Jump to content
Dogomania

Spotkania innych psów na spacerach


Matt

Recommended Posts

Pies podchodzi bliżej wtedy Ati się rzuca w celu "chodź się trochę pobawimy" i albo pies się zaczyna bawić albo zwiewa zdziwiony. Są też sytuacje, że psy doskakują do Athamasa strasząc zębami, wtedy Ati jest zdziwiony, ale ponieważ nawet nie ruszy się z miejsca ani nie odwarkuje to psy zwątpiewają i idą dalej. Niestety z psami na smyczach jest większy problem, ponieważ każdemu właścicielowi z osobna muszę tłumaczyć, że Ati wcale nie zje ich psa.

oho, u mnie jest identycznie ale ostatnio to już nie problem bo jak ktoś kto miał do czynienia z moim kilerem i widzi nas to przechodzi na drugą stronę ulicy :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnie terz wkozaja ludzie jak widze ze kiedy zauwazy jakiegos psa na choryzoncie to go zaraz na lapska bierze, moim zdaniem to totalna glupota przecierz takim zachowaniem wlasciciel nieswiadomie robi z psa agresora ktory w przyszlosci bedzie sie rzucal na inne psy. Psy przecierz nie sa glupie, i sam z takowego zachowania wyciagnie wnioski "jesli pancio chroni mnie przed innymi psami tzn. jest to niebezpieczenstwo to nastepnym razem sam go obszczekam" Ja takie psy nazywam zaczepno-obrony najpierw zaczepia a potem trzeba go bronic. Psy zwlaszcza mlode powiny mniec jak najwiekszy dostep do zabaw i innymi psami.

Na pytanie co robie kiedy spotykam psa ktoremu tylko w glowie zatakowac mojego, najpierw upominam wlasciciela aby zapilo psa na smycz jesli jednak go niema a staram psa ominac, jesli to nanic sie zdaje i wrogo nastawiony pies atakuje w takich mometach uzywam gazu pieprzowego w zelu. W 95% przypadkow efekt murowany i mamy go z glowy. Szeze polecam ludzia kturzy maja klopot z agresywnymi psami w ten sposub unikamy walki a w moim przypadku kiedy mam Stafforda mozna by powiedziec ze uwalniam psa od niepotrzebnego cierpienia zwiazanego z pogryzieniami.

Link to comment
Share on other sites

Mój piechu osto startuje do innych psów, mimo że nie jest wielki. Może to geny.

Dlatego też musze go krótko trzymać na spacerach.

A tak wogóle to jestem przeciwnikiem puszczania psów bez smyczy, nawet w kagańcach.

Uderzenie kagańcem też jest bolesne.

Zdrówko :cry:

Link to comment
Share on other sites

Moja Fiona zachowuje się tak samo jak piesek Matisse.

Jak zobaczy jakiegoś psa na horyzoncie to kładzie się i zaczyna się czaić ...jak obserwowany podejdzie wystarczająco blisko to bach na niego :wink:

Jest to dosyć uciążliwe(szczególnie jak sie spiesze),bo nieraz nasz spacerek zamiast 30 minut trwa godzine :-?

Natomiast Fiona (15 miesięczna goldenka) boi się dużych psów(większych od siebie :wink: )Jak taki 'olbrzym' do nas podejdzie to ona kładzie sie na grzbiet,posikuje i zaczyna piszczeć jak ten tylko dotknie ja nosem.Nie wiem dlaczego tak reaguje-nigdy nie miała jakiejś nieprzyjemnej sutuacji z żadnym psem-ani małym ,ani dużym hmm :hmmmm:

Czy da się ją jakoś tego oduczyć?Czy raczej z tego wyrośnie?Czy może jest uległa i już tak zostanie :-? ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[LEFT]watek skończył się wieki temu - mam nadzieję, że ktoś jednak mi odpisze.
mam problem z moim onkiem. jest. b. grzecznym psem, wykonuje setki komend, przychodzi na zawołanie. słowem - geniusz ;) .
oststnio pojawił się jednak problem. pies nie potrafi przejśc obojetnie obok duzych psów - jeży się, warczy czasami szczeka i rzuca się na smyczy. jak jest luzem to czasem jest nastawiony bardzo przyjaźnie, a czasami podlatuje i od razu próbuje ustawiac psa. kilka razy wyszła z tego niezła awantura (na szczęście bezkrwawa i bezobrażeniowa). dodam, że zachowuje sie tak tylko do duzych, nieznajomych psów. małe z reguły ma w nosie.
pies ma teraz 2 lata. jako szczenię był socjalizowany, chodził na szkolenie. nie wiem co w niego wstapiło. w przyszłym tyg. jedziemy do tresera, ale balagam Was o pomoc. czy ktos może mi cos poradzić?????????[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...