Jump to content
Dogomania

Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele


Asia & Ginger

Recommended Posts

szczerze mówiąc, to chciałam coś napisać o Arnim, ale nie pamiętałam jak ma na imię :oops: Ale fajny jest, taki orginalny :loveu: Domagam się jakiejś ładnej fotki obojga, przytulonych do siebie... w tle achodzącego słońca... on szepczący jej do ucha czułe słówka...

:lol: rozpędziłam się

A z łebkiem to ja zazdroszczę :crazyeye: Mojemu zarasta w rekordowym tempie, dlatego ostatnio potraktowałam go z wierzchu degażówkami :evil_lol:

[B]a_ga.isk[/B], kciuki trzymamy - Ja, Tofik i Wiewiór, chłopaki nie za bardzo wiedzą o co chodzi, jak to chłopaki :lol: Ale trzymają dzielnie :kciuki: :kciuki: :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='monia&Tofi']
[B]a_ga.isk[/B], kciuki trzymamy - Ja, Tofik i Wiewiór, chłopaki nie za bardzo wiedzą o co chodzi, jak to chłopaki :lol: Ale trzymają dzielnie :kciuki: :kciuki: :kciuki:[/quote]
No ja myśle:diabloti:
Inaczej przyjdę i pogryzę :razz::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Zazdroszcze, bo ja mam z tym ciągle problem, po tygodniu wszystko wraca zazwyczaj do poprzedniego stanu[/quote]
Też się cieszę, że jej zbyt bujne kukuryku nie rośnie. Ale na reszcie ciałka mogłaby jeszcze trochę zarosnąc. ;) Ciekawa jestem jak się zmieni jej siersc po sterylce, ale trochę zaczynam się bac, bo się naczytałam, że struktura włosa się zmienia. :-o A jak mi obrośnie jak niedźwiedź!?! :mad: :evil_lol:
[quote name='a_ga.isk']Śliczne fotki :loveu:
Jako ona dumna na tych kłodach.
A Ty ją sama strzyżesz czy chodzisz do fryzjera?[/quote]
A jaka zadowolona, że wszystko dobrze widac z góry. :p To dlatego tak ładnie stoi, ja jej nie ustawiałam.
Do tej pory strzygłam ją sama, ale raz postanowiłam pójsc do fryzjera. Pani żadnych cudów nie zrobiła, więc nadal będę ją sama strzygła. Poza tym wybieram się na kurs groomingu, więc taka modelka do treningów mi sie przyda. :cool3:
[quote name='monia&Tofi']szczerze mówiąc, to chciałam coś napisać o Arnim, ale nie pamiętałam jak ma na imię :oops: Ale fajny jest, taki orginalny :loveu: Domagam się jakiejś ładnej fotki obojga, przytulonych do siebie... w tle achodzącego słońca... on szepczący jej do ucha czułe słówka...

:lol: rozpędziłam się
[/quote]
:crazyeye: Rozpędziłaś się i to bardzo. ;) Uchwycenie tych dwojga razem to nie lada wyczyn, bo na spacerku rozchodzą się na wszystkie stony. Gingerka ma swoje zainteresowania (niuchanie, kopanie dziur, ściganie wszystkiego co żyje), a Arni swoje (niuchanie i znaczenie terenu). :evil_lol: Ale postaram się, choc to będzie bardzo trudne zadanie. :eviltong: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Chcesz ją wysterylizować ?? Kiedy ?? Też się nad tym zastanawiam i też słyszałam, że spaniele po sterylce zaczynają strasznie zarastać, a ja już mam problemy z jej sierścią :roll:[/quote]
Tak, chcę. Miałam się zgłosic do weta pod koniec kwietnia, ale kompletnie nie miałam czasu. Chcę to zrobic jak najszybciej, żeby się wykurowała przed ewentualnym wyjazdem na wakacje. :p Umówiłam się z wetem w marcu, że zrobi sterylkę później, ale w ramach Akcji Sterylizacji za 200 zł. :cool3:
Spanielki rzeczywiście bardziej zarastają po sterylce, ale myślę że po prostu trzeba je wtedy częściej strzyc i trymowac, to nie będzie tak źle. ;)
W dziale Spanieli założyłam wątek: "Czy ktoś ma spanielkę po sterylce?" i tam są fotki przed i po. Zobacz. :cool3: No i na spanielowym forum też można poczytac co nieco.

