Jump to content
Dogomania

Czy można zostawić matki kiedy pies uczy się sikania na dworze?


asiulka91

Recommended Posts

Witam :)
Moja suczka ma obecnie 3 miesiące. Po szczepieniach postanowiłam zacząć uczyć ją sikania na dworze. Do tej pory Mała była nauczona sikania na matki. Szło jej rewelacyjnie,nie załatwiała się w ogóle poza matką. Nawet kiedy z nią wyjeżdżałam,w nowych miejscach widząc matkę sikała tylko tam. Teraz chciałabym żeby zaczęła załatwiać się na dworze. Mieszkam w bloku,teraz jest zima więc jak zobaczę,że Mała chce siku to zanim się ubiorę,zamknę mieszkanie i zjadę windą to ona już zapomni. Dodatkowo,średnio 2-3 razy w tygodniu nie ma mnie po 8h w domu. No i całe noce kiedy nie mam możliwości pilnowania jej.Wiem,że nie można uczyć psa dwóch rzeczy naraz ale sikanie na matki ona już UMIE więc moje pytanie brzmi czy te matki można jej zostawić? Chodzi o to,że kiedy się jej zachce siku to będzie biegła na matki i tam zacznie sikać,a ja będę mogła jej wtedy przerwać i lecieć z nią na dwór. Tak samo jak mnie nie będzie albo w nocy będzie sikać na matki bo póki co jest za mała żeby wytrzymać aż tyle bez sikania. Czy mogę zrobić coś takiego? Czy lepiej te matki po prostu usunać,niech sika na podłogę? Wiadomo,że mnie byłoby wygodniej żeby sikała na matki wtedy kiedy jej nie widzę albo po prostu nie zdąże jej przerwać. Ale nie chciałabym jej też robić wody z mózgu.
Będę wdzięczna za każdą radę:)

Link to comment
Share on other sites

Na początku spróbuj zabierać matkę ze sobą na dwór ,weeeelkie chwalenie za sikanie na dworze, później stopniowo zabieraj matki (zmniejszaj wielkość, aż w końcu będzie sikanko bez) i wylewnie chwal, nagradzaj smaczkiem , na spacerkach też wielka radość z siśki/kupki
Suńka w końcu zaczai że sika się na dworze bez matek,
Myślę że lepiej jednak w domu zostawić matki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...