Jump to content
Dogomania

Czy to może być nosówka?


adriano84

Recommended Posts

Witam,

 

5 tygodni temu adoptowaliśmy pieska ze schroniska. Na początku (5 tyg temu) przebywał 3 dni z pieskami, z których 2 ostatnio (ok 1tydz) temu zostały uśpione ze względu na ostry atak nosówki neurologicznej.

 

Jeden z piesków miał obiawy kaszlu kennelowego - zaczęły się ok 3 tyg temu - apatia, kaszel i wydzielina. 2 tyg temu wszystko wróciło do normy - piesek wrócił do zdrowia, jadł i się cieszył. Niestety po tygodniu zaatakowało układ nerwowy i został uśpiony w stanie krytycznym.

 

Nasz piesek również miał objawy kaszlu kennelowego (sam kaszel i gorączka ok 2 dni), które zaczęły się ok 2tyg temu i zakończyły tydzień temu.

 

Mam obawy czy nie będzie podobnej sytuacji co z pieskiem uśpionym i nie wiem za bardzo co robić :(

Nie wiem czy w tej sytuacji dobrze jest zaszczepić pieska czy jeszcze się wstrzymać?

Dodam że miał robiony test na obecność nosówki, który wyszedł negatywnie. Ale niestety nie wiem czy jest on w 100% wiarygodny.

 

Będę wdzięczny za poradę.

Link to comment
Share on other sites

Tak, mowil zeby szczepic. Objawy kaszlu ustapily lekko ponad tydz temu. Od pieskow ktore chorowały odstawiliśmy naszego 5tyg. temu. Zastanawiam się czy jakieś świństwo może w nim siedzieć i czy ten test na obecność nosówki bada każdy szczep.. Niestety u weterynarza gdzie byłem nosówka prawie nigdy nie występowała i mają zerowe doświadczenie :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...