Jump to content
Dogomania

Przystopowanie wzrostu na barfie


ola-haran

Recommended Posts

Witam, 

Po różnych próbach namówienia mojego psa do suchego, równocześnie zbierając informacje na temat diety barf, w końcu przerzuciłam na nią szczeniaka. Nie pytam o bilansowanie, ilość, itd, myślę że jak na nowicjusza dobrze zgłębiłam temat i staram się pogłębiać wiedzę nadal. Pies czuje się super, kupy ekstra, jest już tak prawie 2 tyg. Moje pytanie brzmi jednak czy to normalne że szczeniak (niecałe 4 miesiące) na barfie wolniej przybiera na wadze ? Czytałam, że tak jest, ale po tak krótkim czasie wzrost już się wyhamowuje ? Do tej pory przybierał średnio powiedzmy 2,5 kg na 2 tyg, teraz jest to jakieś niecałe 1,5 kg. Piesek obecnie waży ponad 13 kg, zjada dziennie 10 % swojej wagi z czego 80 % to mięso z dodatkiem kości. Nie wygląda chudo, powiedziałabym że wygląda wręcz masywniej niż do tej pory, a przyrasta mniej niż na suchym (karmy z wysoką zawartością białka, podobno właśnie na nich psy dużych ras rosną zbyt szybko). Nie chcę żeby mu czegoś zabrakło stąd moja nadgorliwość 

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Może powiem przykładowo jak dziś sobie pojadł ;) Rano : 300 g szyja indycza, 80 g buraka, południe: udko z indyka 450 g, wieczór: serca i żołądki drobiowe 250 g, pół jabłka.

 

Często dostaje też: pierś z indyka, szponder wołowy, jadł też surowe śledzie, pierś z kurczaka (wiem, tu ostrożnie, bo pakowane hormonami najbardziej) i kilka innych rodzajów mięs. Podroby czyli żołądki czy serca dostaje 2-3 w tyg w nieprzeważającej ilości, dostaje też jajka, różne warzywa i owoce (marchewka, pomidor, trochę banana, trochę papryki, szpinak). Nie ważę dokładnie kości, bo jest to niemożliwe, nie dostaje samych kości tylko właśnie z udkiem, z szyją, szponder. Myślę że kości jest nie więcej niż 20 % nie w całej diecie a w pokarmie mięsnym, bo w ciągu dnia najczęściej z 3 posiłków 1 max 2 zawierają mięso z kością, częściej jest tak że 2 posiłki są bez kości, a 1 to właśnie jakieś udko itd.

 

No i na spacerze jakieś przysmaki, suszone mięsko, dostaje też żwacze wołowe suszone, gryzaki cielęce itd

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi ;) polecacie jakieś konkretne produkty, dodatki które warto dodać do diety szczeniaka ? Widziałam że sporo osób dodaje sproszkowane algi czy wodorosty, ale czy warto to robić jeśli pies dostaje raz na jakiś czas ryby morskie ? (rozumiem, że chodzi głównie o dostarczenie jodu a nie antyoksydantów)

 

Porównanie jak piesek zmienił się w przeciągu 2 miesięcy (ciężko zrobić dobrze pokazujące sylwetkę zdjęcie, bo jak wszystkie szczeniaki- ciągle w biegu) ma lekkie zgrubienia nadgarstków, wet mówił że to przejściowa krzywica bo to tej pory bardzo szybko rósł, ma też lekką postawę francuską - łapki na zewnątrz. Czy jedzenie kości powinno skorygować jego postawę ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...