Jump to content
Dogomania

Obóz Agility i IPO w CZ - są zainteresowani???


Guciek

Recommended Posts

[url]http://www.molos.pl/oboz/[/url]

-----------------------------------

Dostałam dziś wiadomość na GG od znajomego, który zajmuje się szkoleniem psów, że jest zainteresowany zrobieniem w Czechach obozu do IPO, jednak pomyślał także o połączeniu go z agility.
[B]Przewidywalny termin to sierpień, zajęcia z agility prowadziłaby doświadczona kobieta, kopiuję tekst z ich strony [/B](błagam, nie proście o tłumaczenie, ja nie znam CZ w stopniu chociażby podstawowym...)
[QUOTE]
Výročn�* zpráva za rok 2006 pro agility.

V roce 2006 jsme zorganizovali klubové závody. Konaly se 4.6. a byly určeny nejen "domác�*m", ale i členům jiných klubů. Otevřeny byly všechny kategorie: od začátečn�*ků po závodn�*ky, od štěňat po výborně natrénované psy. Sešlo se 32 psů, což vzhledem k deštivému počas�* byl úctyhodný počet.

Prvn�* týden v červenci jsme uspořádali tábor agility pro začátečn�*ky a pokročilé. Zúčastnilo se 14 psovodů. Na závěr si táborn�*ci mohli vyzkoušet své dovednosti na táborovém závodě a agility hrách.

Naši členové také reprezentovali ZKO Horn�* Suchá na 14 závodech, a to ve Světlé Hoře, v Českých Budějovic�*ch, v Třeb�*či, v Ostravě, v Dubenci, v Opavě, v Jihlavě, v Brně, v Třinci, ve Větřkovic�*ch a v Hluč�*ně.
Do reprezentace za ČR na MS v agility se přihlásili tři naši členové:
# Adriana Slezáková a Timi
# Nikola Schovancová a Jessy
# V�*tězslav Pilc a Art Oliv�*n

Tito zájemci o reprezentaci museli absolovovat pět kvalifikačn�*ch závodů, v nichž všichni prokázali svou skvělou výkonnost. Jen V�*ťovi chyběla př�*slovečná kapička štěst�*, aby byl vybrán (skončil hned "pod čarou"), i to je ovšem veliký úspěch. Prosadit se v dnešn�* konkurenci rozhodně nen�* lehké.

Nyn�* několik slov k největš�*m událostem ve světě agility.
MS - IMCA se letos konala 1.-3.9. v Holandsku. Obě naše členky se výborně um�*stily - v jednotlivc�*ch vybojovala Nikola Schovancová 9. m�*sto a Adriana Slezáková dokonce páté. V družstvech se pak obě staly v�*cemistryněmi světa v kategorii medium.
Na MR, které proběhlo v Kladně 16.-17.9. nás jeli reprezentovat členové opět ve složen�* Adriana Slezáková, Nikola Schovancová a V�*tězslav Pilc. V jednotlivc�*ch v kategorii medium se stala Adriana s Timim v�*cemistryn�* ČR a Nikola MISTRYNÍ ČR. Ve družstvech se obě staly se svými psy mistry ČR.

A nakonec to nejlepš�*. Adriana Slezáková se mohla posledn�*m rokem zúčastnit mistrovských závodů mládeže. Na MEJ, konaného v Ostravě 21.-23.7., vybojovala s BO Birkem Aibara titul vicemistryně. Na MM ČR v Lanškrouně, které se konalo 30.9.-1.10., uspěla hned v několika kategori�*ch: V kategorii large s BO Birkem, kde z�*skala titul vicemistryně, v kategorii medium s Timim, kde zv�*tězila a stala se tak mistryn�*, a konečně ve družstvech, kde s oběma psy v obou kategori�*ch z�*skali titul vicemistři.

