Jump to content
Dogomania

Duże Dobermany Super Doberman oversized


rwtnt

Recommended Posts

Witam,

Czy w Polsce są hodowle dużych dobermanów np taka jak ta

Chodzi mi o naprawdę duże psy. W przeszłości była szefowa mojej partnerki miała takiego ogromnego dobka nazywał się bullit. Był podobnej wielkości jak ten ze zdjęcia





Ten doberman przypominał z sylwetki bardziej doga niż dobermana. Wszystkie psy, które widuję na aukcjach niezależnie od ceny są takie małe ;)


[HR][/HR]

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie mi się nie wyświetla, ale nie ma czegoś takiego jak "super duże dobermany"... King Size doberman to wymysł amerykanów (jak zresztą kilka innych wspaniałych np. hodowla białego umaszczenia), ale z rasowym dobermanem nie ma to wiele wspólnego. Wzorzec dobermana jest tutaj: [url]http://www.zkwp.pl/zg/wzorce/143.pdf[/url] i jest w nim wyraźnie zaznaczone ile pies powinien mieć wzrostu i ile ważyć. Każde odstępstwo od normy jest błędem i takie psy są wycofywane z hodowli (powinny być).

Jak chcesz dużego psa to kup sobie tego doga, a dobermany zostaw w spokoju. To ma być elegancki, zwinny pies, a nie ociężały, klocowaty molos.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę linków dodawać pokazuje "New posts are limited by number of URLs it may contain and checked if it doesn't contain forbidden words." W każdym razie wystarczy wpisać w google image oversized doberman.

Tamten pies prawdopodobnie był właśnie importowany z usa. Czyli nie pozostaje nic innego niż odezwać się do rodziny w USA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...