Jump to content
Dogomania

kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


kela

Recommended Posts

No to jak chcecie sie dowiedziec, to mam ciutke czasu przed snem, wiec uzupelnie wiadomosci:p
Pojechalam do Legionowa calkiem towarzysko, bo byly zgloszone 3 kerraki (piesek i 2 sunie)z Ukrainy, jeszcze ich nie widzialam, wiec chcialam obejrzec. Piesek niestety nie dojechal i nie wiem jak sie nazywa, bo nie mam katalogu. Przyjechala natomiast pani Irina (nazwiska oczywiscie nie pamietam:oops:) z dwiema suczkami:kl.otwarta - Rose Baltic Pearl i Kl. championow - Orchid Night Butterfly. Dopadlam do nich sie pomiziac i przywitac z wlascicielka, a pani z oddzialu legionowskiego tak mnie przedstawila, ze sie normalnie zawstydzilam:oops: Jako, ze pani Irina byla sama, a do porownania trzeba bylo zaprezentowac obie dziewczyny, wiec mnie poprosila bym jej pomogla, co tez uczynilam z nieklamana przyjemnoscia i tak wlasnie wygralam BOB:cool3:
Co do oceny - wedlug mnie i sedziego rowniez, starsza sunia fajniejsza, troche duza:evil_lol:, ale bardzo efektowna i pieknie sie pokazujaca. Jaka jest to widzicie, a mnie najbardziej urzekl jej wlos - piekny, gesty, blyszczacy, o swietnej strukturze i w cudownym jednolitym kolorze - mowie Wam REWELACJA! To ze sie podobala sedziemu potwierdza fakt, ze uplasowala sie na drugiej lokacie na grupie:multi:
Suczka z klasy otwartej jest jej corka - podobna w sylwetce, ale jeszcze bardzo ciemna,w trakcie przebarwiania. Ma bardzo zywiolowy temperament, co troche przeszkadza w jej prezentacji - po prostu brykala sobie troszke:cool3: Jedno co psuje jej wyraz, to zle zalamane uszy.
Co do mojej prezentacji - faktycznie nieco mi sie sucz rozjechala, przypuszczam, ze chciala bryknac do panci i mi sie nieco odchylila do tylu na lapach, stad moja glupawa mina (UTAAP na co dzien tak nie mam...chyba:roll:;)), ocenialam pewnie czy wyglada ok, czy tez nalezy cos poprawic.
I to tyle wiesci z Leginowa, ide spac, dobranoc wszystkim:sleep2:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A ja wlasnie wygrzebalam zdjecie Dunieczki ze Szczecina i jakies smutki mnie naszly,ze wywialo do Ira...A piesy w domku...Zycie bez psow to tragedia.Normalnie ryczec mi sie chce:placz:
A oto moja kochana Duńka-chuliganka:loveu:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images25.fotosik.pl/193/332db5045657961f.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czapla']No to jak chcecie sie dowiedziec, to mam ciutke czasu przed snem, wiec uzupelnie wiadomosci:p
Pojechalam do Legionowa calkiem towarzysko, bo byly zgloszone 3 kerraki (piesek i 2 sunie)z Ukrainy, [/quote]

Czapla coś Ci się pozajączkowało ;). Sunie były nie z Urainy tylko z Łotwy i to z samej Rygi (piesek, który nie dojechał też pochodzi z Łotwy). Włascicielka to Irina Kostjuka

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem w handlingu nie licza sie tylko "podstawione bardziej lapy", to sa juz drobnostki, duzo wazniejsze jest to, ze przy niektorych handlerach psy pieknieja, wytwarza sie jakas aura, ktora czaruje sedziego i widzow. Nie kazdy czlowiek potrafi to z psa wydobyc, zapraszam na [URL="http://www.yorkland.pl"]www.yorkland.pl[/URL] gdzie jest mnostwo bardzo szczegolowych relacji z wystaw, nie kazdy idealnie ustawiony york jest optymalnie wystawiony...

