Jump to content
Dogomania

Doberman - czy dla mnie?


jarzab

Recommended Posts

Piszę ten post w imieniu kolegi.

Witam. Od dziecka marzyłem i marzę o dobermanie - ciągle jednak coś stawało mi na przeszkodzie. Teraz już wydaje się że może się spełnić - no ale mam jeszcze jedno pytanie do Was, mianowicie :
Wiem, że doberman potrzebuje aktywności, i jestem w stanie mu ją zapewnić - jestem aktywnym biegaczem, oraz jeżdżę na rowerze, więc z tym nie powinno być problemu. Jeżeli chodzi o psychikę dobermana sądzę że sobie poradzę, ale jest jeden problem: Jestem kelnerem, i pracuję w systemie 2/2 - dwa dni pracuję dwa dni wolnego. Czy w tym wypadku doberman wchodzi w grę? Mógł bym mu poświęcić dwa dni od rana do wieczora albo i później, na biegnie, jazdę na rowerze, różne sporty itp - ale potem dwa dni jestem w pracy po 10-12 godzin (oczywiście przed wyjściem godzinka biegania i po powrocie również co najmniej godzinka), czy w tym czasie wystarczą mu porozrzucane po domu kongi / kule smakule itp? Czy ten pies będzie szczęśliwy żyjąc w ten sposób, że przez dwa dni ma swojego właściciela ciągle, a potem dwa dni tylko dwa długie spacery?


Dzięki z góry za pomoc


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tu się nie zgodzę ( już w imieniu własnym tym razem, nie kolegi ) - sam mam dobermana 3.5 miesięcznego, i z trzymaniem moczu nie ma najmniejszego problemu - mały szczyl potrafi wytrzymać 11-12 godzin bez siku, i to pomimo tego, że pije jak mały smok. Po prostu nie musi i już - jak chce to sam daje mi znać i wtedy wychodzimy, w domu nie załatwił się już od jakiegoś tygodnia, wcześniej też tylko zdarzało mu się popuszczać jak już nie dawał rady, "większą część" wynosił zawsze na dwór :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...