V Hav�*řově 5.4. 2007 hlavn�* výcvikář agility, Kateřina Džumanová



pozn. - použ�*vané zkratky:
# MS-IMCA = Mistrovstv�* světa psů s PP i bez PP a kř�*ženců
# MR = Mistrovstv�* republiky
# MM ČR = Mistrovstv�* mládeže ČR
# MEJ = Mistrovstv�* Evropy juniorů
# BO = belgický ovčák
[/quote]

Znajomy był tam niedawno na treningu, co prawda nie agility, ale IPO, z relacji wynika, ze jest tam świetnie. Nie znamy jeszcze szczegółów, cały obóz to plany, wszystko zależy od tego, [I]czy ludzie, czyli WY[/I] :cool3: będą zainteresowani takim obozem. Moim zdaniem - warto :) CO jak co, ale Czesi jednak na agility się znają ;)

PS Przepraszam za gwiazdki w cytacie, dogo inaczej cytatu nie przyjmuje :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ale zajęcia byłyby prowadzone po czesku?
Ja tego języka nigdy na uszy nie słyszałam :lol: i nie wiem, czy bym coś zrozumiała.
No i jeszcze jedna kwestia, czy na obóz mogą jechać psy początkujące?
I koszt obozu mniej więcej ile by wynosił?

Link to comment
Share on other sites

Add.1. To jest blisko granicy i tam prawie po polsku mówią, można się dogadać :) [size=1]pamiętam swój pierwszy IPOwy obóz z Czechami, też myslałam, że się nie dogadam, i co? było lepiej niż się spodziewałam :cool3:[/size]
Add.2. Mogą, my też nie jesteśmy zaawansowani, baa.. my BARDZO początkujący - w sensie ja z Goferem ;)
Add.3. Niestety na to pytanie nie mogę odpowiedzieć, gdyż koszty nie były jeszcze ustalane :( Jak tylko będę coś wiedzieć - dam znać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']Add.1. To jest blisko granicy i tam prawie po polsku mówią, można się dogadać :) [size=1]pamiętam swój pierwszy IPOwy obóz z Czechami, też myslałam, że się nie dogadam, i co? było lepiej niż się spodziewałam :cool3:[/size]
Add.2. Mogą, my też nie jesteśmy zaawansowani, baa.. my BARDZO początkujący - w sensie ja z Goferem ;)
Add.3. Niestety na to pytanie nie mogę odpowiedzieć, gdyż koszty nie były jeszcze ustalane :( Jak tylko będę coś wiedzieć - dam znać ;)[/QUOTE]

No to powiedzmy, że wstępnie jestem zainteresowana. :) Ale wszystko zależy od kosztów. :roll:
Ah, no i dodam, że raczej byłabym zainteresowana tylko zajęciami z agility. Nie stanowiłoby to problemu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przewidywalna cena obozu to [u][b]ok[/b][/u] [size=1](możliwe, ze mniej)[/size] 400zł + koszty noclegu (jeszcze nie znane)

Fotki terenów zamieszczam poniżej ;)


[img]http://0cb51c61b8.pliki.forall.pl/obozcz-pl/agility.jpg[/img]

[img]http://0cb51c61b8.pliki.forall.pl/obozcz-pl/foto6.jpg[/img]

[img]http://0cb51c61b8.pliki.forall.pl/obozcz-pl/foto7.jpg[/img]

[img]http://0cb51c61b8.pliki.forall.pl/obozcz-pl/foto8.jpg[/img]

[img]http://0cb51c61b8.pliki.forall.pl/obozcz-pl/foto9.jpg[/img]

[img]http://0cb51c61b8.pliki.forall.pl/obozcz-pl/foto13.jpg[/img]

[img]http://0cb51c61b8.pliki.forall.pl/obozcz-pl/kladina.jpg[/img]

[img]http://0cb51c61b8.pliki.forall.pl/obozcz-pl/stany.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']Przewidywalna cena obozu to [u][b]ok[/b][/u] [size=1](możliwe, ze mniej)[/size] 400zł + koszty noclegu (jeszcze nie znane)
[/QUOTE]

A kiedy będą podane jakieś konkrety?
Typu ile będzie trwało, od kiedy do kiedy, koszt, kto organizuje i komu przelewać pieniądze, do kiedy się zgłaszać, itp.
Coraz bliżej wakacji i trzeba ustalać plany na nie.
Jeżeli tylko 400 zł + koszt noclegu + pewnie koszt dojazdu? to byłabym chętna.