Link to comment
Share on other sites

Alez Fibi,UTAAP i kerry82 wcale nie mialy na mysli skrytykowania Pani Czapli.Nadazyla sie kobiecie okazja,zeby pomoc w porownaiu o rase i wystawila,tak jak umiala najlepiej. Oczywiscie,ze sa handlerzy,ktorzy dodaja uroku itp.Np dla mnie taka handlerka byla Rosjanka wystawiajaca Avgusta oraz wiekszasc mlodziezy,ktora zaczerpnela dosc solidna wiedze o wystawianiu przez Młodego Prezentera.Mnie tez sie zdarzylo wystawic pieski na wystawach i nawet wygrac,a...nawet wlasnego psa nie posiadam:razz:Ale czas juz zakonczyc wychwalanie Czapli(bo nie ona jedyna,ktorej sie to przytrafilo),bo chcialbym cos w koncu o samych kerry tu zobaczyc;)
Jak zobaczylen zdjecie Symphatii,to mnie az serce z radosci podskoczylo.Bylem na tej wystawie i dokladnie pamietam Dunke.I pytanie do Gokaiby,czy jeszcze gdzies zamierzasz wystawic cudna i zwariowana showmanke?:multi:To ja tez ja pamietam z Berlina,sedziowie podziwiali i zachwalali i do dzis ja wspominaja.No suka bez zarzuty.Dzieciaki ma tez wspaniale.I radza sobie rowniez na ringach...:multi:A Uczi to zdaje egzaminy jeden po drugim.Margit jest bardzo szczesliwa,ze go ma.I mioty po Uczim tez sa bardzo wyrownane.To Gokaiba napisz gdzie Symphatia bedzie lub chociaz wstaw jej obecne zdjecie:multi:
I Pani Czaplo,prosze sie nie obrazac na mnie:cool3:Suka faktycznie bardzo ladna,ale nie widzialem jej jeszcze nigdy i nic nie wiem nawet o samej hodowli.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taziu']Alez Fibi,UTAAP i kerry82 wcale nie mialy na mysli skrytykowania Pani Czapli.Nadazyla sie kobiecie okazja,zeby pomoc w porownaiu o rase i wystawila,tak jak umiala najlepiej. Oczywiscie,ze sa handlerzy,ktorzy dodaja uroku itp.[/quote]

:crazyeye:to ja chyba nie po polsku pisalam, no to von Anfang an: ja naprawde podziwiam Czaple w roli wystawiajacego, uwazam, ze ma do tego talent, i troszeczke odstawione konczyny to dla mnie cos, co nie mialo zadnego znaczernia, bo i tak suczka byla tak zaprezentowana, ze zrobila wrazenie chyba na wszystkich, rowniez tych, ktorzy tylko zdjecie widzieli, i o to wlasnie w handlingu chodzi;):eviltong: I kazdemu z nas tej umiejetnosci zycze;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Alez ja sie wcale nie obrazam:cool3: Powiem wiecej - lubie konstruktywna krytyke, bo ona powoduje, ze czlowiek sie czegos uczy. I widze, co zrobilam zle, az tak slepa nie jestem;)
Kurde, znow musze uciekac, moze poznie cos mi sie uda jeszcze napisac.
Milego dnia wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Oj i ja bym chciala,zeby moje kerraki takiego pieknego wieku dozyly...A kto by nie chcial:loveu:
Zebra bardzo fajnie,ze bedziesz w Opolu...Zdasz relacje,az milo:cool3:
I zobaczysz tez "moja" Une...Tego to Ci akurat zazdraszczam:razz:

Link to comment
Share on other sites

Unę to ja już widziałam - rok temu w Opolu, fajna sunia, psychicznie w typie mojej Qu. Ale, ale, przecie ona p.Gebler;), bardzo mnie ciekawi jak sunia wygląda obecnie, miło będzie mi ją ponownie zobaczyć, jak i jej właścicielkę, która pamiętam jeszcze z czasów wystawiania mojej Amuli:placz:
Mam nadzieję na miłe spędzenie czasu i nadzieję, że nie powtórzą się ekscesy na ringu z roku porzedniego:angryy:- przecież jedziemy na wystawę po to aby miło spędzić czas, a nie by martwić się o swoje psy, czy nic się im nie stanie:shake:. Więc do zobaczenia z tymi którzy będą, czytają i nic nie piszą:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Czy zdam relację - to nie wiem;), może , przykładem Marmura- żeby sie nikomu nie narazić' napiszę prywatnie co myślę i jak widziałam wystawę do np...... Czapli, bądź również do Gokaiby, a co , ja też nie jestem doświadczonym wystawcą i dlaczego mam się komukolwiek narazać:evil_lol:- ludzie, a dlaczego nie potrafi jeden z drugim powiedzieć co myśli, zasłaniacie się kolegami- wstyd, pewnie lepiej niech wszystkie biedne psy powieszą na czapli, zebrze i może Taziu jeszcze - on też potrafi powiedzieć co myśli. przecież każdy ma prawo mieć jakieś odczucia, i widzieć wystawę z takiej bądź innej strony, może właśnie jest nam potrzebne, zeby osoba, która dopiero wchodzi w kerrakowy światek lub rzadko wystawia psy powiedziała nam jak to wygląda z boku:cool3:. Ja myślę że każdy z nas ma swoje ulubione psy i swój ulubiony typ kerry, ja z gokaibą napewno mamy różny:evil_lol:, ale przeciez mamy do tego prawo, po to jest forum , zeby można było się wypowiedzieć, a nie obgadywać za plecami:angryy:. No więc - zobaczymy jak będzie, nadal mam nadzieję, na miłe spędzenie czasu:lol:

