Jump to content
Dogomania

jego paniczny lęk przed mijanymi ludźmi :(


sandrus344

Recommended Posts

[COLOR=#000000][FONT=verdana]Witam serdecznie. Moj problem dotyczy obecnie półrocznego pieska mix ras seter irlandzki i bergamasco. Psiak trafił do mnie jak miał skończone trzy miesiące i niestety nie można powiedzieć że był wcześniej odpowiednio zresacjolizowany, przebywał wraz z rodzeństwem i matką w kotłowni po za domem do którego nie miał wstępu bez kontaktu z obcym człowiekiem czy psem. W chwili obecnej Bragi wspaniale się dogaduje ze wszystkimi innymi zwierzętami uwielbia codzienne bieganie i zabawy z innymi psiakami jest do nich łagodnie nastawiony, niestety sytułacja z obcymi ludzmi nie wygląda już tak różowo. Psiak panicznie boi sie wszystkich mijanych na spacerze ludzi na widok człowieka wpada w straszy szał zaczyna się wyrywać i stara się uciec jak najdalej a zaznaczając fakt że mieszkamy w mieście niestety jest to bardzo uciążliwe gdyż każdy spacer z psem jest strasznym stresem dla niego i zagrarza jego życiu ( raz już udało mu się wyrwać na widok idącej kobiety i wybiec na ulice). Musze zaznaczyć ze jest to mój jedyny problem z psiakiem, mamy ze sobą bardzo dobry kontakt, bragi jest wyjątkowo posłuszny i mądry bardzo szybko się wszystkiego uczy doskonale przybiega na zawołanie nie ważne co by robił wykonuje wszystkie komendy nawet w otoczeniu innych psów nie skacze na mnie i nie niszczy w domu poprostu super pies niestety poza tym strasznym lekiem. Starałam się mu już pomóc jak tylko umiałam np. odwracanie jego uwagi od ludzi za pomocą smakołyków czy zabawek, nie zwracanie uwagi na jego strach, przesiadywanie z nim w miejscach gdzie chodza ludzie i tu dziwna obserwacja po komendzie siat reaguje lekiem na kilka pierwszych osób potem zaczyna w miare spokojnie siedziec coraz bardziej wyluzowany i zaciekawiony osobami mijajacymi go ale niestety gdy tylko wstaniemy lek wraca.. bardzo mi zależy byśmy wraz z moim psem mogli cieszyc się wspólnymi spacerami bym nie musiała się zastanawiac czy spacer sprawia mu przyjemność czy raczej bardziej do stresuje i przeraża bo wiadomo każdy pies powinien kochać spacery i bieganie po dworzu. Z góry serdecznie dziekuje za radę w problemie moim jak i bragiego[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Chętnie zapiszę sobie wątek. Mój psiak jest u nas już rok. Trafił jako ok. 6-miesięczny szczeniak z podobnymi doświadczeniami jak Twój. Może trochę gorzej, bo ich opiekun to był prostak. W tej chwili jest obojętny na mijanych ludzi, ale widok starszego mężczyzny z siwymi włosami, niekiedy też kobiety dalej wywołuje strach lub szczekanie. O lasce nie wspomnę.
Myśle, że Twojemu psiakowi też trzeba czasu, a na pewno budowania zaufania do Ciebie, jako opiekuna-przewodnika.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za pocieszajaca odpowiedz. Amam pytanie jak pani reagowala w chwilach ataku paniki? Moj pies na widok jakiegokolwiek czlowieka zaczyna wic sie na smyczy jak dziki przerazony pies.. Straszny jak dla mnie widok w psich oczach nie powinno byc tyle paniki. Tak jak pisalam wczesniej staram sie miec jak najlepszy kontaky z psiakiem, codziennie cwiczymy sztuczki komendy zarowno w domu jak i na dworze codziennie chodzimy na spotkania osiedlowych psiarzy gdzie psiak biega miedzy ludzmi z innymi psami ok 1-2 godziny staram sie budowac w nim zaufanie jak tylko potrafie.. Niestety nie jestem w stanie stopniowac mu ilosci mijanych ludzi gdyz mieszkamy raczej w gesto zaludnionym miejscu i chcial nie chcial mijamy sporo ludzi podczas spacerow. Boje sie by lek nie poglebil mu sie jeszcze bardziej lub nie przerodzil sie w agresje.

Link to comment
Share on other sites

Fidel to był tzw. dziki pies. On właściwie nie miał kontaktu z człowiekiem, bo tego z którym miał trudno nazwać człowiekiem. :mad: Musieliśmy zmierzyć się z wszelkimi fobiami jakie moga napotkać psa, który trafił do świata ludzi. Mój psiak nie umiał nawet pić z miski, że o chodzeniu po schodach, czy wychodzeniu na balkon, czy .... ileż tego było nie powiem. Teraz to fajny psiak z uśmiechniętą mordką, który powoli podchodzi do ludzi po smaczki, albo żeby chciażby powąchać nogawki spodni. Spokojnie na wszystko przyjdzie czas. Dla nas to też było wyzwanie, mieliśmy do tej pory "normalne psy". Polecam ćwiczenia (prosze kliknąc w galerię Fidka), zapisaliśmy się na samym początku do "psiego przedszkola", teraz zaczęliśmy obiedience i czekamy na zajęcia z fresbee.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sandrus344']Dziekuje za pocieszajaca odpowiedz. Amam pytanie jak pani reagowala w chwilach ataku paniki? Moj pies na widok jakiegokolwiek czlowieka zaczyna wic sie na smyczy jak dziki przerazony pies.. Straszny jak dla mnie widok w psich oczach nie powinno byc tyle paniki. Tak jak pisalam wczesniej staram sie miec jak najlepszy kontaky z psiakiem, codziennie cwiczymy sztuczki komendy zarowno w domu jak i na dworze codziennie chodzimy na spotkania osiedlowych psiarzy gdzie psiak biega miedzy ludzmi z innymi psami ok 1-2 godziny staram sie budowac w nim zaufanie jak tylko potrafie.. Niestety nie jestem w stanie stopniowac mu ilosci mijanych ludzi gdyz mieszkamy raczej w gesto zaludnionym miejscu i chcial nie chcial mijamy sporo ludzi podczas spacerow. Boje sie by lek nie poglebil mu sie jeszcze bardziej lub nie przerodzil sie w agresje.[/QUOTE]

Psy reagujące pobudliwie na ludzi czy inne psy zapraszam na szkolenie Mój pies jest spokojny ([URL]http://www.warszawa.dogmasters.pl/szkolenie-psow/kursy-tematyczne-dla-psow/moj-pies-jest-spokojny[/URL]). Jeśli psiak jak piszesz zna podstawowe polecenia to na pewno dacie radę na tego rodzaju zajęciach. Uczymy tam, jak spowodować, by pies umiał zrelaksować się w różnych sytuacjach :)
Kolejna edycja tego szkolenia rusza już w sobotę 11 maja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...