Jump to content
Dogomania

Starzejący się pies


Tobi

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Mojej staruszce 14 letniej bardzo służy Orijen Senior. Wcina od czerwca i widać różnicę po skórze i sierści. Poza tym lepiej wygląda bo była już taka starcza chudzinka. Wcześniej jadła Eukanubę Senior Large i Pro Plan Senior Sensitive ale Orijen jest dla niej znacznie lepszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']A dlaczego? Bo moja wręcz przeciwnie.[/quote]


Karma po analizie składu przeprowadzonej u nas w PL nie wypadła - powiem tak- zbyt korzystnie.

Podawacjako przysmak , ewentualnie dodatek ok, ale nie jako podstawowy pokarm.


A teraz z własnych doświadczeń, bo nie chciałam tak zaraz zawierzyc. Kupiłam testowa mała paczke Orijen adult ( dla suki ponizej 10 kg) i 1,5 czy 3 kg Orijen senior.

Orijen Adult wywołał allergie u mojje suczki , czego nastepstem był WYSYP łupieżu i swedzaca wysypka.

Orijen Senior u starszego psa ( owczarek niem. 14 lat) wywołał u psa wymioty i biegunki, a wiec raczej mało pozytywne oznaki.

Suczke mała musiałam nastepnie przestawic na około 3 tyg na karme secific dla allergików . w tej chwili suka je Acane Small Breed Adult , wczesniej jadła ( juz po zaleczeniu specific) Nutra Nuggets Maintanance.

A wiec coś jednak w ORIJEN jest nie tak

Link to comment
Share on other sites

Nie zgodzę się z uogólnieniem, że coś jest nie tak z Orijenem - po prostu nie dla każdego psa to samo jest dobre. Moje bardzo dobrze tolerują i im służy, jedzą dla dorosłych i Senior i mają się lepiej niż na Eukanubie. Czasem trzeba trochę czasu na zmianę i wprowadzać stopniowo. To że jest biegunka na początku nie oznacza że tak będzie cały czas.
Najważniejsze dobrać karmę która służy staruszkowi. Jednemu taka, a innemu inna ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...