Jump to content
Dogomania

Pytania laika


Dioranne

Recommended Posts

Niby nie mieliśmy brać udziału w wystawach, ale powoli zaczynam do tego przekonywać mamę, więc kto wie co z tego wyniknie. ;) Na razie przeglądałam listę, gdzie moglibyśmy się po raz pierwszy pokazać. Trafiłam na Koszalin (krajowa wystawa II grupy). Sprawdziłam wszelakie opłaty itd., itp. i pojawiły się moje pierwsze wątpliwości.
1. Ile wynosi opłata? Za pierwszego psa z katalogiem (90zł) plus klasa baby, bez katalogu (40zł)? Czy może należy zapłacić tylko za klasę baby?
2. Czy w klasie baby sędziowie przymykają trochę oko na drobne wpadki?
3. Czy do klasy baby oprócz rodowodu potrzebne są jakieś inne papiery?
Nie wiem czy będziemy się wystawiać, na razie "wojuję" o to z rodzicielką. Jednak wolę znać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania wcześniej. ;)

Link to comment
Share on other sites

Za psa w klasie baby bądź szczeniąt płacisz tylko te 40zł - bez katalogu, chociaż przeważnie i tak dają ;)
Tak, klasa baby i szczeniąt to zabawa, przyzwyczajanie psa do ringu, oglądania, dotykania - świetna socjalizacja. Sędziowie bardzo przymykają oko na zachowanie szczeniaka i początkującego handlera.
Żeby zgłosić szczeniaka w klasie baby/szczeniąt potrzebujesz tylko nr rejestracji oddziałowej, który dostaniesz podczas pierwszej wizyty w oddziale przy zanoszeniu metryki. Na rodowód czeka się trochę i wtedy w formularzu wpisujesz adnotację "w przygotowaniu". Podczas pierwszej wizyty w oddziale zapłacisz składkę członkowską, opłatę za wyrobienie rodowodu i za rejestrację. Będzie to koszt ok. 120-130zł :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...