Jump to content
Dogomania

kulejący spaniel


cockermaister

Recommended Posts

Witam ;) mam pewnien problem z moją 4 letnią suczką cocker spanielką :( od jakiegoś czasu zauważyłam,że po spacerze(mroźnym) kuleje na prawą przednią łapkę zawsze kiedy np. po leżeniu wstaje, kiedy się rozchodzi jest juz ok. Z tego co widzę to ją to nie boli bo nie piszczy ani nic tylko ta kulawizna. Od kilku dni daję jej ArthroFos na stawy. Jak myślicie co to moze być?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Podbija temat, jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :)
Mój spaniel od jakiś 2 tygodni zmaga się z podobnym problemem. Otóż dziś jużycia 3 raz kuleje na przednią prawą łapkę. Przy pierwszym razie byliśmy u weta, bo nawet nie chciał jej postawić tylko trzymał w górze. Wet sprawdził poduszki, pazurki, ruchomość, wszystko było ok, podał zastrzyk przeciwzapalnych i przeciwbólowy i jeśli do popołudnia mu nie minie, mamy zrobić RTG. Psiaków minęło i był spokój przez tydzień. Następnie ponownie po spania coś takiego się pojawiło ale na poranny spacerze rozchodzi i mu minęło, no i po kilku dniach (dziś ) znów to samo... proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Podbija temat, jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :)


jesteśmy wyrozumiali.:)Niestety, przez neta nikt diagnozy nie postawi. Na wszelki wypadek zrób RTG. Takie rzeczy lepiej zaleczyć do końca, aby nie było nawrotów. W ogólnym rozrachunku wyjdzie to taniej, niż wciąż powracająca kontuzja. raczej na pewno jest to stan zapalny, problem w tym, aby zwalczyć przyczynę, a nie skutki, wyleczyć, a nie zaleczyć na trochę.
Także zamiast netu jedynie wet, jeśli masz możliwość to lepiej specjalista w ortopedii, może szybciej prawidłowo zdiagnozować problem, niż przeciętny wet,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...