Jump to content
Dogomania

mata+obroża


randap

Recommended Posts

oglądałem nie tak dawno w "zaklinaczu psów" watek w którym, wyżeł niszczył drzwi gdy zostawał sam w domu i rozwiązeniem okazła sie mata która w wysyłała impuls do obrozy elektrycznej gdy pies na nią wszedł... czy ktos z was wiadział takie urządzienie i czy wiecie czy jest w sprzedaży??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katasza1']A do czego ci to?
tamten wyzel niszczyl bo mial lek separcyjny. I wg mne trzeba bylo mu dobrze klatke wprowadzic i uczyc zostawania samemu a nie kopanie pradem, kiedy lek zostaje...[/QUOTE]

zgadzam się z tobą. ogólnie rady cesara milana nie sa takie fajne jak sie wydaje..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='randap']oglądałem nie tak dawno w "zaklinaczu psów" watek w którym, wyżeł niszczył drzwi gdy zostawał sam w domu i rozwiązeniem okazła sie mata która w wysyłała impuls do obrozy elektrycznej gdy pies na nią wszedł... czy ktos z was wiadział takie urządzienie i czy wiecie czy jest w sprzedaży??[/QUOTE]

Lepiej poszukaj dobrego szkoleniowca

Link to comment
Share on other sites

u mnie sytacja wyglada tak ze mam bardzo duza dzialke ponad 12ha i cala ogrodzona i problem jest ze czesto ktos wyjezdza albo wjezdza i klopotliwe jest pilnowanie psów zeby nie uciekly i myslalem zeby zastosowac to aby zniechecic je do biegania do bramy. sama obroza nie powinna byc klopotliwa bo maja duzo miejsca do biegania chodzi mi zeby je poprostu zniechecic...

Link to comment
Share on other sites

No po pierwsze to moze im sie nudzic.
Spacerki itp. polecam :P
ale... Moj pies ma duzo zajec a i tak przy otwartej bramie poszedlby szukac wrazen. W tym wypadku to sprawdzilby sie tez pastuch 'niewidzialny' , czyli wkopany kabelek pod ziemia i obroza. Moja cocia ma takie dla kotow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katasza1']No po pierwsze to moze im sie nudzic.
Spacerki itp. polecam :P
ale... Moj pies ma duzo zajec a i tak przy otwartej bramie poszedlby szukac wrazen. W tym wypadku to sprawdzilby sie tez pastuch 'niewidzialny' , czyli wkopany kabelek pod ziemia i obroza. Moja cocia ma takie dla kotow.[/QUOTE]

no ja wlasnie takim pastuchem byl bym zainetesowany tylko nie moge go znalezc nigdzie... psy sie napewno nie nudza. staram sie codziennie prowadzic tresure, jako ze trenuje boks tajski to biegam 3 razy w tygodniu po okolo 5km i psy zwykle biegaja zemna, do tego ciagle wesza i kopia doly szukajac gryzoni a zdaza im sie czasem i pogonic za jakims zajacem jesli wpadnie do mnie w ogrodzenie a to gwarantuje zmeczy kazdego psa fizycznie a i psychicznie tez bo ciagle musza go tropic bo on ich gubi sprintem w minute.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...