Jump to content
Dogomania

Cieczka po sterylizacji


Tumulus

Recommended Posts

Witajcie,
jakiś czas temu opisywałam na tym forum ropomacicze u suczki rodziców i to jak dochodziła do siebie po zabiegu sterylizacji.
Przypomnę że to już seniorka.

Suczka doszła do siebie i mieliśmy nadzieję, że wszystko już będzie w porządku. Niestety nadeszła wiosna a z nią krwawienie.
Ojciec pojechał z sunią do weterynarza który ją operował.
Weterynarz stwierdził, że nie wie co jest przyczyną krwawienia i nie wie skąd ono pochodzi.
Nie wykonał morfologii tylko zaczął podawać jej zastrzyki. Jakie - nie wiem. Ojciec jeździ z nią co 2 dni na kolejny.
Niestety o wszystkim dowiedziałam się dopiero teraz bo nie mieszkam z rodzicami.

Mi się wydaje, że to nie jest krwawienie z pochwy tylko ewidentna cieczka - psy zbierają się pod domem rodziców i koczują. Wyczytałam że to może być strzęp jajnika. Napiszcie mi proszę czy to wina weterynarza, że niedokładnie ją zoperował i co teraz? Czy ona musi być ponownie operowana? Czy to zagraża jej życiu?
Dodam, że ona ma guza na klatce piersiowej, który był badany we Wrocławiu jeszcze przed sterylizacją i weterynarz nam powiedział, że po sterylizacji on zniknie a do dziś jest...

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie o ile suczka po kastracji ma cieczke to jest ewidentnym bledem weterynarza.
jezeli natomiast suczka miala sterylizacje tzn podwiazanie jajdnikow ,jajowodow to suczka moze miec cieczke .
Guzy sie usowa ,a nie czeka na zjawe,bo guzy nie znikaja po kastacja czy sterylizacjach ,guzy nalezy usowac i dac do badania histopatolicznego.Nastepny niedouczony weterynarz do kolecji .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tumulus']Była wysterylizowana - nie miała podwiązywanych jajników.
No to co mam zrobić? Gdzie mam iść do dobrego weta? Już wyczerpałam pomysły w odległości 100km od domu...[/QUOTE]
sterylizacja nazwymy zabieg podczas ktorego sie podwizauje jajniki i jajowody.Suczki nie zajda w ciaze ,ale moga miec ciaze urojona ,miec raczyska narzadow rodnych,suczki maja cieczke,moga miec ropomacice
kastracja to jest zabiegiem u psow jak i u suczek
kastracja u suczek polega na usunieciu macicy jaowodow z jajnikami.wtedy suczka nie moze miec cieczki,nie dostanie rakow narzadow rodnych,nie bedzie miala ciazy urojonej czy ropomacicy

Gdzie mieszkasz ?Moze dogomanianki poleca tobie dobrego sprawdzonego wet,a nie konowala .Bo tych jest na kazdym kroku pelno.kase kase ,nic wiecej maja w glowach

Link to comment
Share on other sites

to co opisujesz może byc albo jak pisały przedmówczynie pozostałościa jajnika lub tez ropień kikuta macicy.miożna wykonac badanie usg(jeśli to ropień),ewentualnie podac w inj.środki hormonalne antykoncepcyjne,ewentualnie pokochac taki stan

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Prawdopodobnie przy sterylce został fragment jajnika i stąd te cieczki. Z innego forum wiem ,że zalecana jest powtórna operacja usunięcie pozostalości.[/QUOTE]
nie tylko mogl pozostac czesc jajnika ,ale jezeli tymi samymi narzedziami weterynarz operuje, mogl przeniec narzedziem czesc jajnika do org.np z prawej do lewej czesci ciala Slamazarstwo i brak wiedzy wet.Znam takie przypadki ,psy musialy byc jeszcze raz poddane narkozie i miec przeprowadzony zabieg kastracjiDlatego weterynarz powinien prawy jajnik wyciagac innym narzedziem ,a lewy innym

Link to comment
Share on other sites

przy znacznej otyłosci psa jest duże prawdopodobieństwo że cześć np.jajnika moze zostac w "środku"wynika to z trudnego dostepu do niego(wszystko otoczone zwałami tluszczu).
xx52-nie zauważyłam,po inj.hormonalnych problemów innych niz guzy sutka czy ropomacicze(to mozna w /w przypadku odrzucic)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...