Jump to content
Dogomania

Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele


Asia & Ginger

Recommended Posts

  • Replies 6.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytam bo w sumie ja jeszcze narazie nie mam potrzeby aby Spajkunia obcinać, ale pytam tak na przyszłość:) No o tych "Psich fryzjerach" to ja się też nasłuchałam.... Ale powiem wam, że u mnie na osiedlu jest spanielek 1,5 roczny i jego Pani tez juz raz była z nim u fryzjera, babeczką obcieła go naprawdę świetnie, no ale ta przyjemność kosztowała ich 130 zl (80 obcięcie psiaka+50 niestety uspanie pieska do strzyżenia), ponieważ mały nie da przy sobie nic zrobić. Tak się zastanawiam jak będzie z moim Spajkim jak przyjdzie do strzyżenia, obawiam się, że może być podobnie jak u kolegi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patikujek']Bardzo dobre myślenie, jakbym tylko stół posiadała to tez bym na baksikowego fryzjera kasy nie wyrzucała ale niestety w domu on nie ustoi[/quote]
Możesz postawić psa na pralce albo na desce do prasowania. :cool3:

[quote name='BBeta'][URL]http://i31.tinypic.com/5cesqs.jpg[/URL]
Co Ty z psa wiewiórke (omg, jak to się trudno pisze...) robisz :diabloti:[/quote]
Kolor się zgadza, więc może robić za wiewiórkę, taką całkiem sporą. :cool3: :lol: :evil_lol:

[quote name='Anka_ZG']Pytam bo w sumie ja jeszcze narazie nie mam potrzeby aby Spajkunia obcinać, ale pytam tak na przyszłość:) No o tych "Psich fryzjerach" to ja się też nasłuchałam.... Ale powiem wam, że u mnie na osiedlu jest spanielek 1,5 roczny i jego Pani tez juz raz była z nim u fryzjera, babeczką obcieła go naprawdę świetnie, no ale ta przyjemność kosztowała ich 130 zl (80 obcięcie psiaka+50 niestety uspanie pieska do strzyżenia), ponieważ mały nie da przy sobie nic zrobić. Tak się zastanawiam jak będzie z moim Spajkim jak przyjdzie do strzyżenia, obawiam się, że może być podobnie jak u kolegi...[/quote]
O dżizas :-o, w życiu nie pozwoliłabym uśpić psa do strzyżenia, to ostateczność przy naprawdę bardzo zaniedbanych, skołtunionych psach (zresztą pies powinien być wcześniej przebadany przez weta). Fryzjer musi mieć podejście do psa, musi łagodnie ale stanowczo pokazać psu kto tu rządzi. Zresztą przecież można mu założyć kaganiec.

A czy psiak tamtej pani ma ostrzyżony maszynką grzbiet? :roll:

Jeśli nie chcesz mieć w przyszłości problemów podczas strzyżenia już teraz przyzwyczajaj Spajkiego do takich zabiegów. Obcinaj nożyczkami kapcie na łapkach, włosy po wewnętrznej stronie ucha, ciachaj nożyczkami koło głowy w powietrzu. Jak jest grzeczny, chwal i dawaj smaczki, wtedy takie zabiegi będą mu się dobrze kojarzyły. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Możesz postawić psa na pralce albo na desce do prasowania. :cool3:


Kolor się zgadza, więc może robić za wiewiórkę, taką całkiem sporą. :cool3: :lol: :evil_lol:


O dżizas :-o, w życiu nie pozwoliłabym uśpić psa do strzyżenia, to ostateczność przy naprawdę bardzo zaniedbanych, skołtunionych psach (zresztą pies powinien być wcześniej przebadany przez weta). Fryzjer musi mieć podejście do psa, musi łagodnie ale stanowczo pokazać psu kto tu rządzi. Zresztą przecież można mu założyć kaganiec.

