Jump to content
Dogomania

Cieczka RATUNKuUUUu!


ali

Recommended Posts

Ali glowa do góry!!! To nie jest nic strasznego a że zawcześnie,to jest osobnicza sprawa.Więc nic się nie martw tylko zapisz w książeczce zdrowi psa datę kiedy zauważyłeś oznaki. A i pilnuj Coffi przed adoratorami. :wink: :thumbs:

A z naszego spacerku nici, nadrobimy to po cieczce. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Briardki mają różnie cieczkę, np. moja Vicia ma co 10-11 miesięcy. Nastka na prawie 14 miesięcy i jeszcze nie miała. Chyba w książce o briardach p. Sobolty jest napisane że z reguły mają raz na rok. Cieczka trwa ok. 3 tygodni.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To jest bardzo osobnicza sprawa,jedne mają co pół roku a inne tylko raz w roku.
Tak samo jesli chodzi o trwanie cieczki u mojej Vici trwa ok.30 dni.Dobrze jest sobie zaznaczyć lub wpisać do ksiązeczki zdrowi psa kiedy zaczeła sie cieczka ,i tak samo zaznaczyć następna wtedy obliczysz sobie co ile mniejwiecej twoja suczka ma cieczkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

słuchajcie miałam założyć nowy temacik ale juz jest, własnie moja Gaja dostała dzisiaj cieczki :lol: przyznaje się bez bicia że pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, dlatego prosiłabym was o rady :) czy briardzice mają jakieś szczególne wymagania jeśli chodzi o jedzenie i spacery?narazie jest w domku gajuś i chodzi w pampersie ale nie wiem czy dobrze pampersy są odpowiednie, jedna znajoma wogóle nic psu nie zakłada, mówi że sama suńka sobie wylizuje, niestety Gajek zabrudził wszystko dookoła a mycie podłóg co 3 minuty to dla mnie koszmar :lol:

czekam na wasze rady, spostrzerzenia i in.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia18sosnowiec']własnie moja Gaja dostała dzisiaj cieczki :lol: [/quote]
Czyli jednak nie była sterylizowana... :wink:
[quote]narazie jest w domku gajuś i chodzi w pampersie [/quote]
Może wystarcą zwykłe majtki, żeby miała bardziej przewiewnie. I pamiętaj, że suka musi mieć mozliwość wylizywania się, higiena to podstawa 8)
Ja bym nic nie zakładała, tylko trzeba pilnować, żeby suka po sobie sprzątała :fadein:

Link to comment
Share on other sites

no własnie widzisz natalka jednak gajek nie jest sterylizowany :-?

zastanawiam się nad sterylką tylko nie wiem kiedy moge jej zrobić

a własnie gajus chodzi w majtusiach po domciu pampersy to niewypał 8) miałam jeszcze pyatć czy jak idziecie z suniami w czasie cieczki na spacery to czy je spuszczacie ze smyczy zeby sobie pobiegały?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia18sosnowiec']caterina1 az jestem ciekawa :D[/quote]
Nie ma w tym nic ciekawego :nono:
;)
Moim zdaniem- suka w cieczce nie ma prawa biegać bez smyczy. Jest to nieodpowiedzialne. Te 3 tygodnie bez biegania każdy pies wytrzyma.

Sterylkę możesz zrobić po 6 tygodniach od zakończenia cieczki, o ile nie pojawi się ciąża urojona. Jeśli ciąża się pojawi to musisz odczekać do jej zakończenia... :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...