauważyłam że od pewnego czasu się drapie... Sierść też nie wygląda tak jak powinna, dodatkowo brzydko pachnie mu z pyszczka... Chciałabym go przestawić na ryż z mięskiem mielonym, skrzydełkami i warzywami (coś jak BARF), dodatkowo sucha karma- Royal Canin lub inna lepsza. Co o tym myślicie? Czy któryś z Waszych psów także ma takie problemy? Pomóżcie, bo nie wiem czego próbować... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olusia06022']Mam nadzieję że nikt mnie nie zlinczuje za to że piszę w wątku w którym posty są z lutego, ale mam problem i właściwie pytanie odnośnie żywienia, a nie chcę robić bałaganu i zakładać nowego wątku... ;) No więc- mój pies jak był mały jadł makaron z mięsem mielonym lub puszką(wszystko z zoologa). Po pewnym czasie dostał problemów z układem pokarmowym (wet powiedział, że od tego),więc przestawiliśmy się na gotową karmę. Pies je Purinę Pro Plan, ale zauważyłam że od pewnego czasu się drapie... Sierść też nie wygląda tak jak powinna, dodatkowo brzydko pachnie mu z pyszczka... Chciałabym go przestawić na ryż z mięskiem mielonym, skrzydełkami i warzywami (coś jak BARF), dodatkowo sucha karma- Royal Canin lub inna lepsza. Co o tym myślicie? Czy któryś z Waszych psów także ma takie problemy? Pomóżcie, bo nie wiem czego próbować... :shake:[/quote]
To może zmień karmę na inną. :roll:
A może Twój psiak jest uczulony na mięso drobiowe/wieprzowe/zboża/kukurydzę?
Może spróbuj kupić mu karmę typu Lamb & Rice albo Salmon & Potato. :cool3:
Karm nią przez jakiś czas i zobaczysz czy coś się poprawi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Diuna też na kurczakowych karmach się drapała.
Je bym zaczęła od tego, że przed około miesiąca będziesz podawać TYLKO suchą karmę, zacznij od takiej co nie ma niepotrzebnych zbóż np Chicken Soup, Acana, Orijen. Jeśli nie przejdzie to zmieniłabym na karmę rybną (Acana S&P, FISH4DOGS) albo jagnięcinę (Diamond, Acana). Karmy podałam przykładowe, możesz podawać coś innego ;) Jest ich przecież dużo dużo więcej.
PPP jest bardzo dobrą karma, ale nie musi każdemu dobrze służyć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmm no nie wiem muszę powiedzieć ze ja karmie dziwnie nie raz daje mięso gotowane nie raz karme dla kota bo bardzo lubie po spróbowała raz od Kota i bardzo to lubi :]

A to Chappi czy jakoś tak z takim piskiem na opakowaniu :]

Link to comment
Share on other sites

No więc-od 12 kwietnia jemy inaczej... tzn. Argo je inaczej- ryż z marchewką i skrzydełkami kurczaka lub mięsem mielonym. Oczywiście wszystko bez przypraw. Dodatkowo do dziennej porcji dosypujemy kubeczek (taki po jogurcie) suchej karmy. Wcina aż mu się uszy trzęsą, a właściwie nie trzęsą tylko brudzą... :D no i widzę że tak jakby mniej się drapie... Może mi się tylko wydaje, ale jestem pełna nadzieji że mu przejdzie! ;) aha, myślicie że do tak przygotowanego jedzenia powinnam mu dodawać witaminy jakieś? jak był szczeniakiem to dostawał Can-Vet a jakieś pół roku temu tabletki na poprawę struktury włosa-takie z zoologa (nie pamiętam nazwy chyba CanPol, czy VetPol).

Link to comment
Share on other sites

No tak, na tych sypkich witaminach Can-Vet jest miarka ile powinno się sypać. Ale według niej, to z tego co pamiętam, na 17kg mojego spaniela wychodzi 2-3 łyżeczki, a to chyba przesada... :D Do weta muszę się i tak wybrać teraz na dniach do szczepienia, więc zapytam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...