Link to comment
Share on other sites

Przyszły dokładne informacje! :multi: Przepraszam za długi czas oczekiwania ;-)

Magda- dokładnego imienia i nazwiska trenera nie jestem Ci w stanie powiedzieć, jednak z informacji wynika, ze najprawdopodobniej jest to Adriana Slezáková. O hopkach nic Ci nie powiem dokładnego, gdyż jak ich osobiście nie widziałam. Ja tu bardziej za "nośnik informacji" służę :)

Grupa agility stanowiłaby oddzielną grupę.

Tak więc

[B][COLOR="Red"]KOSZTY OBOZU[/COLOR][/B]

350zł (szkolenie, płatne na konto) + 150koron nocleg za 10 dni w namiocie OD OSOBY za 10 dni (w przeliczeniu na polskie pieniądze - ok 22zł :) czyli śmiesznie tanio).

Limit to 10 psów!!! gdyż każdy pies na agilitowej części obozu automatycznie zmniejsza liczbę psów na IPO (czyli jeśli 10 w agility to max 20 w IPO).

Tor jest dostępny 24h/dobę (ktoś chce to może skakać samemu jeśli ma doświadczenie, osobom początkującym raczej bym zaleciła czekać na instruktora), ćwiczenia z instruktorem od godz. 16:30 aż do wieczora.

[B][COLOR="Red"]TERMIN OBOZU[/COLOR][/B]

[B]17-26.08.2007r.[/B]

Pozdrawiam
Klaudia

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]te 22 zł to za te 10 dni czy za jeden dzień?[/QUOTE]

za 10 dni :)

[QUOTE]a do kiedy trzeba płacić?[/QUOTE]

jeszcze można ;) dokłądnie to nie wiem, zadawajcie pytania a ja się będę na bierząco kontaktowąc z organizatorem :)

[QUOTE]Czy ktoś może podać kontakt do osoby, która będzie prowadziła zajęcia i której mogłabym się ew.spytać o szczegóły?[/QUOTE]

Obawiam sie, że to niemożliwe ;)

[QUOTE]Powiedzmy, że jestem zainteresowana, czy osoby niepełnoletnie też moga przyjechać ?[/QUOTE]

Z etj strony właściwie Guciek z FA hihi ;) Ja raczej też będę, zależy od funduszy :) a niepełnoletnia jestem :)

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego niemożliwe?
Kto jest odpowiedzialny za cały obóz?
Zanim wpłacę pieniądze wolałabym mieć pewność, że nie zostanę oszukana :roll:
Chodzi mi o kontakt do osoby, która ten obóz organizuje.

Na jakie konto przelewać pieniądze i do kiedy?

Link to comment
Share on other sites

Nie masz sie co martwić o oszustwo. Osoba, która organizuje szkolenia, zjazdy weekendowe ;) Dalmatynkaa pisała o kontakt z instruktorem- to jest nie mozliwe, gdyż wszystko załatwiane jest z klubem czy jak to się u nich zwie :)

Sunprince - masz PW :)

Link to comment
Share on other sites

Gucio,
[QUOTE]7. W szkoleniu mogą brać udział osoby pełnoletnie.[/QUOTE]
To jak to w końcu jest?

edit: Ok, już wiem. Szkoda, w takim razie nie mogę jechać. :( A miałam nadzieję, że załapię się chociaż na jeden obóz agility w tym roku.
Do informacji reszty: Na obóz mogą jechać osoby niepełnoletnie, ale pod opieką opiekuna, z tym, że opiekun płaci tylko za nocleg. Taką informacje uzyskałam od Błażeja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...