Jump to content
Dogomania

Pudel miniaturowy czy średni ? ;)


kylaudia

Recommended Posts

Niedługo mam zamiar kupić pudelka. Tylko nie wiem na jaką odmianę się zdecydować :roll:. Czy są jakieś różnice w tych dwóch odmianach np. w zachowaniu ? Czy któryś bardziej się nadaje do sportów (agillity, obedience, fresbiee) czy to nie zależy od odmiany tylko od psa ? Proszę o pomoc ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Generalnie różnice sa małe, ale faktem jest, że im większy tym potencjalnie jest bardziej pewny w charakterze - ale nie jest to pewnik.
Cechy osobowe są różnie dziedziczone i można zarówno więc trafić na świrusa i nie do końca zrównoważonego średniego pudla i bardzo opanowanego toya.
Tak wiec jeżeli się rozglądasz to np. w miocie miniatur może się urodzić hipotetyczniei toy i średniak.
W praktyce np. po moim Carewiczu który ma w rodowodzie i linie toy i linię średnich pudli jest taki rozstrzał od 25,5 cm córeczki po 38 cm synka ( matki są różne).

Co do predyspozycji, sportowca możesz tez mieć po rodzicach nie startujacych, a po psach sportowych psa który nie odziedziczył instynktu. Oczywiście większe prawdopodobieństwo psa sportowego jest w liniach gdzie pojawiają się psy pracujące.
U szczeniaka możesz co najwyżej sprawdzić potencjał a czy ten potencjał się rozwinie .... to już sprawa własciciela i tego marginesu błędu którego nikt z rozsądnych i doświadczonych Hodowców nie może Ci zagwarantować.
( to odnośnie ostatniej mody reklamowania się w różnych rasach " u mnie to zawsze jest super i hiper" )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...