Jump to content
Dogomania

Purizon - kurczak plus ryba - jak ją oceniacie?


arek.sobczak

Recommended Posts

Dzisiaj w trzech miskach 3 miesiecznemu szczeniakowi jamnikowi dałem do spróbowania, test of the wild pacyfic rybną, eukanunę puppy small i purizon kurczak plus ryba. Taste nie wieła do buzi, eukanubę ugdyzła połkneła i odeszła a purizon wtranżoliła jak miodzio z bardzo żarłocznym nastawieniem. Była głodna i wybrała:) Zauważyłem, że purizon ma 41% białka z dobrze przyswajalnego mięsa i jest bez zbóż. Czy taka ilość białka może być szkodząca? No jeżeli jest ona zaliczana do karm premium i tyle ma białka, to raczej producentowi zależy, by klienci jej nie omijali, tak myślę. Jakie Wy macie opinie?
Oto link do jej składu [URL]http://t.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/purizon/purizon/316015[/URL]
Normalną rzeczą jest, że jeżeli karma jest w pełni zbilansowana, to jedząc tylko ją w dawkach zaleconych, nadmiaru szkodliwego dla zdrowia składników w niej zawartych nie uczynimy. Źle myślę?
Przeczytałem dwie opinie, jedna mówi, że nadmiar białka niszczy powoli i bezgłośnie nerki i dopiero jak pies jest starszy, to wychodzi na jaw choroba a druga opinia mówi, że bezbożówka z dużą zawartością mięsa może mieć nawet 38% i pies to przyswoi bez problemu - radzi się przy tym nie patrzeć na cyferki, tylko na to skąd te białko pochodzi. Jak Wy oceniacie tego purizona dla jamnika?
Mówi się, że im więcej białka w karmie, tym mniej węglowodanów - pustych zapychaczy powodujących np cukrzycę - mówimy o białku zwierzęcym dobrze przyswajalnym...
Aż w duszy myślę, że może warto jest dawać mniej smaczną eukanubę i być pewnym, że z białkiem się nie przedobrzy.... sam już nie wiem...

Edited by arek.sobczak
Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie że jest ona karma super premium(tak jak orijen),taka ilosc białak pochodzenia"naturalnego nie powinna szkodzić twojemu psiakowi,z czasem zobaczysz czy mu słuzy czy tez nie.moje futra jadły purizone ale niestety tylko dosmaczona np.saszetka inaczej nie chciały samej jeść.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam Purizone rybną, zjadana z początku smacznie - aż się zdziwiłam bo mam niejadka.
Teraz pies wygląda na tej karmie po prostu okropnie, na już musiałam kupić Brit Care. Sierść: matowa, paskudna, elektryzująca, kupy: żelowe, wodniste, śmierdzące. Pies osowiały (gdzie wiecznie ma nadmiar energii istne ADHD).
Ogólnie sama osobiście nigdy więcej tej karmy nie kupię, a mam spory dylemat bo stoi mi jeszcze 10kg tej karmy w puszce.
Dodam że po Orijen tego nie miałam (właściwie moje psy nie miały). Nie wiem co jest w tej karmie że takie są efekty.

Link to comment
Share on other sites

Orijen też ma dużo białka i moje psy ją ładnie przyswajały :( .

Holiwet super, jestem bardzo zadowolona. Zrobili badania, podali antybiotyk i suka 'jak nowa' :) a to dopiero początek kuracji. Za to zdecydowanie, absolutnie nie polecam Joanny Pawełka... Zrobiła tylko takie badania o które prosiłam, z góry stwierdziła że suka sika bo nie trzyma po sterylce moczu - nie słuchała co mówiłam o dużej ilości wody. Teraz suka pije normalnie i nie sika - nie dostaje żadnych hormonów które bym musiała podawać do końca życia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Mój bączy tylko w nocy po niej, bardziej martwi mnie jego stolec, futro i ogólna apatia. Wydaje mi się że lakcid na to wszystko nie pomoże. Ogólnie karma też nie należy do najtańszych i jakoś więcej się po niej spodziewałam :mad:[/QUOTE]
no pewnie że nie -widocznie szaman niekoniecznie ja przyswaja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']no pewnie że nie -widocznie szaman niekoniecznie ja przyswaja.[/QUOTE]
To prawda że Szaman to pies 'specjalnej troski', ale Jeanne jest psem o stalowym żołądku od 11lat i mimo tego po Purizone mam ten sam efekt. Gdyby nie to bym stwierdziła 'eee, nie dla Szamana' jednak zeżarła by starsza suka bez problemu - a tak jest kombinacja i ważenie w woreczki karmy jak jakiś diler :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

pamiętajmy o najważniejszym... to że pies karmę chętnie je nie znaczy że jest najlepsza... chappi pewnie zje najchętniej ale dlatego że jest super aromatyzowana, a nie najlepsza...
osobiście polecam TOTW z tych trzech, moje psy jadły przed barfem i po jedzą po barfie(musiałam ze względu na koszty je z powrotem przerzucić), dostałam teraz opakowanie 400g tego purizona od zooplus gdy zamawiałam totw, ale jakoś nie jestem przekonana do tej karmy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...