Jump to content
Dogomania

Agreja u sznaucera miniaturki


młody1112

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem sznaucera. Mam pewien problem.... Pies gdy widzi inne psy to szczeka, warczy, wariuje lecz gdy się powąchają to zaczyna merdać ogonem i jest spokojny jak baranek. W czym jest problem? Dodam że jak był brany z hodowli to miał już rok. Proszę o pomoc... Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

i to może być powodem jego agresji. pies wyczuwa Twoje nastawienie, Twoje spięcie, do tego naprężona smycz podnosi psią głowę do góry, co niejako jest sygnałem do ataku i pies robi to, co uważa, ze od niego wymaga. a jak się obwącha, "pogada" po psiemu z drugim psem to wszystko jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

sa dwa sposoby :
luzna linka ,albo spuszczenie psa z linki o ile masz taka mozliwosc
albo kiedy na horyzoncie widzisz psa to swoja suczke musisz czym zaiteresowac odciagnac uwage zeby sie skoncentrowala nim innego psa zobaczy na Tobie ,smakolyku pileczce (o ile mozesz ja zwolnic z smyczy)Naucz ja polecen siad .
dobrym sposbem zeby psy nabraly dobrych psich manier zapiszcie sie do psiej szkoly tam zapozna sie z wieloma psami i sytuacjami.psa szkola dobrze robi opiekunowi jak i psu.

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim nie pozwalaj na to, żeby pies decydował o przywitaniu. to Ty decydujesz, czy Twoje zwierzątko podejdzie do jakiegoś pieska czy nie. smycz trzymaj luźno, ale na widok innego psa wymagaj od swojego, aby szedł przy nodze na komendę. wprowadź też komendę "przywitaj" informującą pieska o tym, że wolno mu podjeść do innego psa.

jak zaczyna się drzeć czy rzucać możesz też odejść szybkim krokiem w drugą stronę, zacząć robić ósemki, kółka, zmieniać kierunek marszu po dwóch krokach cały czas trzymając smycz, ale nie szarpiąc, tak aby psiak sam musiał Ciebie pilnować. możesz też ostro i stanowczo powiedzieć "NIE", a jak pies jest w amoku i ma Cię gdzieś to i szarpnąć smyczą, tak aby sprowadzić go na ziemię i wtedy wydać komendę. z tym, że jeśli Twój pies nie umie chodzić przy nodze to lepiej zacznij od nauki tej komendy w domu, bez rozproszeń, a dopiero potem wymagaj jej na spacerach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...