Jump to content
Dogomania

kundelek po pierwszym szczepieniu.


kolorrrowa

Recommended Posts

witam! dziś założyłam konto na tym forum, ponieważ bardzo się martwię o swojego psiaka. to jest 1,5-miesięczny mały kundelek. wczoraj byłam z nim na pierwszym szczepieniu przeciw nosówce i parwowirozie. weterynarz podał doustnie również środek odrobaczający. jeszcze wczoraj było wszystko okej, również dzisiaj rano nie zauważyłam nic niepokojącego. jednak od paru godzin mój piesek zrobił się jakby osłabiony, nie biega, nie bawi się, cały czas leży na swoim legowisku. ledwo chodzi. martwię się bardzo. to może być coś niepokojącego, czy jest to osłabienie po szczepieniu? proszę o szybką odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Nie odrobacza się i nie szczepi na raz - najpierw robaki, po tygodniu szczepionka. To za dużo jak na raz. Szczeniak ma prawo być osowiały do 2 dni po szczepieniu, jeśli jednak uważasz, że jest stanowczo za bardzo osowiały jak na reakcję po szczepieniu to odwiedź weta. Pilnuj czy robi kupy, bo jak jest mocno zarobaczony to lek na robaki może je wybić, ale organizm pieska może nie być w stanie tego wydalić i robaki zaczną się rozkładać w jelitach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolorrrowa']witam! dziś założyłam konto na tym forum, ponieważ bardzo się martwię o swojego psiaka. to jest 1,5-miesięczny mały kundelek. wczoraj byłam z nim na pierwszym szczepieniu przeciw nosówce i parwowirozie. weterynarz podał doustnie również środek odrobaczający. jeszcze wczoraj było wszystko okej, również dzisiaj rano nie zauważyłam nic niepokojącego. jednak od paru godzin mój piesek zrobił się jakby osłabiony, nie biega, nie bawi się, cały czas leży na swoim legowisku. ledwo chodzi. martwię się bardzo. to może być coś niepokojącego, czy jest to osłabienie po szczepieniu? proszę o szybką odpowiedź.[/QUOTE]
zmien weterynarza ,on nawet nie wie, ze nie wolno jednoczenie odrobaczyc i szczepic.przeciez to bardzo niebezpieczne dla mlodego organizmu.Ja robie odstepy po odrobaczeniu 10 dni ,ale wpierw nalezy zobaczyc czy nie ma robakow.Bo moze sie zdarzyc ze pies ma robaki to nalezy odrobaczenie powtorzyc.To wtedy sie termin szczepien przesowa.
takiego konowala bym duzym lukiem omijala i odradzala

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolorrrowa']idąc do weterynarza byłam przekonana, że on najlepiej będzie wiedzieć, co nie zaszkodzi psu.
a co do kupek...zrobił dwie normalne, dzisiaj wydala tylko płyn...ta biegunka też jest niepokojąca..[/QUOTE]
pedz szybko z pieskiem ale do innego wet ,bo moze sie piesek odwodnic poprzez biegunki

ps ja szczepie nie wczesniej jak szczeniak ma 8 tygodni

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...