Jump to content
Dogomania

Zatrucie opryskiem do ochrony roślin :(


kasia1812

Recommended Posts

Witam
Potrzebuje pilnie waszej pomocy :( W sobotę wieczorem mój piesek biegał po polu za opryskiwaczem, przebiegł za nim jakieś 20m, oblizywał się. Ale czuł się dobrze w sobotę i niedziele było wszystko ok. W poniedziałek zobaczyłam, że piesek jest osowiały, ma biegunkę, wymiotuje. Wieczorem tak jakby mu przeszło, bawił się był wesoły. Jednak we wtorek wszystko zaczęło się od początku biegunka, wymioty itd. pojechałam z nim do weterynarza lekarz podał pieskowi dwa zastrzyki. W czasie wizyty zrobił kupę krwią :( weterynarz nic na to nie powiedział. Po powrocie do domu Felek zjadł, wyglądało na to że zaczyna mu się poprawiać. W środę piesek dostał kolejną serię zastrzyków jednak po nich już poprawy nie widziałam. Jest tylko gorzej. Felek od środy piję tylko wodę, nic nie chcę jeść :( jest osłabiony, ciągle leży, nadal ma biegunkę. Najgorsze jest to, że nie mam możliwości dotarcia do weterynarza (długi weekend majowy). Może komuś z was przytrafiło się coś takiego? Czy piesek umrze? :( Co mam zrobić? Jak zmusić go do jedzenia? Gotowałam mu ryż z kurczakiem, dawałam kiełbaskę. Ale nic nie pomaga nawet małego kęsa nie chcę zrobić. Boję się o niego, chciałabym mu pomóc ale nie wiem jak. Bardzo proszę o sensowne odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia1812']Witam
W sobotę wieczorem mój piesek biegał po polu za opryskiwaczem, przebiegł za nim jakieś 20m, oblizywał się. .[/QUOTE]
i nie reagowałaś?????
masakra....
postaraj się dowiedzieć kto opryskiwał to pole i jakim środkiem
zdobądź karte charakterystyki tego środka chemicznego i tam powinno być napisane co robić w przypadku zatrucia i czy jest odtrutka

Link to comment
Share on other sites

jeśłi wymiotuje to nic nie wmuszaj w psa -szczególnie jedzenia.woda w misce dowoli(także nie wlewaj w niego na siłe).dziś sobota więc w okolicy powinien jeakis wet przyjmowac.potrzeba psu zrobic badanie krw(biochemia i morfologfia )oraz nawodnic kroplówkami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...