Jump to content
Dogomania

dogoterapia a działalność gospodarcza


hanka

Recommended Posts

Cześć! Mam pytanie z zakresu dogoterapii i prawa. Czy ktoś z Was ma w zakresie działalności gospodarczej dogoterapię? Czy pies zakupiony w takim celu musi mieć, i jakie, papiery dotyczące ukończenia jakiś kursów kwalifikujących go do wykonywania tej pracy? Czy wtedy wszystko co związane z psem wliczacie w koszty? Moja znajoma zamierza rzecz taką uskutecznić i prosiła, żebym zasięgnęła informacji. To zasięgam. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wiem jak moza w ogole pobierac od ludzi pieniadze za to ze odwiedza sie go z psem??? Tym bardziej ze nie wierze w to, ze kotkolwiek samozwańczo biorący sie za dogoterapie posiada tak dużą wiedze w tego zakersu by jego dzialania przyniosly jakikolwiek pozytek.

Kursy, owszem sa. Ale wiekszosc szanujacych sie organizacji przyjmuje osoby zrzeszone albo pracowników poszczególnych osrodków (fachowców fizjoterapeutow, psychologiw i innych) kotrzy swoja ogormna wiedze moglliby jedynie nieco powiekszyc o znajomosc technik wykorzystania psa w rehabilitacji.

Link to comment
Share on other sites

Tym bardziej ze nie wierze w to, ze kotkolwiek samozwańczo biorący sie za dogoterapie posiada tak dużą wiedze w tego zakersu by jego dzialania przyniosly jakikolwiek pozytek

Przypominam ci Rafko, ze i ty rowniez jestes lub bylas (jak wolisz :wink: ) samozwancem.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się . Tylko ze od początku mialm do dyspozycji specjalistów zajmujocymi sie dziecmi na codzien, trenera psa i innnych ludzi, którzy kontrolowali prawidłowosc prowadzonych zajec...

Pozatym (jak sama wiesz) mialm okazje widziec jak wyglada aniamloterpia w USA i troche sie tam nauczyc...

Obecnie mamy w grupie jeszcze wicej terapeutow, psychologiw i pedaggow i lekarza. Wszyscy dbaja o to zeby zajecia nie szkodzily dziecku i nie zdarza sie zeby ktokolwiek chcila wprowadzac jakies innowacje w zajecia bez konsultacji ze specjalistą. Zbyt wiel mozna stracic i zaryzykowac chcac w dobrej wierze pomóc dzieciom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a ja sie troche nie zgadzam;-) mimo wszystko, sama jestem pedagogiem opiekunczo-resocjalizacyjnym,, fakt nie skonczylam terapii ani terapii zajeciowej, ale caly czas pracuje z dzieciakami, ja a nie nikrt inny zna najbardziej ich postepy, dysfunkcje i mozliwosci rozwojowe. Wiec jesli tylko moglabym pomoc tym dzieciom, zalozylabym taka dzialalnosc gospodarcza, nie po to zeby zarabiac ale jesli tego wymagalby osrodek? cvzemu nie?

Link to comment
Share on other sites

Jestem bardzo zadowolona :D poznałam wielu ciekawych ludzi zwiazanych z animals terapiami (terapie zwierzece to brzmi dziwnie, prawie jak choroby od zwierzęce) Nabrałam nadziei, ze moje plany mogę zrealizować, skoro tylu innym już się udało :lol:

Było bardzo dużo referatów, jeżeli ktoś chce moge przesłać, bo organizatorzy przygotowali CD.

Najlepiej wypadły dzieciaki z Zespołu Szkół Specjalnych :lilangel:

Niestety organizacje zajmujące sie dogoterapią wykazują dziwna niechęć do siebie nawzajem :2gunfire: Kazda ma tylko jedyną słuszną racje :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Rafki założenia dla amatorów są może i słuszne, ale prędzej czy później - OMHO - także i dogoterapia będzie skomercjalizowana (patrz - hipoterapia). Zresztą, z pewnego punktu widzenia - dlaczego nie? Przecież pieniądze biorą i inni rehabilitanci, także fuszerując robotę, i nikt im tego nie wypomina. Dopóki nie będzie procesu o odszkodowanie z tytułu złych działań w tym kierunku, nikt się nie zajmie "legalizacją" dogoterapii...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...