[B]BBeta[/B], a jakie masz problemy z sierścią Kajusi oprócz kukuryku?

Link to comment
Share on other sites

Gingerce też bardzo szybko siersc odrasta, szczególnie kapcie. :mad:
No i też przynosi ze spacerów różne chabazie zaplątane w sierści. :evil_lol:
Ale na to pomóc może tylko ostrzyżenie na króciutko (jak to zrobiła Rauni).
Mi się jednak taki krótkowłosy spaniel niezbyt podoba i nie ostrzygę tak Gingerki, bo uwielbiam te jej dlugie włosiska. :loveu: ;)

Link to comment
Share on other sites

Zobaczymy, czy zmienisz zdanie po sterylce [co do strzyżenia na krótko :evil_lol: ], nie słyszałam chyba jeszcze o spanielu, który by nie nabrał sierści po sterylce :cool3: Ja też zbieram się już długo, zeby mojego psa ciachnąć, ale muszę się narazie wstrzymać z pewnych względów, które narazie udało się ujarzmić, ale mogą powrócić :shake:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Comic Sans MS]HellO

mała wycieczka po waszej galerii..
i jedno jest pewne Ginger to piękna girl
wymiziaj ją..

pozdrawiamy milusio[/FONT]
[IMG]http://i161.photobucket.com/albums/t201/WinterGirl___/something/RULER/bGirl_.gif[/IMG]
[FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Verdana][FONT=Comic Sans MS][SIZE=1]Cleo & WielkoLUD[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][FONT=Comic Sans MS]
[FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Verdana][FONT=Verdana][FONT=Verdana][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][URL="http://tinypic.com/view.php?pic=2daarue"][IMG]http://tinypic.com/2daarue_th[/IMG][/URL][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia&Tofi']Zobaczymy, czy zmienisz zdanie po sterylce [co do strzyżenia na krótko :evil_lol: ], nie słyszałam chyba jeszcze o spanielu, który by nie nabrał sierści po sterylce :cool3: Ja też zbieram się już długo, zeby mojego psa ciachnąć, ale muszę się narazie wstrzymać z pewnych względów, które narazie udało się ujarzmić, ale mogą powrócić :shake:[/quote]
Na krótko na pewno nie ostrzygę :shake:, może jedynie bedę ją częściej strzygła, ale zobaczymy czy będzie w ogóle taka potrzeba. Czas pokaże. ;)
A co do sterylki, to ważniejsze dla mnie jest jej zdrowie niż problemy z sierścią, bo z tym można sobie zawsze jakoś poradzic. :roll:

Monia, a cóż to za względy, które udało Ci się ujarzmic? :cool3:

[quote name='bGirl'][CENTER][FONT=Comic Sans MS]HellO[/FONT][/CENTER]


[CENTER][FONT=Comic Sans MS]mała wycieczka po waszej galerii..[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]i jedno jest pewne Ginger to piękna girl[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]wymiziaj ją..[/FONT][/CENTER]
[/quote]

