Jump to content
Dogomania

Szkocki colie


Carmenowa

Recommended Posts

Witam!

Zwracam się z prośbą do osób, które mają większe pojęcie o psach rasy owczarek szkocki colie niż ja. A mianowicie. Od czasu kiedy mam w domu psa tej właśnie rasy zauważyłam, że nie ma zimnego i mokrego nosa jak większość psów. I tu pada moje pierwsze pytanie. Czy ta rasa tak ma? Zdarzają się dni, kiedy owczarek ma mokry nos ale to jest wynikiem wrócenia ze spaceru lub kiedy pije wodę zostaje mu na chwile mokry nos. Drugą rzeczą jaką chciałabym się zapytać to sprawa oczu tych psiaków. Co jakiś czas zauważam, że pies ma coś takiego przy oczach jakby płakał. Nie wiem jak to nazwać. ;) Po prostu wylgąda to tak jak ślady łez na pysku. Za wszelką odpowiedź będę ogromnie wdzięczna. :)

Link to comment
Share on other sites

suchy nos nie jest wykładnikiem rasy czy stanu zdrowia,jeśli zachowuje sie jak zwykle to suchy nos ma od suchego środowiska w którym przebywa(np.czynne kaloryfery,ogólnie nagrzane pomieszczenia),jeśli "płynął łzy" w dużej ilości z obu oczu to raczej wypadałoby pokazać psa wetowi,żadnej rasie nic z oczu wyciekać nie powinno

Link to comment
Share on other sites

Grudkowe zapalenie trzeciej powieki to częsta przypadłość collie. Moja suka z tego "wyrosła" ale fakt, dłuższy czas leczyłam ją. Wet przepisał krople i tak kilka razy, z czasem, po przeleczeniu minęło. Czasami usuwa się grudki chirurgicznie ale nie zawsze jest taka potrzeba. Przyczyną łzawienia mogą też być podwinięte rzęsy. Wet usuwa nieprawidłowo rosnącą rzęsę. Przyczyn łzawienia może być sporo…
Psy mają raz suchy nos raz mokry…Nie przegrzewaj pomieszczenia, dbaj o dostępność dużej ilości wody dla psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...