Jump to content
Dogomania

Ile tak jeszcze będzie?


Vinali

Recommended Posts

Moja sunia ciągle sika w domu, ma już ponad 5 miesięcy co wydaje mi się wiekiem w którym już nie powinna tego robić. Ładnie załatwia się na zewnątrz, kupki już w domu nie zrobi, ale i w domu też jej się zdarza. Sika nawet na teczki z dokumentami, na fotele, na torebkę. Nie daje żadnych sygnałów, że chce siku i jak trafimy to załatwi się na zewnątrz, jak nie no to kolejna plama do wycierania. Nie wiem jak ją oduczyć, absolutnie nie będę jej wkładać pyszczka do sików ani bić.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba z nią częściej wychodzić na dwór na siku, jak pęcherz będzie opróżniony to nie będzie miała czym sikać w domu. 5 miesięczna sunia to jeszcze młody psiak może się zdarzać wpadka, choć powinna już sygnalizować wyjście za potrzebą. Ona sika pełną porcję czy tylko posikuje, może ma zapalenie pęcherza lub cewki moczowej ?.

Link to comment
Share on other sites

Opróżnia cały pęcherz. Wychodzimy z nią dość często, choć teraz w upały rzadziej, bo nie dość, że jest czarna to jeszcze kudły ma jak PON. Więc co ile z nią wychodzić? Staramy się nie dłużej niż co 3 godziny. Właściwie to najczęściej zdarza jej się z rana, wiadomo, że przez te 7/8 godzin w nocy nie jest wyprowadzana i rano nie wytrzymuje. Sama się nauczy czekania do rannej pory czy jakoś ją wytresować?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sobie przez pierwsze 2-3 tygodnie nastawiałam budzik na 5 rano, bo mniej-więcej wtedy budziła się młoda, i od razu zabierałąm ją na dwór, oczywiście nagroda za siku. I nauczyła się trzymać nockę, choć akurat chęci sikania nie umie pokazać. Teraz w te upały jak dużo pije to zdarza się jej popuszczać w domu, wychodzimy z nią po każdym obudzeniu się, po zabawie, średnio co 1,5-2 h. Chć jak zostaje w domu sama 6 h to trzyma.

Poprzedni pies był szczeniakiem zimowym i z własnego lenistwa nie wychodziło się z nią tak często i też mieliśmy problem, bo w wieku 7 miesięcy dalej robiła w domu. Dlatego myśle, że głównie trzeba często i systematycznie wychodzić, nagradzać smakołykami za zrobienie w domu. Czytałam też, że jak się pies załątwi to od razu go brać do domu (np ze 2 razy dziennie zrobić tak że od razu siku i do domu), żeby wiedzał, że wychodzi właśnie po to, żeby się wysikać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...