Jump to content
Dogomania

Klaszcze - Advantix nie dziala - co robic?


eduso

Recommended Posts

Czesc,
tydzien temu zakroplilam mijego psa Advantixem /nie kapal sie 24 h przed i po. przestrzegalismy wszystkich zasad/. Po tygodniu znalazlam 5 duzych kleszczy wbitych (jeden nawet juz odpadl) :mad: !! Jak myslicie - czy moge znow , tak szybko zakroplic go ponownie Advantixem ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jesli advantix nie dziala, proponuje zmienic srodek. SKutecznosc srodkow przeciwkleszczowych jest dosc osobnicza, u moich psow np advantix dziala super, w ciagu 1,5 roku, z dwoch psow codziennie ganiajacych po charzczach wyciagnelam CZTERY kleszcze.

Link to comment
Share on other sites

To tak różnie. Każdy środek działa inaczej, jeden lepiej, drugi gorzej.
Ja stosuję u mojego psa EXspot i działa bardzo dobrze. Jedna dawka kosztuje ok. 13 zł - i tyle starczy na małego psa. Jeśli jest to pies dużej rasy, trzeba wziąść podwójną dawkę. Działa przez 4 tygodnie.

Jak dla mnie krople zdecydowanie są lepsze od obroży, ale tu nie chodzi o ich działanie. Kiedyś mój collie miał obrożę przeciwkleszczową i już po tygodniu miał całą sierść na karku wytartą. Odrastała mu z pół roku. Dlatego teraz stosuję tylko i wyłącznie kropelki. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja daję luźno tą obróżke i nie wyciera mu się.
Jedyny problem to taki, ze jak jeździmy do lasu to ZAWSZE załapie jakies kleszcze. On do tego ma trochę gęstą sierść i czasami się nie wyczuje kleszcza :(
A takie kropelki działają krótko i są dość drogie. Nie ma takich szczepionek jak dla ludzi?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

co do kleszczy, to mieszkam w okolicy gdzie jest ich [B]MNÓSTWO! [/B]Kleszcz na kleszczu, kleszcze są wszędzie, 40km na wschód od Warszawy. W zeszłym roku wszystkie moje psy,a miałam ich szóstkę, złapało babeszję. Kupowałam im Duowin, ale zakraplałam tylko kark i to co pięć tygodni. Od stycznia stosuję ten sam preparat, ale co trzy tygodnie i wkraplam wzdłuż kręgosłupa, między uszami, pod brodą i po bakach przednich łap, rany odpukać, ale chłopaki moje i sunia jedna wolne są póki co od tego dziadostwa. Na moich oczach kleszcze z nich spadały martwe.
od miesiąca nie mam sześciu a siedem psów, bidula w kleszczach cała wyła pod moją bramą. odrobaczenie, duowin i szok...kleszcze temu psy wychodziły spod skóry, rany jak to możliwe:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziwię się tytułowi tego wątku bo moim zdaniem to bardzo dobry preparat. Natomiast w sytuacji masowej inwazji nie pozostaje nic innego niz oprócz zastosowania wspomnianej mikropipetki ( co miesiac stosować )długofalową obróżkę działajaca 6 - 7 mieś. Poszę pamiętać, że pierwszy opisany przypadek babeszjozy w Warszawie miał miejsce właśnie od psa, który trafil do na Grochowska w W-wie. To był pies przywieziony z okolic Siedlec. Nikt za bardzo nie wiedział o co chodzi. Wespól zsepół Dr Hułas, Dr Fagasiński i moja skromna osoba stwierdziliśmy u niego babeszjozę. To był pierwszy przypadek tej choroby w tym rejonie. Od tego czasu mieło ponad 12 lat. Problem narasta i bedzie narastał. Koledzy lekarze na Śląsku i na zachdzie Polski jeszcze nie znaja ej choroby ale to tylko kwestia kilku lat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Popieram doktora Dobrzyńskiego!
My sle, że zaistniała tutaj jakas pomyłka, albo błą podczas stosowania advantixu. Ja mieszkam bardzo blisko lasu, chodzę z moim psem tam często na spacery i jak do tej pory nie miał kleszcza - a stosuję właśnie advantix + obroża kiltix. Ale dodam, że robię to bardzo systematycznie i według wszelkich wskazówek.
Myślę jednak, że ilu ludzi tyle opinii.

Link to comment
Share on other sites

"Mysle, że zaistniała tutaj jakas pomyłka, albo błą podczas stosowania advantixu. Ja mieszkam bardzo blisko lasu, chodzę z moim psem tam często na spacery i jak do tej pory nie miał kleszcza - a stosuję właśnie advantix + obroża kiltix. Ale dodam, że robię to bardzo systematycznie i według wszelkich wskazówek."

No właśnie na tym to polega na systematycznosci. Poza tym w mojej opinii to bardzo dobre preparaty

Link to comment
Share on other sites

aDVANTIX zostal uzyty w prawidlowy sposob! Pies nie kapal sie, aparat zostal wycisniety w calosci, a mimo to po tygodniu znalazlam napite krwia kleszcze... Preparat nie byl tez przeterminowany, lezal caly czas w oryginalnym opakowaniu. Mimo to uwazam, ze Advantix jest calkiem dobrym preparatem na kleszcze (w porownaniu np. z Frontlinem), bo zazwyczaj przez 2 tygodnie od zakroplenia psa jest jako taki spokoj. Niestety nie ma 100% skutecznego srodka na kleszcze (przynajmniej w naszym wypadku...).

[quote name='Artur Dobrzynski']"Mysle, że zaistniała tutaj jakas pomyłka, albo błą podczas stosowania advantixu. Ja mieszkam bardzo blisko lasu, chodzę z moim psem tam często na spacery i jak do tej pory nie miał kleszcza - a stosuję właśnie advantix + obroża kiltix. Ale dodam, że robię to bardzo systematycznie i według wszelkich wskazówek."

No właśnie na tym to polega na systematycznosci. Poza tym w mojej opinii to bardzo dobre preparaty[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Może kleszcze były jeszcze przed advantixem. Zdarzało mi się wyciągać martwe kleszcze wbite przez założeniem preparatu. Umierały ale niezawsze same odpadały...
A psa nie powinno się kąpać przed i po założeniu preparatu przez minimum 48h (niektórzy zalecają nawet 72h) a nie 24h.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='BM.']Odnośnie tych kropelek. Przez ile czasu działają? Ile kosztują? no i czy są lepsze od obróż?[/quote]
Advantix jest ciut lepszy od obroży, chociaż jedno drugiemu nie przeszkadza, ale stosując te kropelki jest pewność, że nawet jak jakiś zakapior się wgryzie to za długo nie pożyje, bo krążący preparat we krwi zabije "gada" :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...