Jump to content
Dogomania

Okulary dla psa


Tytusowa10

Recommended Posts

Witamy, ja i mój psiak Tytus.
Tytus jest tzw. mieszańcem, ale najwięcej jest w nim owczarka, trochę labradora i jeszcze czegoś :evil_lol:. Niestety zebrał też sporo wad w zdrowiu od swojego przodka. Przede wszystkim przewlekłe powierzchowne zapalenie rogówki ( łuszczka) to postępująca choroba rogówki psów o podłożu immunologicznym. Oczywiście leczymy to u specjalisty weterynarz okulisty. Leczona choroba spowalnia rozwój choroby i może uda się ocalić wzrok. Ale... własnie zawsze jest jakieś ale. Szukam sklepu z akcesoriami dla zwierząt gdzie można by kupić okulary dla psa większego niż york i na dodatek w Polsce. Bardzo proszę o podpowiedzi, ponieważ niestety słońce jest jednym z najgorszych szkodników w tej chorobie, a mieszkamy w bardzo nasłonecznionym miejscu.
Pozdrawiamy ...

Link to comment
Share on other sites

Tytusowa10, mój tymczasowicz owczarek niemiecki, niewidomy całkowicie miał kupione, już przez nowych właścicieli, okulary za pośrednictwem dr Jacka Garncarza i jego kliniki w Warszawie. Nie wiem, czy były tez p/słoneczne ale na pewno ochronne przed kaleczeniem łuków brwiowych. Może zadzwoń do tej kliniki.

Link to comment
Share on other sites

Zachary, dzięki za odpowiedź. Zadzwonię tam, chociaż W-wa troszkę mi nie po drodze ( my z Małopolski), ale zapytam też naszego lekarza prowadzącego w Krakowie, może pomoże. Na pewno są okulary p-słoneczne dla psów, bo znalazłam takie oferty na zagranicznych portalach, ale jestem kaleka językowy i nic z tego nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tytusowa10']Zachary, dzięki za odpowiedź. Zadzwonię tam, chociaż W-wa troszkę mi nie po drodze ( my z Małopolski), ale zapytam też naszego lekarza prowadzącego w Krakowie, może pomoże. Na pewno są okulary p-słoneczne dla psów, bo znalazłam takie oferty na zagranicznych portalach, ale jestem kaleka językowy i nic z tego nie wiem.[/QUOTE]

Firma "camon" ma w swej ofercie okulary przeciwsłoneczne dla psów.
U mnie są ogólnodostępne w wielu sklepach zoologicznych,w sezonie letnim oczywiście.
Zawsze możesz poszukać przedstawiciela firmy w Polsce-moze akurat gdzieś mają w ofercie.

[URL]http://www.camon.it/Thumb/phpThumb.php?src=/assets/frontend/upload/images/prodotti/Utilità/Accessori vari/C714-B.jpg&q=100&w=600&h=600&far=1&bg=FFFFFF[/URL]

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pewnie nikt nie wyprowadzi pieska na spacerek przed blok (na 5 minut) w okularach-to napewno jest zabawny widok.
Jesli jednak psiak towarzyszy panu zeglujac z nim lub podrozujac na motorze,itd; to jak najbardziej jest "cool"
A wlasnie takie psiaki w okularachach spotkalam-sztuk dwie jak dotychczas.
Przy czym mowimy o Grecji-gdzie slonce nam swieci prawie caly rok!
Moje psiaki nie nosza okularow,ale jak zwyczajowo przyjelo sie w tym kraju nie wychodzimy na spacerki miedzy 14 do zachdou slonca.

Link to comment
Share on other sites

Całe szczęście ( i nieszczęście) naszemu klimatowi do greckiego daaaleko. Chociaż ubiegłoroczne lato dało popalić. Choroba oczu na jaką cierpi nasz pies niestety bardzo się zaostrza pod wpływem działania słońca, już teraz to widać. Będę musiała przeżyć jakoś żarty i głupie komentarze sąsiadów kiedy zobaczą Tytusa w okularach, bo bardziej zależy mi na jego zdrowiu niż opinii sąsiadów na ten temat :evil_lol: A my niestety mieszkamy na wsi, na nie ocienionym wzgórku, na południowym stoku - jak już jest słońce to nie ma przed nim ucieczki. Na dodatek Tytus mimo, że pies kanapowy to jednak przyzwyczajony do swobody. To zdjęcie sprzed ponad roku, ma jeszcze całkiem zdrowe oczy. Pozdrawiamy
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-mfAgrue0jz8/Tjubpqj9SMI/AAAAAAAAGBc/KWY0zIwa74A/w640-h480-no/P1030189.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Pewnie,ze lepiej dbać o zdrowie pieska niż przejmować sie głupimi komentarzami.
Tytus to niesamowity przystojniak i w okularach będzie mu do "twarzy"
Moje westy nie znoszą deszczu,zresztą wilgoć i ciepło to najszybsza droga do wychodowania jakiegoś grzybka na westowej skórze-więc jak pada smigamy w ortalionach,a jak mamy ochotę to w apaszkach.I mamy poprostu głęboko tam...wszelkie komentarze.Pozdrawiamy i zdrówka życzymy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...