Jump to content
Dogomania

Nadmierne piszczenie oraz skaknie.


allthewind

Recommended Posts

Witam, 

jestem tu nowa i mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc:)

Mam problem z moim psem, a mianowicie z jego nadmierną ekscytacją która objawia się skakaniem na ludzi. Na szczęście jest to nie duży psiak ale ma mnóstwo siły. Wzięłam go ze schroniska, jest jakąś mieszanką z BC, zatem jest bardzo aktywny.  Problem polega na tym, że jak się cieszy (jak ktoś wchodzi do domu, jak nie widzi kogoś przez chwilkę , czy nawet na normalnym spacerze) skacze i to bardzo wysoko. Już wiele razy miałam pełno siniaków na nogach a nawet brzuchu, plecach. Próbowałam go tego oduczyć nagradzając spokój, jak grzecznie szedł nie podskakiwał; jak to robił- ignorowałam go, używałam ostrzejszego tonu. Niestety nic nie pomaga...

Drugim problemem jest piszczenie. Jak jest w domu, nowych miejscach, coś chce. Nowe miejsca tłumaczyłam sb niepokojem, nerwowością. Ale mieszka z nami już prawie dwa lata i nadal piszczy. Ignorowanie go pomaga tylko na jakiś czas. Poświęcam mu duzo czasu na spacery, zajęcia umysłowe. Ale to tez jest tylko chwila kiedy jest spokojny. Jak wróci po 2 godzinnym spacerze to odpoczywa góra godzinę a później znowu piszczy. 

Bardzo prosze o jakas pomoc i z góry dziękuję .

Link to comment
Share on other sites

Szukaj pod hasłami "doggie zen", "crate games" (można ćwiczyć niekoniecznie z klatką), ćwiczenia na opanowywanie emocji, "rezygnacja", "samokontrola". Oprócz tego ja bym mu dawała do żucia jakieś naturalne twarde gryzaki na posłanie, niech leży, żuje i odpoczywa. I coś angażującego głowę, może elementy tropienia, zabawy węchowe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...