Jump to content
Dogomania

"przygody z ptakami"


Recommended Posts

Kochani ratujcie!!! Mój nowy podopieczny (roczny kundelek wielkości bordera) poluje na wszystko co się rusza, co ucieka, co pachnie, co lata i co wykonuje jakiekolwiek ruchy... Ptaki nie mają prawa siedzieć na polu, piłka nie ma prawa się toczyć etc. Śmiesznie było popatrzeć na ganiającego po polu i skaczącego do góry za Wronami Baksa, ale w momencie kiedy dorwał kurę, zszedł mi uśmiech z twarzy... Co mam zrobić? Wiecie jak można go tego oduczyć? Boje się, że następnymi ofiarami mogą być koty sąsiadów na które jeszcze uwagi nie zwraca, ale jak go nie "utemperuję" to może i znimi zacząć się bawić w "gryzionego berka". RATUNKU!!!

Link to comment
Share on other sites

Kurę dorwał podczas spaceru... Nie reagował na wołanie, ucieka = trzeba dorwać i wyrwać pióra...
To jest roczny pies, mam podejrzenia, że tatuś mógł być haszczakiem... Jego nie da się zmęczyć... Po rowerowej trasie dookoła miasta (ok.10-15km) pies wchodząc na podwórko robi dwa kółka, łyknie trochę wody i przynosi szarpaki żeby się bawić... Jest niezniszczalny <3

Link to comment
Share on other sites

Jest młody, większe rasy dorastają do dwóch lat. Podczytaj sobie, albo pooglądaj na YouTube filmiki z nauki posłuszeństwa obedience. Twój psiak widocznie potrzebuje stymulacji intelektualnej. To wbrew pozorom bardzo męczy psa. Nie wiem jak wygląda Twój pies, jezeli to haszczak nie licz na wielkie postępy, ale siad, łapa itd.
Zacznij też naukę wyciszania. Dobra jest do tego klatka kennelowa (tylko trzeba odpowiednio do niej psa przyuczyć), albo po prostu linka żeglarska, albo wspinaczkowa. Pies uwiązany ma odpoczywać i już. Jak się wyciszy można nagrodzić znowu zabawą. ITD.
Miłej pracy z psem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...