Jump to content
Dogomania

pies "wybiorczo" chodzi na smyczy


Arashi777

Recommended Posts

Witam,

chcialabym poradzic sie w sprawie mojej suni. Otoz, kiedy przychodzi pora dluzszego spaceru, kompletnie nie mozna jej opanowac. Jesli wychodzi na spacer typowo na siku, rano i przed snem, pieknie idzie na smyczy, slucha komend i chodzenie z nia to przyjemnosc. Jednak, kiedy przychodzi pora popoludniowego spaceru... Kompletnie nie mozna jej opanowac. Ona chyba rozroznia kiedy idzie na dluzszy spacer z bieganiem luzem, zabawa, aportowaniem i mam wrazenie ze nie moze sie doczekac, dlatego zaczyna paskudnie ciagnac na smyczy i kompletnie nie zwraca uwagi na nic, ani na mnie, ani na inne psy, ani na ludzi. Nie bardzo wiem co z tym zrobic, bo w innych sytuacjach zachowuje sie wzorowo... Probowalam trikow takich jak przy nauce chodzenia na smyczy, np. zatrzymywania sie przy ciagnieciu, zmianie kierunku ruchu, zachecania do skupienia uwagi na mnie przez smakolyki i zabawki, nie skutkuje nic. Ogolnie ona na spacerze zupelnie nie jest zainteresowana smakolykami. Jak moge poradzic sobie z takim wybiorczym, zlym zachowaniem?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy to tobie coś pomoże, ponieważ mój pies to jeszcze mały szczeniak, ale miałam problem, ponieważ pies na tyle nakręcał się na spacerze, że czułam się, jakbym nie istniała. Na chwilę obecną pomaga mi sesja klikerowa robiona przed wyjściem na spacer - zmęczy trochę psa plus nakręca na moja osobę. Robimy kilka powtórzeń reagowania na imię, przychodzenie, siad, targetowanie (na smyczy!) i lecimy na dwór, gdzie staram się co jakiś czas wyegzekwować coś od psa, ale w nagrodę dostaje lepsze smaczki niż na dworze, czyli w domu powiedzmy ma jakieś macedy, a na dworze dostaje kiełbachę. 

Może nie jest to jakies mega profesjonalne rozwiązanie (sama na to wpadłam), ale u nas jak na razie działa, bo pies wtedy o wiele ładniej reaguje na mnie podczas spaceru (wiadomo, idealnie jeszcze nie jest, ale ona jest 13 tygodniowym szczylkiem) oraz lepiej chodzi na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Twoja sunaireaguje radością z oakzji tego ,ż eidzie na spacer i stad nei mozna jej opanowac,ale pomoże w tym tresura,wychowanie za poomocą smakołyków. Na komendę "siad"- powinna grzecznie czekac aż założysz jej obroże i smycz,wtedy podaj smakołyk w nagrodę,po kilku próbach szybko załapie o co chodzi:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...