A czy psiak tamtej pani ma ostrzyżony maszynką grzbiet? :roll:

Jeśli nie chcesz mieć w przyszłości problemów podczas strzyżenia już teraz przyzwyczajaj Spajkiego do takich zabiegów. Obcinaj nożyczkami kapcie na łapkach, włosy po wewnętrznej stronie ucha, ciachaj nożyczkami koło głowy w powietrzu. Jak jest grzeczny, chwal i dawaj smaczki, wtedy takie zabiegi będą mu się dobrze kojarzyły. :cool3:[/quote]

Nie, nie ma ostrzyżonego grzbietu maszynką, wyglądał naprawdę ładnie po fryzjerze. Kaganiec chyba tez nie do końca rozwiązuje sprawy, ponieważ co z tego ze miałby założony kaganiec jak on by nie wystał spokojnie:shake: A jeśli chodzi oto uspanie, to nie usypiała go fryzjerka, tylko najpierw byli z nim u weta, ten go uśpił, w samochód psa i dopiero do fryzjera. Ale ogólnie jak ta Pani opowiada, to oni mają niezłe przeboje z tym psem nawet przy kąpieli, on nie lubi się kapać, ucieka, a nawet czasem ich ugryzie:shake: Ostatnio po wybryku z moim Spajkim do bagienka, ona poszła kapać swojego a ja swojego, a jak później opowiadała ile ona sie z nim nawalczyła zanim go wykąpała to masakra.....i tez założyła mu kaganiec do kąpieli, ale na koniec jak już się wykąpał, zdjęła kaganiec i rzucił się na nią:shake: Ale nie to żeby ją pogryzł, ale sam fakt, pies się rzucił. Jeśli chodzi o kąpiel to Spajkus od małego był przyzwyczajany do kąpieli i grzecznie stoi w wannie podczas kąpieli, nawet nie potrzebuje niczyjej pomocy;) A jeśli chodzi oto obcinanie to na razie chyba nie mam za bardzo co mu obcinać;) ale będę musiała faktycznie przynajmniej tak w powietrzu udając, że się go obcina przyzwyczajać. Mam nadzieje, że zanim mi obrośnie, to już zdąży się przyzwyczaić;) Z kolei jak go czesze to daje mu do gryzienia wewnętrzne ucho świńskie wędzone i wtedy mogę robić z nim co chce, hehe:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patikujek'][URL]http://i29.tinypic.com/2afgc29.jpg[/URL]
A gdzie talerzyk pod rogalika???
Przez to nakruszyła:shake:[/quote]
Gingerka nie jada na talerzykach, zawsze wszystko ściąga na dywan, albo zanosi na łóżko/fotel i tam kruszy. :evil_lol:

[quote name='Anka_ZG']Ale ona jest przy tym skupiona :eviltong::cool3:[/quote]
Nooo, po kawałeczku sobie odrywała przednimi ząbkami. :cool3:

[quote name='gassira']ale na świniła:evil_lol:ciekawe czy po sobie posprzątała????
Gass jak tak na brudzi to później sprząta do ostatniego okruszka:evil_lol::eviltong:;)[/quote]
A Gingerka nie chce sprzątać. :mad:
Nakruszy, nakruszy, otrzepie się i pójdzie. :mad: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Jak zajada:evil_lol:[/quote]
No, to jeden z jej przysmaków. :cool3:

[quote name='Cockermaniaczka']Asia ale jestes be:eviltong:Tutaj pelno fotek Gingerki a na forum o spanielacj nic,zero pustooooo:shake:Jak tak mozesz,oj nie ladnie:cool3:Czekam na zdjecia na spanielastym forum;)

Sliczna masz dziewczynke:loveu:[/quote]
Yyyyy........ noooooo.......... ten teges........... masz nieaktualny podpis. :eviltong:

[SIZE=1]Postaram się poprawić.[/SIZE] :oops:

[quote name='Patikujek']Asia zapuściłaś się na spanielowym forum:o
nieładnie:mad:[/quote]
Nie tyle zapuściłam, co Gingerka wcale nie ma tam galerii. :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Nie tyle zapuściłaś, co Gingerka wcale nie ma tam galerii. :oops:[/QUOTE]
Nie zakładaj tam galerii :diabloti: Zauważyłam, że na tym spanielowym forum zdjęcia automatycznie są zmniejszane :shake: Nie dość, że to psuje jakość to jeszcze są tak małe, że nic nie widać :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Nie zakładaj tam galerii :diabloti: Zauważyłam, że na tym spanielowym forum zdjęcia automatycznie są zmniejszane :shake: Nie dość, że to psuje jakość to jeszcze są tak małe, że nic nie widać :shake:[/quote]
Załóż! Zdjęcia się zmniejszają automatycznie to fakt :shake: Ale już się przyzwyczaiłam :razz:
Zdjęcia Dzindziołka pochłaniającego rogalika cudne :loveu: Tylko czemu ona tak kruszy...Moje zawsze sprzątają idealnie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...