Jump to content
Dogomania

znaleziony ONek -Lublin ul.Kunickiego


agamon

Recommended Posts

Witam,

piękny, zadbany owczarek niemiecki błakał się dzis ( niedziela 15.02.2015r) ok.godz.16 tej  w Lublinie na ul. Kunickiego ( okolice Kościoła NSJ, ) Zagubiony, przestraszony błakał się wśród trąbiących, hamujących z piskiem samochodów. Wokół przechodnie przechodzili obojętnie :(((. Akurat nadeszłem, zawołalem psa , przybiegł do mnie ufny, Miał skórzaną, brązową obrożę. Czysty, zadbany. Pytałem ludzi zmierzających do koscioła,czy może wiedza czyj to pies. Ale nikt nie mógł mi pomóc.Wyglądał jakby wybiegł z czyjejś posesji i się zgubił ( wokół domki jednorodzinne). Z bólem serca zadzwoniłem do schroniska.( nie mogłem mu dać DT-mam psa , który nie akceptuje innych psów, dzwoniłem do znajomych ale nikt nie chcial dac mu DT). W miedzyczasie żona poszła do pobliskiej stacji paliw przy ul. Kraszewskiego po bułkę z parówką. Pies lizał mnie po rękach i patrzył sie ufnie w oczy. Jak żona wrócila ,to nie chcial jeść ani  od żony, ani od córki tylko ode mnie. Po ok.30 min. przyjechały 2 pracownice ze schroniska i zabrały psa. Może ktos szuka swoje pupila ? Poniżej zamieszczam zdjęcia psa ( suki)? Nie rozpoznałem płci . Przy dotknieciu ogona pies siadał, chyba byl wczesniej potrącony przez auto.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
suczka jest już po badaniach wet. Jest zdrowa, zgłaszane przeze mnie spostrzeżenia ( bezwładny ogon, kulenie tylnej prawej łapy,sikanie pod siebie) ustąpiły i były efektem silnego stresu i strachu ( ul. Kunickiego 4 pasy ruchu, droga wylotowa z Lublina,duży ruch aut i .... młody pies zagubiony, przestraszony....) Na razie jest na kwarantannie. Dostała tymczasowe, schroniskowe imię MAGMA i jest w 11 boxie zewnętrznym- to wiadomość dla " zgubionego opiekuna" ,aby mógł szybciej zlokalizować swoje szczęście na 4 łapach.
I jeszcze jedna istotna uwaga dla właściciela- suczka ma taki tik - skręca głową w prawo. Wg.słów Pani Weterynarz jest to zadawnione i zleciła dodatkowe badania.
Dzwoniłem do okolicznych weterynarzy ,ale nie znają tego psa. Być może pies zawędrował z innej dzielnicy, albo został podrzucony .....Ten rejon ( stacja paliw przy ul.Kraszewskiego i kościół NSJ )jest miejscem gdzie dziwnie dużo psów się "błąka".

Link to comment
Share on other sites

agamon - Możesz zadzwonić na policję spytać czy w okolicy nie było wcześniej żadnego wypadku samochodowego, gdzie ktoś z poszkodowanych  zgłosił zaginięcie psa z samochodu. W zeszłym roku mięliśmy w Zamościu taką sytuację z kotem - uciekł z samochodu, kiedy pogotowie wyciągało właścicielkę. Babka wyszła ze szpitala dopiero po 2 tygodniach i wtedy zaczęła szukać kota, na szczęście się odnaleźli.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich,
chciałbym podzielić się radosną nowiną - wczoraj sunia została odebrana ze schroniska przez " zagubionych"( przecież pies się nie zgubił, tylko opiekun ;)) ) opiekunów!!!!!!!!!!!
Gryf80-miałeś rację opiekunowie pierwsze kroki skierowali do schroniska.Tylko pytanie dlaczego dopiero prawie po 2 tygodniach, ale to pewnie ich tajemnica.
Pozdrawiam wszystkich miłośników " mniejszych braci"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...