Jump to content
Dogomania

kosmetyki dla shih- tzu


Daria_13

Recommended Posts

Więc tak: od niedawna posiadam stworka tej właśnie rasy. I zaczyna się problem z doborem odpowiednich kosmetyków, od października będę studentką,więc zależy mi,żeby nie były to bardzo drogie kosmetyki, szampon i odżywka tak do 50zł. Jaką szczotkę i grzebień zakupić? odnośnie przemywania oczu: czy mogę to robić solą fizjologiczną czy może polecacie coś innego? po jedzeniu Efli brzydko pachnie pyszczek czy przemywać go płynem borasol czy np. chusteczkami nawilżającvymi dla dzieci?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

do do szamponu odżywki, zależy czy psa chcesz trzymać na długim włosie czy będziesz go obcinać :) Szczotka- też czy pies ma być na długim włosie :) ale uniwersalna- z włosiem dzika z rozczesywaczem :) na allegro możesz znaleźć do włosów przedłużanych :) grzebień byle nie obrotowe zęby :)

Dużo zależy czy pies ma być na długim czy krótkim włosie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

No właśnie jakie kosmetyki? Te "fachowe" są strasznie drogie :/ Mój shih ma strasznie gęste włosy, w porównaniu do innych jakie spotykam to chyba dwukrotnie więcej :D i tu pojawia się problem z pielęgnacją... ciężko rozczesywać, pojawiają się kołtuny... jest jakaś odżywka, żeby to się nie plątało?

Link to comment
Share on other sites

czesać trzeba :), natłuszczać np. Laser Lites Matless, Bio groom super cream. Ale wtedy kurz ciągnie taki natłuszczony pies :)

Jak pies ma ok. 9-12 miesięcy może być wymiana włosa, co jest bardziej kłopotliwe.. bo pies wymienia włos :) Shicek to nie York, podszerstek posiada i to się najbardziej plącze :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Z racji tego,że Efli mieszka z nami już 5 miesięcy to wypróbowałam już na niej kilka kosmetyków i muszę powiedzieć, że z fajnych szamponów, który mamy aktualnie to over zoo dogs premium dla psów długowłosych za 400ml płacę 40zł, ładnie pachnie, ma w sobie dużo jedwabu, keratynę- fajny ogólnie, a z odżywek używam odżywki bez spłukiwania dla łatwiejszego rozczesywania marki pchełka, też nie jest droga,a fajna. Byłyśmy 2 tyg. temu u fryzjerki i była w szoku, jak Efli ma gęsty i ładnie rozczesany włos, więc chyba służą jej te kosmetyki. Do sierści używam dwóch grzebieni metalowych i sprawdzają się.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...