Jump to content
Dogomania

Piękny starszy owczarek Baron. Odszedł za TM :(


Katia94

Recommended Posts

Cegiełki: http://allegro.pl/zbieramy-na-utrzymanie-psa-barona-kup-cegielke-i5862992864.html

 

Elzo vel Baron – łańcuchowy emeryt z parkingu.

Nazywam się Elzo. Moja obecna Pani razem z inspektorem Mondo Cane, w zimne popołudnie parę miesięcy temu, zapakowała mnie do auta i zabrała z parkingu, który był moim całym światem przez 12 lat życia. Buda i łańcuch… ale nie narzekałem. Pan był dobry. Niestety musiał sprzedać parking i nie mógł zabrać mnie ze sobą, więc zostałem. Z resztą w bloku może nie czułbym się najlepiej. W nowym domu od razu się zaaklimatyzowałem. Żyję w zgodzie z Nalą,Tusią i kotami. Nala i Tusia to dwie suczki mojej aktualnej opiekunki. Kury mi nie przeszkadzają, koty często chodzą koło mojego nosa. Trochę się boję tych największych – koni, ale po prostu schodzę im z drogi. Nie mogę tylko znieść jednego. Czarnego Dżekiego. Ostatnio rzuciłem się na niego. Niestety, nie toleruję samców. Aktualna opiekunka strasznie płakała i mówiła, że trzeba mi szybko znaleźć inny dom. Ale powiedziała, że byle gdzie mnie nie odda. Takich wiernych i pokornych jak ja nie ma wielu. Ogólnie nie sprawiam problemów, nie narzucam się i nigdy nie dominuję ludzi. Ciesze się ogromnie na widok pełnej miski, nie jestem wybredny. Kocham dzieci i wszystkich ludzi. Uwielbiam być głaskany. Obcy się mnie boją. Jestem ponoć bardzo duży i robię wrażenie. Dobry ze mnie stróż. A bronię do upadłego. Wiem, że nie mogę zostać tu gdzie jestem, ale marzę, żeby znaleźć jakąś przystań. Jestem już stary, trochę słabe mam tylne nogi. Chyba przez to, że całe życie spędziłem na łańcuchu. Ale kocham życie, spacery na smyczy lub luzem, jestem posłuszny i nigdy się nie oddalam. Ani od Pana, ani od domu. Mimo mojego wieku lubię się bawić piłką lub rzuconym patykiem. Daj mi szanse, proszę. Wiem, ze trudno jest wziąć starego psa, bo krócej będę z Tobą, ale będę w każdej minucie tylko Twój. Za kochające serce, delikatne dłonie, które głaszczą i miejsce do życia oraz pełną miskę.

Od serca polecamy chłopaka, bo zasługuje na bezpieczną przystań!

 

Kontakt w sprawie adopcji:
504 043 251 lub [email protected]

Jeżeli chcecie Państwo wspomóc utrzymanie Barona, prosimy o wpłaty na:
Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491

pay pal: [email protected]

W tytule " Dla Barona"

 

12274211_883624088373409_860372275945090

 

http://mondocane-jg.com.pl/adopcje/elzo-vel-baron/?id=8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

NIestety Baron zaatakował psa opiekunki :( Musieliśmy więc działać szybko i wybudować chłopakowi kojec. Niestety koszt materiałów wyniósł prawie 1000zł... Przy naszej obecnej sytuacji finansowej to ogromny cios :( Prosimy o wsparcie ! prosimy tez do dom dla chłopaka...

Kontakt w sprawie adopcji:
504 043 251 lub [email protected]

Jeżeli chcecie Państwo wspomóc utrzymanie Barona, prosimy o wpłaty na:
Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491

pay pal: [email protected]

W tytule " Dla Barona"

 

Cegiełki na ten cel:

http://allegro.pl/zbieramy-na-utrzymanie-psa-barona-kup-cegielke-i5817043813.html

 

12234885_883800888355729_717520244666919

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nie do końca :( Ma zwyrodnienie kręgosłupa, nie jesteśmy w stanie go wyleczyć, możemy jedynie zapewnić mu ciepło i miłość... Myśleliśmy o konsultacjach we Wrocławiu itd, ale dla tego psa okropnie męcząca jest droga do weterynarza  na miejscu, a co dopiero jakbyśmy mieli go wozić po lekarzach w całej Polsce :( 13(w sumie już 14 bo trochę w DT jest) lat jak na tak dużego owczarka o którego hmm powiedzmy "nie dbano idealnie" to i tak godny wiek.

Cytuje:

Nasz dziadek Baron vel Elzo ostatnio zaniemógł. Stracił apetyt i niechętnie wstawał. W poniedziałek zabraliśmy go do weterynarza, gdzie w trakcie badań okazało się, że pies cierpi z powodu zwyrodnień kręgosłupa. Niestety, w jego wieku (ma ok.13 lat) - żadne operacje nie wchodzą w grę - można mu pomóc tylko doraźnie (działając przeciwzapalnie/ przeciwbólowo) . W związku z czym - Baron dostał leki sterydowe, kompleks witamin z grupy B oraz silne środki przeciwbólowe. Po dwóch dniach byliśmy ponownie u kontroli - jego stan nieznacznie uległ poprawie. Baron chętnie wychodzi na spacery, ma też lepszy apetyt. Niestety - kręgosłup i powłóczenie łapami - nie zregenerują się same Emotikon frown . W obecnej chwili kontynuujemy powyższe leczenie, suplementujemy chłopaka i karmimy tym, co mamy najlepsze. Mamy nadzieję, że jego obecny stan będzie trwał jak najdłużej…
Można wesprzeć chłopaka rzeczowo, potrzebna jest dobrej jakości karma(bardzo lubi karmę marki Husse) , suplementy diety.

Jeśli ktoś chce wesprzeć utrzymanie staruszka:
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
pay pal: [email protected]
z dopiskiem ” Dla Barona”

12814555_1708478862698361_2314410960192349310_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...