Jump to content
Dogomania

Profesjonalna, amatorska, domowa...jak to jest?


Recommended Posts

I co byście tu jeszcze nie napisali dojdziecie do dwóch rzeczy

Jedna: "prawnym" określeniem hodowli jest tylko słowo [i]amatorska[/i], czyli hodowla podlegająca pod Związek Kynologiczny, który to sobie tak kiedyś wymyślił i zapisał w regulaminie.

Druga: Każdy będzie sobie tu wpisywał, z czym mu się kojarzą te wszystkie przymiotniki. Oczywiście każdy ma inne wyobrażenia, więc będziecie tak to ciągnąć przez jakieś 100 postów, aż temat umrze śmiercią naturalną :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Fajny watek ... :-)

Podazajac za dyskusja o roznorakim rozumieniu roznych przymiotnikow to ciekawe jaka nazwe byscie wymyslili w mojej sytuacji, gdybym powiedzmy mial miec szczeniaki (o moim rozumieniu slowa hodowla za chwile).

W mojej sytuacji Shojo - nasza suczka -
1. nie mieszka z nami na stale w domu ale czesto sobie wchodzi do domu.
2. zdecydowana wiekszosc czasu spedza na podworku ale nie ma zadnego kojca (jakos nie wyobrazam sobie SHojo w kojcu - no chyba, ze ktos kojcem nazwie cale ogrodzenie naszej dzialki :-)
3. Na dworze ma bude
4. W domu gdy z nami jest to caly dom jest do jej dyspozycji.

?? jakie pomysly na nazwe? bo w mysl "definicji" tu przedstawianych to ani domowa, ani kenelowa ... no chyba ktrebora angielska wersja - "podworkowa" pasuje.

Ale wracajac do terminu hodowla. No wlasnie skupiamy sie czesto na przymiotnikach ja okreslajacych a mnie nurtuje rozumienie slowa hodowla.
Mi jakos tak dawniej slowo hodowla kojarzylo sie z posiadaniem duzej ilosci osobnikow w celach czysto zarobkowych. I dlatego gdybym sie zdecydowal kiedys kryc Shojo to mi jakos nie odpowiadaloby okreslanie tego mianem hodowla.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...