Ślicznie dziękuję. :loveu: Gingerka wymiziana od stóp do głów. ;)
[quote name='a_ga.isk']Może ja inna jestem ale mi się takie obrośnięte spanielki podobają ^^[/quote]
Ja też lubię obrośnięte spanielki :loveu:, ale bez przesady. Obrośnięte mogą byc, ale tam gdzie trzeba, a nie całe, bo wtedy wyglądają już na zaniedbane. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_pie']
Ja też lubię obrośnięte spanielki :loveu:, ale bez przesady. Obrośnięte mogą byc, ale tam gdzie trzeba, a nie całe, bo wtedy wyglądają już na zaniedbane. :roll:[/quote]
Moja Azjatka miała na głowie takie pare piórek i wyglądała z tym uroczo :loveu: Zawsze jak mi na kolanach siadała robiłam jej na tym warkoczyki :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Ja właśnie dzisiaj znalazłam na kompie takie fotki Kaji w wersji obrośniętej, normalnie niedźwiedź :diabloti: :cool3:[/quote]
BBeta, pokaż. :cool3:
[quote name='a_ga.isk']Moja Azjatka miała na głowie takie pare piórek i wyglądała z tym uroczo :loveu: Zawsze jak mi na kolanach siadała robiłam jej na tym warkoczyki :diabloti:[/quote]
Gingerka jak ma na głowie kukuryku to jej czasem robię irokeza albo jednorożca. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]a_ga.isk[/B], mi też się podobają, ale raz na jakiś czas mojego ciacham krócej, bo straszne się kołtuny robią [mimo codziennego czesania] :shake:
[B]asia_pie[/B], względy są takie, ze Tofi dostał w spadku po rodzicach agresję genetyczną, którą udało się ujarzmić. Jak był tak poważniej chory w zeszłym roku to wróciło, było nawet gorzej niż poprzednio :roll: I ponieważ teraz jest ok, to boję się, ze jak go będzie boleć po operacji to znowu to wróci... i tu już nie chodzi o mnie tylko o moją cudowną rodzinkę, która tego kompletnie nie rozumie :niewiem: O dziwo zwrócili uwagę na problem dopiero jak pies ugryzł któregoś z nich... :kciuki:
Mam dosyć klutni z nimi, dlaczego tak się dzieje i ze wyrzucenie psa na dwór na 3 minuty i tak nic nie zmieni :shake: Dlatego pies zostanie
ciachnięty najprawdopodobniej dopiero jak się wyprowadzę od rodziców, czyli gdzieś za 2 lata pewnie najszybciej :roll: Te dwa lata z Tofikiem minęły bardzo szybko, więc kolejne 2 mam nadzieję też takie będą ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze inne i już po fryzjerze dla porównania, ale mi coś net muli i nie moge zalinkować :angryy: W ogóle to ona po zimie miała strasznie suchą sierść, ale teraz od jakiegoś czasu daje jej olej z orzecha włoskiego i jest już ok. A jakie miałam wtedy problemy z fryzjerem. Najpierw się nie mogłam dodzwonić potem jak mi się w końcu udało to pani powiedziała, że najbliższy wolny termin ma dopiero po świętach (wielkanocnych), więc musiałam czekać, po świętach znowu się nie mogłam dodzwonić. Myślałam, że pojechali na wystawe, bo akurat w tym czasie była bodajże w Katowicach w końcu postanowiłam tam pojechać i okazało się, że właściciel zlikwidował salon :angryy: Musiałam poszukać innego fryzjera, a jak wiadomo nie każdy zna się na strzyżeniu spanieli także troche mi zeszło. Pomine fakt, że nowa fryzjerka liczy sobie za strzyżenie o 50% więcej niż w tym poprzednim salonie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']OK, wstawiam w linku, bo wstyd :cool3: Poza tym nie chce Ci galerii zaśmiecać
[URL="http://i8.tinypic.com/4koh3rt.jpg"]Tu[/URL]
:diabloti: :cool3:[/quote]
:crazyeye: :turn-l:
Boski ten Twój niedźwiadek. :loveu: :evil_lol:
Ale jednak ładniej wygląda przystrzyżona, taka zadbana i jakoś wyszczuplała bez tych zbędnych włosów. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_ga.isk']Eh no właśnie mam największe obawy co do strzyżenia... sama nie umiem ale jak widziałam co mogą zrobić fryzjerzy to wszystkich salonów też mi się odechciewa...[/quote]
[B]a_ga.isk[/B], to zależy czy będziesz wystawiac swoją psinę. Jesli tak to najlepiej nauczyc się od hodowcy jak się robi cockerka lub znalezc salon polecany przez innych psiarzy/hodowców/spanielarzy.
A jeśli nie, to możesz sama popróbowac, to nie jest takie trudne, a włos przecież odrasta. Ja sama strzygę Gingerkę, tylko raz się skusiłam na wizytę w salonie, ale że pani fryzjerka żadnych cudów nie narobiła, więc dalej bedę ją strzygła sama. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...