Link to comment
Share on other sites

Będzie dobrze i miło w Opolu.:cool2:
Zebra, nie jest ważny"typ" kerry. Jak to ładnie nazywasz, w każdym "typie" mogą być piękne i mniej ładne keraki. Nie lubię tylko, jak kerry nie mają wyraźnie zaznaczonych cech płci. A najważniejsza dla mnie jest psychika!!!! :razz:A co do tzw. typu, to też jest sprawa przygotowania i stylu strzyżenia pieska.
A tak wracając do tego co Marmur sądzi o wystawie w Katowicach, to może śmiało napisać i nikogo nie urazi a wręcz przeciwnie.:lol:

Link to comment
Share on other sites

No mam troszke czasu, wiec cosik nasmaruje, ale moze byc bez ladu i skladu bo mam globusa, leb mnie nachrzania drugi dzien, katastrofa:shake:
Po pierwsze, zebym nie zapomniala - Dunia na tej fotce wyglada CUDNIE:loveu: Gokaiba, gdzie ja w koncu pokarzesz? - przyjade popatrzec, chyba, ze sie boisz:evil_lol: (to taka malusia prowokacja;))

Marmur - czemu nie napiszesz swoich odczuc? To nie wazne, czy wiesz wiecej czy mniej, czasami potrzeba swiezego spojrzenia. Mysle, ze to forum wlasnie po to jest, zeby sie dzielic spostrzezeniami i nikt z nas nie jest wszechwiedzacy. Mi sie zdarzylo wyglosic jakies niepochlebne opinie, nawet czasem nerwy mi puscily i nadal jeszcze zyje:cool3:, wiec odwagi i do roboty!!!
Kurde, nikt nie jedzie do tego Opola, bo moze bym sie przejechala, a tak bede siedziec w domku:-(

Link to comment
Share on other sites

Brawo!!!:multi: (i nie bolalo?;) oczywiscie zartuje i prosze sie nie obrazac:p)
Co so Sasanki - ciesze sie, ze cos sie w niej podoba:cool3: Zbyt wyrosnieta nie jest - ma 47 cm w klebie, wiec wzrost jak najbardziej super wzorcowy. A ciemna strasznie, to fakt. Na jej szczescie Hadyia rownie ciemna jak nie bardziej:cool3:
Jeszcze Gokaiba cos wczesniej napisal o jej przygotowaniu - przyznaje sie bez bicia, ze wyszla mi okropnie i nawet sie zastanawialam czy ja zabierac:roll:

Link to comment
Share on other sites

Jeny...A ja zoltodziob...Ale powiem jedno,brawo dla Was wszystkich..Forumowicze-jestescie najlepsi...:multi:
I zycze wszystkim powodzenia na ringu w Opolu,tylko...zeby szkociki za bardzo nie podgryzaly pecin wyzszych konkurentow,bo kerry strasznie glupio wygladaja takie oskubane przy katowaniu:roll:
Bedzie bardzo dobrze!!!

Link to comment
Share on other sites

Gokaiba- napewno zgadzamy się ze psychika to podstawa, dla mnie również jest bardzo ważna, tzw cechy płci również - jak nabardziej, powinno być wiadomo, czy sunia, czy nie sunia;), ale strzyżenie i przygotowanie, to jednak nie wszystko, kerry musi mieć to coś:lol:, napewno wiesz o czym mówię, przeciez to o Twojej pieknej Duni mówią "showmenka" i kerry albo ma wyraz , albo jest nijakie, u nas na ringach również sa takie kerraki pokazywane, ładnie ostrzyżone, dobrze pokazane, ale jakieś bez wyrazu, ale myślę, ze składa się na to wiele rzeczy , a nie tylko styrzyżenie.
Marmur, miło że napisałeś swoje odczucia, przecież nikt się o to nie obrazi, co do wielkosci Saxanki, no cóż, może się mylę, ale wydaje mi się, ze na zdjeciach suczka z Ukrainy jest od niej większa, to jak, jedna jest przerośnięta, a druga nie?;) Już się boję co w takim razie powiesz o mojej Qu, która jest znacznie większa od Saxany, ale nic- wal prosto z mostu, ja tam krytykę przyjme bez oporów, psy i tak są dla mnie , do domku, do życia na codzień, więc ich wielkość, czy to za duże, czy za małe, nie ma zbyt wielkiego znaczenia, ważne, żeby miały świetną psychikę i kochały mnie do szaleństwa:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno - choć niewyraźne, ale zawsze
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img174.imageshack.us/img174/6070/spacerekoanna1304200800jn6.jpg[/IMG][/URL]

i pytanko, - jest bardzo barzdo dużo kleszczy, czy ktoś z Was zaszczepił psa przeciwko boleriozie?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...