Jump to content
Dogomania

Bronienie zasobów - jak oduczyć?


socurek

Recommended Posts

Witam,
Mam mały problem, który nie bardzo wiem jak ugryźć. Mam dwa psy: 10 letniego psa i 2,5 roczną suczkę. Ich relacje są bardzo fajne. Bawią się razem jednymi zabawkami, przeciągają się, zabierają sobie różne rzeczy i zasadniczo nie ma żadnych awantur. Czasem są spiny kiedy obydwa się za mocno nakręcą, albo na tle jedzenia. Ale generalnie raczej są grzeczne, szanują swoje miski i choć z apetytem spoglądają sobie do misek to nie próbują drugiemu wchodzić w paradę (chyba, że drugie nie widzi - przepadlisty pies często korzysta z okazji, żeby wyczyścić michę suce, ale raczej z partyzantki, nie tak bezczelnie ostentacyjnie). Razem ćwiczymy komendy, razem dostają smaczki - jest zgoda - każde czeka na swoją kolej.
Sytuacja się zmienia diametralnie kiedy w grę wchodzi inny pies. Suka zaczyna bronić zasobów - zabawek, jedzenia, smaczków-nagród, nawet miski z wodą. Potrafi być mega zacięta. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak jest? Nie bardzo potrafię to zrozumieć - dokładaliśmy wszelkich starań, by była dobrze zsocjalizowana. Ostatnio pogoniła szczenię, bo chciało ją powąchać a ona sobie patyka obracała. Kiedyś chciałabym mieć kolejnego psa i nie chciałabym mieć takich sytuacji... Poza tym nie potrafię ogarnąć mechanizmu tego zachowania i zastanawiam się gdzie popełniliśmy błąd, jak go naprawić. Będę wdzięczna za wszystkie uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...