Jump to content
Dogomania

Dostałam psa z karmą proszę o radę.


Anka K

Recommended Posts

:-)

To może to:

"Najnowsze doniesienia mówią, że lecznicze działanie glukozaminy nie jest pewne. Metaanaliza opublikowana w 2010 roku stwierdza, że w porównaniu z placebo, glukozamina, a także chondroityna i ich połączenie nie zmniejszają bólu stawów i nie mają wpływu na zwężenie szpary stawowej. We wnioskach z badania zaleca się odstąpienie od refundacji leczenia glukozaminą i zaprzestanie przepisywania tego związku przez lekarzy.

Badania takie zostały przeprowadzone przez wiele niezależnych instytutów badawczych w krajach wysokorozwiniętych. Swiss National Science Foundation (rządowa agencja wspierania badań naukowych Konfederacji Szwajcarskiej) na podstawie 10 z 58 najobszerniejszych badań stwierdza, że nie ma dowodów na skuteczność medyczną glukozaminy. Wobec powyższego, nie ma wskazań do przepisywania glukozaminy przez lekarzy oraz tym bardziej refundowania jej przez państwo. Dopóki jednak pacjenci płacą za preparat sami - może być przez nich stosowany jako placebo.

 Opublikowano też badanie, gdzie 3000 pacjentom z bólami kolan i bioder podawano glukozaminę, chlorhydrol i placebo. w badaniu tym nie ustalono żadnych istotnych efektów pod kątem skuteczności tego preparatu.

 W następnym badaniu 400 osób prześwietlono rentgenem przed i po przyjmowaniu glukozaminy lub chondroityny. Nie zauważono znaczących różnic w szparze stawowej. Jeszcze gorsze wyniki były, gdy pacjenci przyjmowali oba preparaty równocześnie. Profesorowie Uniwersytetu z UTHA przyznali po tym badaniu, że są bardzo zawiedzeni wynikami i wciąż mają nadzieję na odkrycie jakichś pozytywnych efektów stosowania glukozaminy. 

Cały świat medyczny czeka na wyniki badania LEGS (Long-term Evaluation of Glucosamine Sulphate Study). Jest ono prowadzone przez Uniwersytet w Sydney na próbie 600 pacjentów cierpiących na ból kolana. Celem tego badania jest ustalenie, na ile pomocne jest długotrwale przyjmowanie glukozaminy. Bardzo ważne w tym badaniu jest to, że nie jest ono sponsorowane przez żaden koncern farmaceutyczny. Badania zaczęły się w 2007 roku i miały zakończyć się 2011 roku, lecz do tej pory nie ma wyników, co rodzi niepokój o ewentualną próbę zablokowania tego badania przez koncerny medyczne. (patrz:http://sydney.edu.au/health_sciences/LEGS) "

"European League Against Rheumatism i Osteoarthritis Research Society International opublikowały rekomendacje poświęcone leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów.

Większość opublikowanych badań wskazuje na skuteczne przeciwbólowe działanie glukozaminy ale brak jej wpływu np. na funkcję stawów. Badania nad skutecznością kwasu hialuronowego we wstrzyknięciach dostawowych przyniosły zmienne wyniki."

mgr Michał Dachowski, fizjoterapeuta (www.fizjo4life.pl), opublikowano: 03/06/2013
Link to comment
Share on other sites

a jak już jesteśmy przy nieszczęsnej glukozaminie to dziś dopiero dotarłam do szokującej informacji...

Otóż  według Prof. Frédéric Picard z Université Laval (Journal of Endocrinology) stała ekspozycja na wysokie dawki glukozaminy nasila śmiertelność komórek beta wysp Langerhansa trzustki = zwiększa się ryzyko rozwoju cukrzycy.

Wykazano , że glukozmina uruchamia mechanizm służący do obniżania wysokiego poziomu cukru we krwi. Reakcja ta zmniejsza stężenie SIRT 1 - białka koniecznego do przeżyci komórki. Prowadzi to do śmierci komórek w tkankach o wysokim poziomie sirtuiny 1( w trzustce białko to przeprowadza deacetylację białka p53, chroniąc przed apoptozą zalezną od p53. SIRT 1 występuje także w jądrze, bierze udział w procesach zapalnych i metabilocznych - reguluje wydzielanie insuliny oraz posrednio szlaki glukoneogenezy i glikolizy w wątrobie. Njbardziej zagrożone cukrzycą sa organizmy zazywające długi czas glukozaminę oraz te u których występuje naturakny niski poziom SIRT1. U psów spada z wiekiem poziom tego białka... pondto psy czerpią glukozę głownie z przemian na dridze glukoneogenezy

We wrześniu roku 2013 zespół Petera Juniego (u umlaut) z Uniwersytetu w Bernie opublikował w British Medical Journal wyniki swoich badań wskazujące jednoznacznie że w porównaniu z plcebo glukozamina nie wykazuje działania przeciwbólowego...

 

Tak więc Anka K - smacznego i powodzenia!

Parę lat temu glukozamina została wykreślona z listy leków.... jakiś powód jak widać jednak był.

Cofam stwierdzenie że nawet wiadrami. Od dziś - nawet grama. Wolę dac psom i sobie naturalne składniki budulcowe i niech sobie organizm sam tworzy glukozaminę tam gdzie powinna siedziec czyli w stawach... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...