Jump to content
Dogomania

Agresja przebudzeniowa u psa po przejściach- proszę o pomoc


Lunek

Recommended Posts

Witam,

Piszę z wielką prośbą o pomoc, może miał ktoś podobną sytuację ze swoim psiakiem...

Niecałe cztery miesiące temu przygarnęliśmy psiaka ze schroniska. Trafił tam bo został odebrany patologicznej rodzinie, która kompletnie nie dbała o niego, trzymała go na podwórku bo ponoć był agresywny. Poza przygarniętą bidą mamy w domu od sześciu lat suczkę, która jest spokojnym ułożonym psem i nie sprawia żadnych problemów. Przygarnięty psiak bardzo szybko wszystkiego się nauczył i z kompletnie zagubionego zwierzaka stał się kochanym członkiem naszej małej rodziny. Od samego początku raczej nie zachowywał się agresywnie. Nasz największy i właściwie jedyny problem pojawia się czasami podczas snu...
Głównym objawem jest agresja występująca u niego tuż po przebudzeniu. Psiak niezależnie od tego czy ktoś go delikatnie dotknie i wybudzi ze snu czy sam się przebudzi, atakuje cokolwiek i kogokolwiek w najbliższej odległości. Często budzi się także nagle i tylko warczy. Równocześnie pies wygląda wtedy tak jakby był zdezorientowany i nie do końca wiedział co się dzieje. Zdarzyło mu się mnie lekko ugryźć właśnie w takiej sytuacji a po chwili kiedy doszedł do siebie zaczął mnie lizać... po prostu totalnie się wtedy nie kontroluje.

Zdaję sobie sprawę, że psiakowi mogą śnić się koszmary i wiąże się to z jego średnio ciekawą przeszłością. Zastanawiam się tylko czy mogę mu w jakiś sposób pomóc, bo bywa, że takie nagłe przebudzenia następują w ciągu nocy kilkanaście razy... Nie bardzo też wiem, jak powinnam zareagować w takiej sytuacji. Może ma ktoś podobne doświadczenia i wie jak radzić sobie z taką formą agresji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...